Jau kitąmet J. Janonio gatvė taps saugesnė ir patogesnė tiek vairuotojams, tiek ir pėstiesiems. V. Bulaičio nuotr.

Pramonės rajono laukia svarbūs pokyčiai

Pramonės rajono laukia svarbūs pokyčiai

J. Janonio gatvė – viena labiausiai apkrautų miesto arterijų. Čia įsikūrusios vienos didžiausių pramonės įmonių Panevėžyje, tad su nepatogumais susiduria itin daug gyventojų.

Dėl automobiliais užgrūstos gatvės ne tik sunku važiuoti, bet ir nesaugu į darbą pėstute ar dviračiais skubantiesiems. Gatve važiuoja ir sunkusis transportas. O dėl automobilių stovėjimo vietų kone kasdien vyksta karas. Tačiau jau kitąmet, pasinaudojus Europos Sąjungos investicinių projektų parama, infrastruktūra J. Janonio gatvėje taps gerokai patrauklesnė.

„Net neabejojame, kad įgyvendinus projektą pramonės zona taps patrauklesnė verslo ir investicijų plėtrai, gerės verslo ir jų darbuotojų darbo sąlygos. Patogu bus vykti ir nuosavomis transporto priemonėmis, ir viešuoju transportu, ir dviračiais, ir pėsčiomis. Be to, gerokai padidės gatvės pralaidumas, taps gerokai saugiau“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna.

Kaip teigė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas ir „Lietkabelio“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas, J. Janonio gatvės apkrovimo problema išties opi. Taip yra todėl, kad čia veikia daugiausia darbuotojų turinčios įmonės ir gamyklos. Nerasdami kur pasistatyti savo transporto priemonių, panevėžiečiai jas stato ten, kur tik randa laisvą vietą. Dažnai ir važiuojamojoje kelio dalyje.

„Kai judėjimas toks intensyvus, ir eismo įvykių daug. Ypač sudėtinga būna keičiantis pamainoms, pietų metu ar baigiantis darbui. Tad vienintelė galimybė – rekonstruoti gatvę, įrengti papildomų stovėjimo vietų automobiliams. Kiek žinau, jau parengtas ir projektas, kurį įgyvendinus bus saugiau ir pėsčiomis, ir dviračiais, ir viešuoju transportu į darbus vykstantiems panevėžiečiams“, – teigė S. Gailiūnas.

Toje pačioje J. Janonio gatvėje įsikūrusios „Amilinos“ korporatyvinės komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovė Laima Čigriejūtė-Vitkauskienė taip pat teigė, kad J. Janonio gatvė – viena labiausiai apkrautų. Siekiant išspręsti automobilių stovėjimo vietų trūkumą, jie savo lėšomis prasiplatino ar įsirengė naujų automobilių stovėjimo aikštelių. Nors darbuotojų ir klientų automobilių stovėjimo vietų trūkumo problemą pavyko išspręsti, tačiau ir dabar gatvėje savo sunkiasvorį transportą priversti palikti žaliavas ar gaminius atvežantys verslo partneriai.

Gerės sąlygos verslui

Panevėžio miesto savivaldybė jau yra parengusi J. Janonio gatvės (nuo žiedinės sankryžos iki Vakarinės g.) prieigų sutvarkymo projektą. Bendra projekto vertė – 2 015 304,99 Eur. Pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ 07.1.1-CPVA-R-904 priemonę „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“ projektui skirtą finansavimą Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) lėšos sudaro 1 713 009,00 Eur, valstybės biudžeto lėšos 151 148,00 Eur, o Savivaldybės lėšų dalis 151 147,99 Eur.

Už šias investicijas planuojama atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takus abipus J. Janonio gatvės (atkarpos nuo sankryžos su Pušaloto g. iki Vakarinės g.), atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių taką nuo J. Janonio gatvės pro Plukių gatvę iki Kultūros ir poilsio parko pėsčiųjų tilto, taip pat atnaujinti automobilių stovėjimo aikšteles ir įrengti naujų, atnaujinti autobusų stoteles, siekiant užtikrinti gyventojų saugumą numatoma atnaujinti apšvietimo sistemos tinklus, šviestuvus, taip pat esamas įvažas ir įrengti eismo saugumo priemonių, atnaujinti mažosios architektūros elementus ir želdynus bei įrengti naujų.

image description

 

 

Komentarai

  • Gerai būtų ir gatvės pavadinimą pakeisti-o tai revoliucijos dainius šiaip sau…

  • nu koks skirtumas kaip vadinasi ta gatve- janonio ar bez….o

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų