Į savo modernumu garsėjantį medicinos centrą pacientai atvyksta ne tik iš Panevėžio, bet ir visos Lietuvos bei užsienio.

Prarastų dantų atkūrimui – unikalios implantavimo metodikos

Prarastų dantų atkūrimui – unikalios implantavimo metodikos

„Ačiū, kad esate!“ – išgirsti tokius žodžius iš paciento lūpų turbūt svajoja kiekvienas gydytojas.

Šį kartą jie skirti jau pusmetį Panevėžio medicinos centre „Vivus sanus“  dirbančiam, dantų atkūrimą ant implantų atliekančiam burnos chirurgui Gražvydui Omercai. „Puikus savo srities profesionalas, inteligentiškas ir labai nuoširdus gydytojas“, – taip šį gydytoją interneto atsiliepimuose apibūdina jo pacientai.

Savo modernumu toli už Panevėžio ribų garsėjantis medicinos centras „Vivus sanus“ veikia jau septintus metus. Pasak centro vadovo Virgilijaus Norvaišos, vienas didžiausių privalumų, kuriuo gali didžiuotis jų gydymo įstaiga, yra čia dirbantys žmonės – geriausi savo srities specialistai, suburti iš visos Lietuvos. Dvylikos metų implantavimo patirtį turintis kaunietis gydytojas odontologas, burnos chirurgas Gražvydas Omerca – vienas jų.

Pacientams svarbu, kam patikėti savo dantų sveikatą

„Turime pažangiausią dantų diagnostikos ir gydymo įrangą, naudojame naujausias technologijas, tačiau žmogiškasis faktorius išlieka labai svarbioje vietoje. Turiu omenyje centro darbuotojus – jų profesionalumą, žmogiškumą, atidumą, vidinę šilumą, – sakė V. Norvaiša. – Mūsų pacientai tai jaučia ir vertina, todėl atvyksta pas mus ne tik iš Panevėžio, bet ir visos Lietuvos bei užsienio. Jiems yra labai svarbu, kam patikėti savo dantų sveikatą.“

Prieš daugiau kaip pusmetį susipažinęs su profesionaliu ir patyrusiu gydytoju, burnos chirurgu Gražvydu Omerca, medicinos centro vadovas Virgilijus Norvaiša, ilgai nesvarstęs, pakvietė jį prisijungti prie „Vivus sanus“ kolektyvo. Gražvydas Omerca – daugelio prestižinių Lietuvos ir tarptautinių organizacijų narys, jis nuolat aktyviai dalyvauja užsienio mokslinėse konferencijose, tobulinasi žinomų pasaulyje implantavimo srities specialistų seminaruose ir kursuose.

„Mūsų medicinos centre jis atlieka įvairaus sudėtingumo dantų atkūrimo ant implantų procedūras, įskaitant ir tuos atvejus, kai pacientas yra netekęs praktiškai visų dantų ir jų atkūrimas reikalauja ypatingo profesionalumo, patirties bei įgūdžių“, – sakė „Vivus sanus“ vadovas.

Burnos chirurgas G. Omerca – didelę patirtį turintis dantų atkūrimo ant implantų specialistas.

Burnos chirurgas G. Omerca – didelę patirtį turintis dantų atkūrimo ant implantų specialistas.

Unikalios metodikos – vienam, keliems ar visiems dantims atkurti

Medicinos centre atkurti dantims yra naudojami  švediški dantų implantai, kuriems gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją. Medicinos centre „Vivus sanus“ yra taikomos unikalios dantų atkūrimo metodikos, dėl kurių gydymo laikas sutrumpėja iki minimalaus, o pats gydymo procesas pacientams yra tiek fiziškai, tiek psichologiškai labai patogus.

V. Norvaiša papasakojo, kad daugumą ar visus dantis praradusiems pacientams gydyti yra taikoma unikali metodika „visi ant keturių“, kuri leidžia visus vieno žandikaulio dantis atkurti tik ant 4 implantų. Ši metodika jau antrą dešimtmetį sėkmingai naudojama pasaulinėje gydymo praktikoje greitam ir patikimam bedančių pacientų gydymui.

Per vieną vizitą, jeigu reikia, pašalinami nebepatikimi ar sugedę savi dantys ir įsriegiami 4 dantų implantai. Ant jų uždedami gražūs, patogūs, natūraliai atrodantys laikini dantys, kurie maždaug po pusmečio pakeičiami nuolatiniais. „Gydymo metodika „visi ant keturių“ leidžia laikinus dantis tvirtinti tą pačią dieną po implantavimo, bet dauguma mūsų pacientų yra labiau linkę tai daryti palaipsniui, todėl laikinų dantų tvirtinimas mūsų medicinos centre dažniausiai atliekamas praėjus dienai ar kelioms po implantavimo procedūros“, – sakė V. Norvaiša ir patikslino, kad tokiu būdu gali būti atkurti tiek vieno, tiek abiejų žandikaulių dantys.

Momentinis implantavimas – tai kita unikali dantų atkūrimo metodika, kuri ypač aktuali tiems, kas netikėtai smarkiai pažeidė ar prarado dantis matomoje burnos vietoje. Ji gera tuo, kad implantas gali būti sriegiamas iš karto po pažeisto danties pašalinimo. Nereikia laukti, kol užgis, ir tik tada implantuoti. „Viskas atliekama per vieną vizitą – į ką tik pašalinto danties šaknies vietą dedamas implantas, ant jo iš karto tvirtinama danties karūnėlė“, – pasakojo V. Norvaiša.

Prieš kelerius metus „Vivus sanus“ įsigijo modernią dantų protezų gamybos įrangą, su kuria pavienius nuolatinius dantis (bemetales dantų karūnėles bei kelių dantų tiltus) gamina čia pat medicinos centre. Pasak vadovo: „Paprastai iškart po implantavimo tvirtiname natūraliai atrodantį laikiną dantį. Po kelių mėnesių, implantui prigijus, jį pakeičiame nuolatiniu. Anksčiau nuolatinius dantis gamindavome rankiniu būdu pas dantų technikus. Tai užimdavo nemažai laiko. Dabar juos pakeitė mūsų naujoji, kompiuterinėmis technologijomis pagrįsta protezų gamybos įranga. Dėl jos atėjusiam pas mus po implantų prigijimo pacientui jo naująjį nuolatinį dantį ar dantis pagaminame tą pačią dieną.“

Mažiesiems pacientams intraveninę nejautrą kompensuoja ligonių kasos, jiems gydyti skirta speciali stomatologinė kėdė.

Mažiesiems pacientams intraveninę nejautrą kompensuoja ligonių kasos, jiems gydyti skirta speciali stomatologinė kėdė.

Dirba ir savaitgaliais. Ypatingas dėmesys mažiesiems

Paklaustas, kokius dar „Vivus sanus“ pranašumus gali paminėti, Virgilijus Norvaiša papasakojo, kad medicinos centras dirba ir savaitgaliais, o tokių dantų gydymo įstaigų Lietuvoje nėra daug. „Netikėta bėda dėl dantų žmogui gali nutikti bet kada. Stengiamės, kad, vos tik atsiradus problemai, žmogus galėtų rasti sau pagalbą, – sakė vadovas. – Antra vertus, tai labai patogu tiems, kurie darbo dienomis yra labai užsiėmę ir dantų gydymui gali skirti tik laisvadienius.“

Baimė, kad skaudės, – viena svarbiausių priežasčių, stabdančių žmones gydytis dantis. Tai ypač pasakytina apie mažuosius pacientus, kuriems dažnai nepakanka vietinės nejautros, tenka taikyti intraveninę.

„Ypač tai aktualu, kai tenka šalinti dantukus. Šiems pacientams ir jų tėveliams turime gerą naujieną – mūsų medicinos centre besigydantiems Vilniaus, Kauno ir Panevėžio apskričių mažiesiems pacientams šiai procedūrai atlikti reikalingą intraveninę nejautrą kompensuoja teritorinės ligonių kasos“, – džiaugėsi vadovas.

„Mums rūpi, kaip atrodys mūsų mažųjų pacientų dantys po kelių dešimčių metų. Jų šypsenos bus mums geriausia vizitinė kortelė“, – baigdamas pokalbį sakė Virgilijus Norvaiša.

Komentarai

  • Tikrai,dziaugiuosi sia klinika cia nuostabus personalas.Teko lankytis ne pas viena gydytoja ir visi malonus,demesingi su didziuliu atsidavimu dirba.DIDELIS ACIU.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų