Prasideda 4 ir 8 klasių mokinių matematikos ir skaitymo pasiekimų patikrinimas

Prasideda 4 ir 8 klasių mokinių matematikos ir skaitymo pasiekimų patikrinimas

Pirmadienį prasideda ketvirtų ir aštuntų klasių mokinių matematikos ir skaitymo pasiekimų patikrinimas, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.

Ji skelbia parengusi elektroninio nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo užduotis, vykdymo tvarką ir taisykles. Šiuo patikrinimu siekiama modernizuoti mokinių pasiekimų vertinimą.

„Vienas didžiausių iššūkių už patikrinimo organizavimą atsakingiems mokyklų vadovams yra tai, jog dalis ketvirtokų lanko mokyklas, o dalis mokosi nuotoliniu būdu. Jeigu mokinių tėvams kiltų neaiškumų ar klausimų, pirmiausiai jie turėtų kreiptis į mokyklos administraciją, agentūros specialistai taip pat pasiruošę padėti“, – pranešime teigė agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

„Nors šis patikrinimas nėra privalomas, noriu pabrėžti, kad tai puiki galimybė mokiniams objektyviai įsivertinti savo gebėjimus, o jų tėvams ir mokytojams sužinoti ugdymo pasiekimų situaciją“, – sakė ji.

Ji pabrėžia, kad ketvirtokų patikrinimo rezultatai nebus naudojami svarstant, ar mokinys galės mokytis penktoje klasėje, taip pat ir aštuntokų rezultatai nelems perkėlimo į devintą klasę.

Patikrinimas, anot agentūros, skirtas įsivertinti mokinio pasiekimus ir tobulintinas mokymosi sritis.

„Šios klasės pasirinktos neatsitiktinai, nes jas baigus peržengiamas tam tikras mokymosi etapas. Ketvirtokai baigia pradinę mokyklą, o aštuntokai – pagrindinės mokyklos pirmąjį etapą“, – teigė R. Krasauskienė.

Nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas gali būti vykdomas tiek mokykloje, tiek ir nuotoliniu būdu, dėl to sprendžia mokyklų vadovai.

Patikrinimas atliekamas tik elektroniniu būdu, todėl jei testo atlikimo metu iškils techninių kliūčių, mokiniai galės būti perkeliami į vėlesnį srautą. Apie visus nesklandumus užduočių atlikimo metu pirmiausiai reikia informuoti mokytoją, kuris pagal patikrinimo vykdymo tvarką padės išspręsti problemas.

Agentūra rekomenduoja patikrinimo užduotis atlikti naudojantis kompiuteriu, kad mokiniai ekrane matytų didesnę užduoties, ypač teksto, dalį ir su pele paprasčiau atliktų reikalingus veiksmus, tačiau jeigu mokinys visus metus mokėsi su planšete, atliekant užduotis rūpesčių neturėtų kilti.

Pirmadienį ir antradienį, gegužės 3 ir 4 dienomis, ketvirtokai atliks skaitymo testą, o gegužės 5 ir 6 dienomis bus vykdomas matematikos testas. Kiekvieno ketvirtokų testo atlikimui skiriamos 45 minutės. Tiek skaitymo, tiek matematikos užduotys yra parengtos ir lenkų bei rusų kalbomis mokiniams, kurie mokosi tautinių mažumų mokomąja kalba.

Aštuntokų patikrinimas prasidės savaite vėliau – gegužės 10 dieną. Lietuvių kalbos skaitymo testas vyks gegužės 10 ir 11 dienomis, o matematikos testas bus vykdomas gegužės 13 ir 14 dienomis. Aštuntokų testų atlikimui skiriama 60 minučių. Matematikos užduotis yra parengta ir lenkų bei rusų mokomąja kalba.

Dalyvavimas pasiekimų patikrinime sudarys galimybę savivaldybei ir mokykloms gauti apibendrintą grįžtamojo ryšio informaciją apie mokinių mokymosi rezultatus, informuoti apie mokinių pasiekimus mokinius ir jų tėvus.

Planuojama, kad pasiekimų patikrinimo vertinimai bus žinomi birželio pradžioje. Perėjimas nuo popierinio prie elektroninio mokinių pasiekimų vertinimo leis efektyviau naudoti surinktus duomenis, panaudojant juos ugdymo kokybei gerinti.

Komentarai

  • Jei rezultatai nieko nelems, tai nuotoliniu ( ne mokykloje) tikrinant dar labiau neparodys tikrų rezultatų. Vienos mokyklos organizuos vienaip , kitos kitaip, tai ko vertas tas grįžtamasis apibendrinimas…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų