Ryčio Zdanavičiaus nuotr. Panevėžietis Karolis Čiutra (dešinėje) tapo olimpinės WKF karatė šalies čempionu.

Pradėjo kelią į olimpines žaidynes

Pradėjo kelią į olimpines žaidynes

Sekmadienį „Cido“ arenoje vyko pirmasis Lietuvos karatė federacijos (LKF) organizuojamas šalies čempionatas pagal Pasaulio karatė federacijos (WKF) taisykles.

Panevėžyje vykusios varžybos tapo Lietuvos karatistų kelio į olimpines žaidynes pradžia. „Cido“ arenoje kovotojai varžėsi šotokan karatė ir olimpinės WKF karatė rungtyse. Į čempionatą susirinko 70 sportininkų iš 18 Lietuvos klubų.

Panevėžiui atstovavo devyni karatė klubo „Alfa“ trenerio Alfonso Valuntonio auklėtiniai, kurie iškovojo nemažai apdovanojimų. WKF karatė (olimpinės rungties) varžybos šį kartą buvo vykdomos tik penkiose kategorijose.

Iki 84 kg svorio kategorijoje kumitė rungtyje gerai kovo Karolis Čiutra, kuris įveikė visus varžovus ir tapo Lietuvos čempionu.

Gerai pasirodyta ir šotokan karatė čempionate. Jaunučių grupėje Eglė Duobaitė tapo nugalėtoja kata ir kumitė rungtyse. Kumitė finale Eglė nugalėjo klubo draugę Vanesą Kaminskaitę ir atsirevanšavo už pralaimėjimą Lenkijos turnyre. Suaugusių grupėje Rūta Zigmantavičiūtė kata rungtyje užėmė antrą vietą. Komandinėje kata rungtyje visos trys minėtos merginos užėmė antrą vietą.

Nuo merginų neatsiliko ir vaikinai. Vaikinų kata trejetas (Arijus Puidokas, Aronas Puidokas, Justas Baltuška) kata rungtyje užėmė antrą vietą, o Aronas Puidokas jaunučių kumitė grupėje užėmė antrą vietą.

Suaugusių grupėje prestižinėje kumitė komandinėje rungtyje klubo trejetas (Karolis Čiurta, Laurynas Norbutas ir Justinas Ardinavičius) atrankoje įveikė Kauno „Fight gang“ komandą, o finale palaužė Vilniaus „Karate do“ klubo sportininkus ir tapo čempionais. Bendroje šotokan ir WKF karatė čempionato įskaitoje, aplenkę Vilniaus „Karate do“ ir Kauno „Era“ klubų sportininkus, klubas „Alfa“ užėmė pirmąją vietą.

Į balandžio 8-ąją Taline vysiančias aštuonių šalių „Nordic WKF karatė“ čempionatą pirmą kartą su Lietuvos rinktine vyks ir trenerio Alfonso Valuntonio auklėtiniai Karolis Čiurta ir Eglė Duobaitė.

Varžybose teisėjavo panevėžiečiai Valdas Kaminskas, Mantas Jasiukėnas, Arnoldas Kuncė, Gintautas Vasiliauskas bei varžybų vyr. teisėjas Alfonsas Valuntonis.

„Pirmą kartą LKF organizuotas čempionatas visų pirma reikalingas tam, kad būtų suformuota suaugusių grupės Lietuvos karatistų rinktinė.

Šie sportininkai balandį Taline kausis Šiaurės Europos valstybių čempionate, kuriame susitiks aštuonių šalių atstovai“, – teigė LKF generalinis sekretorius ir čempionato vyr. teisėjas Alfonsas Valuntonis.

LKF turi ambicingą tikslą per trejus metus turėti sportininkų, kurie galėtų kovoti dėl galimybės vykti į Tokijo olimpines žaidynes. Dar drąsesni tikslai siejami su 2024 m. vyksiančiomis žaidynėmis – tikimasi, kad jose jau dalyvaus Lietuvos karatė atstovai.

Ryčio Zdanavičiaus nuotr.

Karolis Čiutra, klubas „Alfa“

Panevėžio klubo „Alfa“ komanda

Komentarai

  • Karatė- tik kaip pristatomoji sporto šaka debiutuos. O ar ji liks- dar klausimas. Baikit klaidint visuomenę, „ekzpertai“ su savo drambliukų svajonėm…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų