EPA-ELTA nuotr.

Popiežius atskleidė pasirašęs atsistatydinimo raštą

Popiežius atskleidė pasirašęs atsistatydinimo raštą

Popiežius Pranciškus sekmadienį duotame interviu pirmą kartą atskleidė, kad beveik prieš dešimtmetį pasirašė atsistatydinimo raštą, jei prasta sveikata nebeleistų jam eiti savo pareigų.

Pranciškus, kuriam šeštadienį sukako 86 metai, anksčiau yra sakęs, jog atsistatydins iš popiežiaus pareigų, jei sveikatos problemos neleis jam eiti pareigų.

Ispanijos laikraščiui ABC pontifikas sakė, kad savo atsistatydinimo raštą pasirašė ir perdavė Vatikano valstybės sekretoriui kardinolui Tarcisio Bertonei prieš jam išeinant į pensiją 2013 metais.

„Pasirašiau atsistatydinimo pareiškimą ir pasakiau jam: jei atsirastų medicininių ar panašių problemų, štai mano atsistatydinimo pareiškimas, jūs jį turite“, – sakė popiežius.

Paklaustas, ar norėjo, kad šis faktas būtų žinomas, Pranciškus atsakė: „Tai todėl jums ir sakau“. Jis pridūrė, kad nežino, ką T. Bertone vėliau padarė su laišku.

„Manau, kad būdamas tokio amžiaus ir turėdamas tokį apribojimą turiu šiek tiek save tausoti, kad galėčiau tarnauti Bažnyčiai.“

Popiežius Pranciškus

Pranciškaus galimybes vaikščioti riboja neoperuojama kelio liga, dėl kurios pastaraisiais mėnesiais jis buvo priverstas naudotis neįgaliojo vežimėliu.

Per pastaruosius metus popiežius dėl skausmų kelis kartus turėjo atšaukti arba apriboti veiklą. Liepos mėnesį duodamas interviu Šventasis Tėvas pripažino, kad jam reikia sulėtinti tempą.

„Manau, kad būdamas tokio amžiaus ir turėdamas tokį apribojimą turiu šiek tiek save tausoti, kad galėčiau tarnauti Bažnyčiai. Arba, priešingu atveju, pagalvoti apie galimybę pasitraukti“, – sakė jis.

Pranciškaus pirmtakas Benediktas XVI 2013 metais pasitraukė dėl pablogėjusios sveikatos. Sulaukęs 95 metų, jis dabar ramiai gyvena Vatikane.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų