Pradėtas tyrimas dėl B. Matelio parlamentinių lėšų panaudojimo

Pradėtas tyrimas dėl B. Matelio parlamentinių lėšų panaudojimo

Seimo etikos ir procedūrų komisija pradėjo tyrimą bei kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl parlamentaro Bronislovo Matelio iš parlamentinių lėšų apmokėtų straipsnių apie save Panevėžio rajono laikraštyje „Panevėžio kraštas“, kurio dabar vienintelė leidinio savininkė ir vadovė yra jo sutuoktinė.

„Tyrimą pradėjome ir nusprendėme kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją, kad jie savo ruožtu ir savo dalį išnagrinėtų. Nes B. Matelis šiuo metu yra kandidatas į (Panevėžio – ELTA) merus ir čia jau jų yra sritis“, – Eltai teigė Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Aušrinė Norkienė.

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ raštu kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją su prašymu ištirti, ar B. Matelis nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintų valstybės politikų elgesio principų, Seimo statuto ir kitų teisės aktų.

Frakcijos atstovai teigė, kad konservatorius B. Matelis už viešosios informacijos rengėjų paslaugas pernai sumokėjo beveik 2 tūkst. eurų, iš kurių – daugiau kaip 1200 eurų nukeliavo bendrovei „Panevėžio rytas“, leidžiančiai Panevėžio rajono laikraštį „Panevėžio kraštas“. Iki tapdamas Seimo nariu šią bendrovę valdė pats B. Matelis, o šiuo metu vienintelė leidinio savininkė ir vadovė yra jo žmona.

Jie taip pat atkreipė dėmesį, kad Seimo narys, Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojas B. Matelis taip pat yra konservatorių partijos keliamas kandidatas į Panevėžio miesto savivaldybės merus kovo 5 d. vyksiančiuose rinkimuose.

 

Komentarai

  • Nemanau, kad Panevėžys balsuotų už tokį merą, ne pirmas kartas, kai jis apsi…..

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų