G. Kartano nuotr.

Prasidėjo pėsčiųjų ir dviračių tako Berčiūnų link modernizavimo darbai

Prasidėjo pėsčiųjų ir dviračių tako Berčiūnų link modernizavimo darbai

Panevėžio miesto savivaldybė įgyvendina projektą „Pėsčiųjų ir dviračių tako nuo Vakarinės g. link Berčiūnų gyvenvietės modernizavimas“, prasidėjo projekto I etapo rangos darbai.

„Panevėžys – tai kompaktiškas didmiestis, kuriame dviratis ar paspirtukas tampa vis patogesne susisiekimo priemone. Dedame maksimalias pastangas, kad atnaujinti kuo daugiau dviračių trasų su visa jiems reikalinga infrastruktūra. Įgyvendinus šį pėsčiųjų ir dviračių tako modernizavimo projektą per visą miestą, sujungiant jį su rajonu, drieksis nenutrūkstama, patogi ir pilnai atnaujinta trasa“, – teigia Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Modernizuojant pėsčiųjų ir dviračių taką nuo Vakarinės g. link Berčiūnų gyvenvietės bus atnaujinama kelio danga, įrengiamas apšvietimas, poilsio aikštelės, mažosios architektūros elementai. Įgyvendinus projektą pagerės Panevėžio gyventojų ekologiško transporto judėjimo galimybės, sumažės besinaudojančiųjų automobiliais skaičius ir taip, tikėtina, sumažės į gamtą išmetamo anglies dioksido kiekis. Šiuo metu pėsčiųjų ir dviračių takas link Berčiūnų ruošiamas asfaltavimui, nuimtas jo viršutinis sluoksnis, todėl ribojamas pėsčiųjų ir dviračių eismas.

Pirmojo etapo projekto vertė – per 282 tūkst. Eur, iš kurių šiek tiek daugiau nei 152 tūkst. Eur – Europos Sąjungos lėšos. Šį etapą planuojama įgyvendinti iki 2022 m. metų vasaros pabaigos, rangos darbus atlieka UAB „JK Ranga“.

Projektą numatoma įgyvendinti dviem etapais: pirmu etapu rekonstruoti atkarpą nuo Vakarinės gatvės tilto iki susikirtimo su J. Janonio g. šaligatviu, antru etapu – rekonstruoti atkarpą nuo J. Janonio gatvės iki Berčiūnų gyvenvietės pušyno.

Komentarai

  • Vietoj to kad atnaujintumet esamas irenkit jas ten kur jų nėra iki Ramygalos ir kitų aplink esančių kaimų ir miestelių

  • Jokiam normaliam žmogui niekada ten ir nereikėjo naujo kelio. Kelias nebuvo bloga dviračio trasa, jis patrauklus važiuoti ir gėrėtis tikra gamta. Dabar nutiesit platų kelią, prikalsit neskoningų lempų ir dar alhašėliam lauželius padarysit? Ten važiuodavo žmonės, vertinantys gamtą, prigimtinį poilsį ir laisvę. Su tokiais darbeliais nutiesit kelią tik marozam ir alhašam eiti į vietas, kur jie nėra pageidaujami ir keliaus tik iš reikalo, nes “reik krč prasieit ten kažką gi naujo įpiso” tas kelias buvo turtingas, malonus bei jaukus važiuoti naktį, grožėtis tikruoju gamtos apšvietimu: besileidžiančia saule, mėnesiena, tobula žvaigždžių šviesa ir upės atspindžiais. Susiimkit ties tikrais darbais, kurie daro nauda ne tik Jums, o ir visiems kitiems visavertišką gyvenimą vertinantiems žmonėms. Berčiūnams nepakenks naujas, neišplėtotas į plotį ir tolį kelias bei šiukšlių išrinkimas iš jo miško, tačiau neatimkite iš gamtos to, kas jai lemta. Sutvarkykite, atnaujinkite, autobusų stotį. Jūsų darbas yra atrasti tam būdą. Baisu žiūrėt, visa bauginanti, purvina, netvarkinga. Tai yra vieta, kuriai reikia naujo apšvietimo, dangos, bendrojo pastato atnaujinimo, modernumo bei mini architektūros elementų. Už tai, kad atlikti gamtinius reikalus sovietinėje skylėje reikia dar susimokėti?:D Gal jūs nebejuokaukit, dar, jei pasakytumėt, kad neatnaujinat, nes norite mažinti transporto naudojimą mieste ir jo kultūrinėje atmintyje, tikrai arba neišsivystę dar, arba aš nesuprantu. Jau apsiribokit be to bereikšmio savanaudiškumo, materialinių “vertybių” ir kitų tuštybių troškimo. Tikrieji dalykai – gerieji dalykai ir nieko daugiau. Kam gi Jums reikia 30, 50 ar 100 metų, kad tik viską iššvaistę suprastumėt, ką kiekvienas jau senai, gimęs ir dorai auklėjamas žino. Dirbti gyvenime reikia, o ne dūrą stumt. Juk reikia dėl kažko gyventi ir kažką suteikti pasauliui, ne tik savo barbariškai kenkenčią vartojiškumu egzistenciją. Dūrą galėjot tik 9 klasėj stumt( vienintelis oficialiai leistinas laikas stumt dūrai) ir tai taikomas 12 klasių baigusiems žmonėms. Taip, kad negriaukit gamtos, pakeiskit tik kelią ir sutvarkykit stotį, jei norit gražų darbo rezultatą turėti, o ne debiliškus ir nemalonius nei skaityti, nei rašyti komentarus, kaip šitas. Jei ką, galit ištrinti šitą komentarą ir sakyti, kad Jūsų idėja, aš nepyksiu, man svarbu, kad gamtos neniokotumėt ir architektūra miesto centre taisytumėt.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų