Kadaise ir R. Narkūnas (dešinėje), ir P. Urbšys rinkimuose dalyvavo susisaistę su valstiečiais. „Sekundės“ nuotr.

Politiniai oponentai lipa į vieną laivą

Politiniai oponentai lipa į vieną laivą

Jau šį šeštadienį Palangoje į steigiamąjį suvažiavimą renkasi Sauliaus Skvernelio komandos buriama Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Dar nė nesusikūrusi nauja politinė jėga jau stebina politiniais paradoksais Panevėžyje.

Tarp jos steigėjų – miesto Tarybos nariai, stovintys skirtingose barikadų pusėse: valdančiajai daugumai priklausantis Rimantas Narkūnas ir aršiausi daugumos kritikai opozicijoje Povilas Urbšys bei jo sekėjai, priklausantys judėjimui „Kartu“, – Rimantas Ridikas ir Ričardas Bakanauskas.

Kadaise ir P. Urbšys, ir R. Narkūnas rinkimuose dalyvavo susisaistę su valstiečiais, vėliau juos paliko, deklaruodami nepriklausomybę nuo partijų, o dabar abu turi ambicijų demokratų sąjungoje tapti svarbūs: vienas regi save jos valdyboje, kitas – Panevėžio skyriaus pirmininko poste.

Ant opozicijos suolo nepersės

Demokratai Panevėžyje startuoja turėdami 120 sekėjų. Tiek panevėžiečių užpildė būsimosios partijos steigėjų lapus.

„Yra medikų, mokytojų, socialinių darbuotojų, teisininkų, sporto bendruomenės atstovų, pensininkų, jaunimo. Komanda labai įvairiaspalvė“, – vardijo vienas iš aktyviausių steigėjų, miesto Tarybos narys Rimantas Narkūnas.

Anot jo, tarp partijos kūrėjų nemažai atėjusių iš kitų politinių jėgų – buvę partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai, taip pat priklausiusieji Darbo partijai, buvę valstiečiai ir būrys buvusio seimūno, dabar Tarybos nario Povilo Urbšio įkurto visuomeninio judėjimo „Kartu“ žmonių.

Iki šiol miesto Taryboje politiniais oponentais buvę R. Narkūnas ir judėjimo „Kartu“ atstovai, įsteigus naująją partiją, oficialiai taps politiniais bendražygiais.

R. Narkūnas neslepia neketinantis persėsti ant P. Urbšio komandos suolo opozicijoje.

„Tikrai sieksiu, kad kadenciją baigčiau būdamas dabartinėje situacijoje. Būdamas opozicijoje faktiškai darbų nedaro, tik oponuoja. Daugumoje gali daugiau nuveikti, dar yra ir pasižadėjimas rinkėjams“, – aiškino vienas aktyviausių naujosios partijos steigėjų Panevėžyje.

Anot jo, kol kas per anksti kalbėti ir apie būsimos politinės jėgos frakciją miesto Taryboje, nors tokios jau įsteigtos Vilniaus miesto, Anykščių, Kretingos, Lazdijų, Pasvalio, Rokiškio rajonų, Neringos ir Klaipėdos savivaldybių tarybose.

„Kai bus įsteigtas Panevėžio skyrius, išrinktas pirmininkas, pavaduotojai, valdyba, tada bus galima kalbėti ir apie kitus žingsnius“, – teigė R. Narkūnas.

Pasak politiko, skyriaus steigiamasis susirinkimas planuojamas kovą. R. Narkūnas patvirtino, jog pretenduotų į jo pirmininko poziciją.

Arčiau partijos vairo

S. Skvernelio kuriamos demokratų sąjungos gretas Panevėžyje papildė būrys partiniais tapusių visuomeninio judėjimo „Kartu“ narių. Jo įkūrėjas P. Urbšys skaičiuoja, kad per judėjimą „Vardan Lietuvos“ gretos pasipildė maždaug 40-ia narių.

„Prieš pusantro mėnesio į Panevėžį buvo atvykusi R. Baškienė, ji susitiko su mūsų judėjimo žmonėmis ir pakvietė mus būti steigėjų branduoliu. Darant paskutinį žingsnį, S. Skvernelis su manimi susisiekęs patvirtino, kad tas kvietimas galioja“, – teigia prašymo sulaukęs P. Urbšys.

Anot jo, iš miesto Taryboje esančių keturių „Kartu“ atstovų vienintelė Viktorija Vidžiūnienė liko nepartine.

Visgi politikas tikina, jog judėjimas toliau lieka gyvuoti.

„Jame gali būti ir partijos nariai. Ne tik šitos, bet ir kitų“, – nesikrato P. Urbšys.

Negana to, jis pats nusiteikęs nelikti naujosios partijos eiliniu nariu – panevėžietis kandidatuoja į demokratų sąjungos valdybos narius.

Į valdybą, kurią sudarys 29 atstovai, jau pretenduoja maždaug septynios dešimtys steigėjų. Tarp jų – keli panevėžiečiai. P. Urbšys skaičiuoja, kad regionams valdyboje gali tekti 15 vietų.

Tačiau ar kovą pretenduotų ir į Panevėžio skyriaus pirmininkus, P. Urbšys tiesiai neatsako.

„Politinė sriuba verdama. Ragauti ją dar per anksti. Kokios yra tendencijos, paaiškės po suvažiavimo“, – kalbėjo politikas.

Priklausomybė nebegąsdina

Pastarieji keleri metų politiniame lauke nepartiniam P. Urbšiui nenešė pergalių. Tiesioginiuose mero rinkimuose 2019-aisiais jis patyrė nesėkmę pralaimėjęs Ryčiui Račkauskui, 2020-aisiais panevėžiečiai P. Urbšiui nebepatikėjo ir mandato į Seimą.

Kodėl dabar keičia politines pažiūras tapdamas partiniu, judėjimo „Kartu“ įkūrėjas aiškina iki šiol tiesiog nematęs jam tinkamos partijos.

„Pati partija nėra blogybė. Man nebuvo partijos, į kurią galėčiau apsispręsti stoti, bet niekada neneigiau partijų svarbos politiniame gyvenime. Tik kritikavau, kai partijos susireikšmindavo, savo interesus prilygindamos valstybės ir žmonių interesams. Šita partija deklaruoja, kad bus orientuota į socialinį jautrumą, piliečių įgalinimą ir demokratiją. Tas mane tenkina“, – teigia P. Urbšys.

Politiką tenkina ir paradoksas miesto Taryboje, kai su dabar jau politiniu bendražygiu R. Narkūnu sėdės skirtingose barikadų pusėse. Mat esminiais klausimais „Vardan Lietuvos“ narių Seime pozicijos išsiskiria.

„Balsuojant dėl „w“, „x“ ir „q“ raidžių rašybos dokumentuose, Demokratų frakcijoje „Vardan Lietuvos“ dešimt buvo už jas, keturi – prieš, o iš pastarųjų R. Baškienė netgi labai griežtai pasisakė, kad to nereikia daryti. Gali nuomonės skirtis, bet turi išlikti pagrindinė strateginė kryptis. Mūsų atveju – įgalinimas žmonių patiems daryti įtaką sprendimams“, – aiškino P. Urbšys.

Spręs partija

Vienas iš būsimosios partijos steigėjų, Seimo narys Tomas Tomilinas sutinka, kad situacija Panevėžio savivaldybės taryboje yra „gana keista“.

„Tai mūsų būsimų sprendimų klausimas. Manau, situacija labai nesikeis. Būtų labai keista iš partijos pusės daryti spaudimą išeiti iš daugumos, jei joje galima prisidėti prie pokyčių. Palaikau R. Narkūną, kad tęstinumas yra svarbiausia“, – mano T. Tomilinas.

Anot jo, partijos valdymo organai spręs, kokią strategiją pasirinkti.

„Kai susiformuos Panevėžio skyrius, jis ir svarstys situaciją. Nėra kitur tokios“, – atkreipia dėmesį Seimo narys.

 

Komentarai

  • na tikiuosi normalus zmones uz sita sutve nebalsuos ,cia gali buti ir uz koncervus blogiau

  • Gal Skverneliui užteks proto, kad to veikėjo Urbšio į partiją nepriimtų. O tai būtų visiškas dugnas.

    • Atsakyti
    • Dugnas yra taip rašyti. Urbšys patyręs ir sąžiningas politikas, dirbantis dėl Lietuvos ir jos gerovės. Reikia tokių bendražygių šiai partijai. Va Norkūnas tai kitas klausimas, oportunistas ir politinis turistas…

  • Tikiuosi adekvatūs panevėžiečiai tikrai nebalsuos už juos. Narkūnui pagarba bent dėl daugumos. Bet daugiau politiniai turistai.

  • Berasciai komentaruose.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų