Prancūzijoje vyksta antrasis prezidento rinkimų ratas. EPA-ELTA nuotr.

Prancūzijoje vyksta antrasis prezidento rinkimų ratas

Prancūzijoje vyksta antrasis prezidento rinkimų ratas

Prancūzijoje sekmadienį vyksta antrasis prezidento rinkimų ratas.

Rinkėjai nuspręs, ar šaliai toliau vadovaus proeuropietiškas centristas Emmanuelis Macronas, ar jį pakeis dešinioji populistė, euroskeptikė Marine Le Pen. Apklausos pergalę daugiau kaip 10 procentinių punktų prognozuoja E. Macronui.

Tai jau antras kartas iš eilės, kai E. Macronas ir M. Le Pen rungiasi lemiamame rinkimų rate. Prieš penkerius metus E. Macronas įveikė savo varžovę surinkęs 66 proc. balsų. Dabar tikimasi gerokai mažesnio atotrūkio.

Balsavimo teisę šalyje turi 48,7 mln. piliečių. Rinkimų punktai duris atvėrė 8.00 val. ir užsidarys 20.00 val. (21.00 val. Lietuvos laiku). Tada laukiama ir pirmųjų balsavusių rinkėjų apklausų rezultatų.

Apklausose pastaruoju metu su maždaug 55-56,5 proc. balsų pirmavo E. Macronas. Ir pirmajame rate jis surinko daugiau balsų nei M. Le Pen. Vis dėlto E. Macrono pergalė nėra garantuota. Neaišku, kiek žmonių į balsadėžes sumes neužpildytus balsavimo biuletenius ir kiek dėl nusivylimo ar frustracijos visiškai neateis prie balsadėžių. Be to, praeityje būta atvejų, kai rinkimus laimėjo kandidatas, kuris pirmajame rate liko antras.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų