I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Prasideda balsavimas iš anksto antrajame Seimo rinkimų ture

Prasideda balsavimas iš anksto antrajame Seimo rinkimų ture

Pirmadienį prasideda balsavimas iš anksto antrajame Seimo rinkimų ture – parlamentarai renkami 68-iose apygardose. Trys naujo Seimo nariai buvo išrinkti jau pirmajame ture.

Kaip prieš dvi savaites, taip ir dabar, balsuoti iš anksto bus galima net keturias dienas – spalio 19-22 dienomis nuo 7 iki 20 valandos.

Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 dieną. Antrajame ture varžosi du daugiausiai balsų pirmajame surinkę kandidatai. Jau pirmajame ture kandidatas išrenkamas surinkęs daugiau kaip pusę rinkėjų balsų.

Daugiamandatėje apygardoje į Seimą renkami 70 parlamentarų, vienmandatėse – 71.

Pirmajame ture į Seimą buvo išrinkti konservatorių sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė, surinkusi 61,17 proc. rinkėjų balsų Antakalnio apygardoje, bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatai Beata Petkevič su 59 proc. rinkėjų balsų Šalčininkų apygardoje ir Česlavas Olševskis su 52,77 proc. Medininkų apygardoje.

Pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 24,8 proc. rinkėjų balsų, antra liko valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 17,5 proc. balsų.

Darbo partija gavo 9,47 proc. balsų, Lietuvos socialdemokratų partija – 9,26 proc., Laisvės partija – 9,02 proc. balsų, Liberalų sąjūdis – 6,79 proc. balsų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų