I. Stulgaitės–Kriukienės nuor.

Prakartėlėje – pasaulio akcentai ir šeimos relikvijos

Prakartėlėje – pasaulio akcentai ir šeimos relikvijos

Pirmoji Kalėdų prakartėlė Panevėžyje šįmet įrengta ne kurioje nors miesto bažnyčioje, kaip būdavo įprasta, o Vasario 16–osios gatvėje, daugiau nei šimtmetį skaičiuojančio Juozo Masiulio knygyno kieme.

Beveik žmogaus dydžio skulptūrų drabužiams audinys atgabentas net iš Nigerijos. Prakartėlę užsakiusi knygyno savininkė Karolina Masiulytė–Paliulienė jai papuošti paaukojusi net šeimos relikvijas.

Pakvietus dvasininkus pašventinti prakartėlę, K. Masiulytė–Paliulienė išgirdo, kad maldos namuose tokias įprasta statyti ir šventinti Kūčių dieną. O štai Prancūzijoje užaugusi ponia Karolina sako, kad ten dažna šeima jau advento pradžioje prakartėles ima kurti savo pačių namuose.

„Prancūziškos prakartėlės būna su daugybe personažų. Jose – ir kepėjai, ir siuvėjai, ir visokie kitokie amatininkai, ir kariškiai, ir įvairūs gyvūnėliai. Jos centre, žinoma, – Kūdikėlis Jėzus, jo tėvai ir naujagimio lankyti su dovanomis atėję trys karaliai“, – pasakojo K. Masiulytė-Paliulienė.

Prakartėlei išdrožti šventąją šeimą bei tris karalius knygyno savininkė paprašiusi bičiulio, Rokiškio rajone gyvenančio drožėjo Romualdo Kaminsko. O skulptūros aprengtos taip pat rokiškėnės siuvėjos Betos Karolienės siūtais drabužiais: karaliai – puošniais, Marija ir Juozapas – kukliais, o pats Kūdikėlis guli lino vystykluose.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 8 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

  • Labai ačiū.Miela tai matyti.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų