P. Židonio nuotr.

Praėjęs mėnuo – antras šilčiausias kovas nuo orų stebėjimo pradžios

Praėjęs mėnuo – antras šilčiausias kovas nuo orų stebėjimo pradžios

Praėjęs mėnuo planetoje buvo antras šilčiausias kovas nuo orų stebėjimo pradžios, ketvirtadienį pranešė ES Koperniko klimato kaitos tarnyba (C3S).

Remiantis naujausia C3S ataskaita, minėtu laikotarpiu aukštesnė nei vidutinė temperatūra buvo fiksuojama Vidurio ir Pietų Europoje, o beveik visoje Senojo žemyno šiaurėje temperatūra nesiekė vidurkio. Gerokai šiltesni nei įprastai orai taip pat buvo stebimi Šiaurės Afrikoje, Rusijos pietvakariuose, Azijoje, šiaurės rytinėje Šiaurės Amerikos dalyje, Pietų Amerikoje, Australijoje ir ties Antarktidos krantais. Tuo metu Šiaurės Amerikos vakaruose ir centrinėse teritorijose buvo registruojama kur kas žemesnė nei vidutinė temperatūra.

Tarnyba taip pat nurodė, kad praėjusį mėnesį klimato kaita ir toliau skatino jūrų ledo tirpsmą. C3S vertinimu, bendras Antarktidoje esančio jūrų ledo plotas šį kovą buvo antras mažiausias, užfiksuotas kurį nors ankstesnį kovą per 45 stebėjimų metus. Tarnybos duomenimis, praėjusį mėnesį Antarktidoje buvo 28 proc. mažiau jūrų ledo nei vidutiniškai. Tuo metu Arktyje esančio jūrų ledo plotas, anot C3S, kovą buvo 4 proc. mažesnis už vidurkį.

Pasaulyje fiksuojant žmonijos pakurstytos klimato kaitos nulemtą temperatūros kilimą, C3S duomenys rodo, kad pastarieji aštuoneri metai planetoje buvo šilčiausi nuo orų stebėjimo pradžios. Praėjusį mėnesį Jungtinės Tautos (JT) paskelbė ataskaitą, kurioje perspėjo, kad temperatūra, kuri šiuo metu laikoma rekordine, po trijų–keturių dešimtmečių bus viena žemiausių, prognozuojant tolesnį orų šilimą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų