„Sekundės“ nuotr.

Prasideda svarbus rinkimų etapas: išankstinis balsavimas

Prasideda svarbus rinkimų etapas: išankstinis balsavimas

Šalies savivaldybėse antradienį, nuo 7 val., prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose.

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės kovo 5 d. atvykti į savo rinkimų apylinkes, ne tik antradienį, bet ir kovo 1, kovo 2 dienomis nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro galės balsuoti iš anksto.
Balsuoti iš anksto rinkėjai gali bet kurioje šalies savivaldybėje.
Panevėžyje rinkėjai laukiami miesto Savivaldybės pastate Laisvės a., taip pat Panevėžio rajono savivaldybės patalpose Vasario 16-osios gatvėje.

Į Panevėžio mero postą pretenduoja devyni kandidatai, į rajono mero – šeši.

Į 27-is narius turinčią miesto tarybą bandys patekti 198 kandidatai – į vieną vietą pretenduoja 7,3.

Panevėžio rajone politinė konkurencija šiek tiek mažesnė. Čia dėl 25 tarybos nario mandatų varžosi 140 kandidatai – 5,6 į vieną vietą.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose teisę balsuoti turės 2 milijonai 385 tūkst. 262 rinkėjai.

Panevėžio mieste registruoti 74 679 rinkėjai. Pagrindinę rinkimų dieną, sekmadienį, panevėžiečiai savo balsus atiduos 29-iose rinkimų apylinkėse.

Panevėžio rajone balsavimo teisę turi 31 636 gyventojai. Rajone sekmadienį balsavimas vyks 40-yje apylinkių.

Lyginant su 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimais, rinkėjų skaičius sumažėjo 75794 rinkėjais (3 proc.), maždaug tiek, kiek šiuo metu gyvena Panevėžyje.
VRK fiksuoja šešias savivaldybes, kuriose rinkėjų skaičius padidėjo. Tai Vilniaus miestas ir rajonas, Kauno rajonas, Klaipėdos rajonas, Palanga ir Neringa.
Svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens dokumentas: Lietuvos Respublikos pasas, asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.
Teisę balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turintys Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai kartu su savo asmens dokumentu turėtų atsinešti ir laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Kitų (ne ES) valstybių piliečiams kartu su savo asmens dokumentu reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.
Rinkimų dieną – kovo 5-ąją – balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje jau nebebus galimybės. Rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą iki šių metų sausio 4 d., rinkimų apylinkes 7-20 valandomis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų