P. Židonio nuotr.

Potvyniai nešė ir šernus, ir maišus su kumpiais

Potvyniai nešė ir šernus, ir maišus su kumpiais

Panevėžio rajono upėse pajudėję ledai pakėlė vandens lygį. Nors kol kas vanduo sodybų nepasiekė, gyventojai neramiai stebi pavasarinį upių šėlsmą.

Pavojingiausias vietas kasdieną apžiūrintys ugniagesiai gelbėtojai kartu su rajono Savivaldybės specialistais įspėja, kad šiuo metu sudėtingiausia situacija Sanžilėje ties Bernatonimis ir Lėvenyje ties Piniava – vanduo iki ekstremalaus lygio gali pakilti vos per kelias valandas.

Už Bernatonių, greta Sanžilės kanalo įsikūrusios kaimo turizmo sodybos šeimininkė Genė Pučinskienė pasakoja potvynį išgyvenusi jau dukart – visiems įstrigusį 2010-aisiais ir prieš keletą metų, kai lietingą rudenį upės taipogi liejosi iš krantų. Takart vanduo iki namo buvo priartėjęs maždaug per pusmetrį.

„Kai matai, kad negali nieko pakeisti, bandai iš situacijos pasiimti, kas įmanoma geriausio. Išėję iš namo sėdome į baidares ir tiesiai iš savo kiemo išplaukėme pasižvalgyti ištvinusia Sanžile“, – rudeninį potvynį prisiminė G. Pučinskienė.

Kelionė baidarėmis nuo namų iki Naujamiesčio liko įsimintina ne tik dėl šokiruojančių vaizdų, bet ir baisaus dvoko.

„Medžių apatinės šakos siekė vandenį ir sulaikė viską, kas juo plaukė. O plaukė dalykai, kokių žiūrėdamas į krantą nė nematytum – visas turinys, išplautas iš apsemtų tualetų, fermų. Sanžilės vienoje vietoje tarp šakų įstrigusiose šiukšlių sąnašose plūduriavo negyvų šernų maitos“, – pasakojo G. Pučinskienė.

Visą straipsnį skaitykite kovo 2 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

  • Sernus reikejo suesti

  • Žiūrėk ir plytelės gali potvynio metu praplaukti. Svarbu, kad spėtų už šaknų užsikabint..

    • Atsakyti
    • Šiemet potvynis per Pažagienius ėjo.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų