Dar vasarą Panevėžio konservatoriai badė akis P. Urbšiui. Dabar nuoskaudos pamirštos – politiniai oponentai virsta partneriais. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Politinės jungtuvės: aršiausi oponentai – vienoje valtyje

Politinės jungtuvės: aršiausi oponentai – vienoje valtyje

 

Du radikalūs politiniai oponentai, vienas kitą negailestingai vanoję seimūnai Povilas Urbšys ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Panevėžio skyriaus pirmininkė Rasa Juknevičienė tapo partneriais rinkimų kovoje dėl Panevėžio valdžios.

Abiejų komandos užtvirtino susitarimą, jog antrajame Panevėžio mero rinkimų ture konservatoriai rems P. Urbšį, susikausiantį su antros kadencijos siekiančiu įtariamuoju meru Ryčiu Račkausku.

Tokios jungtuvės dar visai neseniai atrodė neįmanomas reiškinys Aukštaitijos sostinės politinėje padangėje. Konservatoriai ir P. Urbšys nuo seno vieni kitiems švaistė kaltinimus ir atrodė besantys nesutaikomi priešai.

Konservatoriai nematė skirtumo tarp P. Urbšio ir įtariamojo R. Račkausko, kai birželio pabaigoje miesto centre esančioje švieslentėje užsakė skandalingų įvykių miesto valdžioje „reklamą“. Tąkart dešinieji abu ragino atsistatydinti – vieną iš mero posto, kitą – iš Seimo nario pareigų.

P. Urbšiui konservatoriai grūmojo ir tuomet, kai po miesto valdžios rūmus sukrėtusio STT vizito surengė piketą prie Savivaldybės. „Kartu atėjot, kartu ir išeikit“, – šaukė TS-LKD Panevėžio aktyvistai, iškėlę P. Urbšio ir R. Račkausko marionetes.

„Povilo Urbšio eksperimentas su „švariausiu ir skaidriausiu“ judėjimu, atėjusiu į valdžią per rinkimų komitetą, žlugo. Dėl prarastų ketverių miesto metų visa atsakomybė tenka visų pirma judėjimo KARTU politiniam lyderiui“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė R. Juknevičienė.

P. Urbšys atrėžė atsakomybės nesišalinantis.

„Skirtingai nuo konservatorių partijos, kuri buvo įvėlusi miestą į neskaidrius santykius, skirtingai nuo jų aš prisiimu tą atsakomybę, nors meras su manimi nederino tų sprendimų, kurie dabar kelia ažiotažą, bet vis viena aš atsakingas už tai, kad tai, kas įvyko, meta šešėlį ant žmonių pasitikėjimo“, – žiniasklaidai kalbėjo Seimo narys.

Konservatorių spaudžiamas parlamentaras dešiniuosius ragino pačius pasižiūrėti į veidrodį.

„Kažkodėl tada, kai Seimo narys Matuzas pateko į korupcinį skandalą, nereikalauta Andriaus Kubiliaus atsistatydinimo. Kodėl dabar garsiausiai šaukia apie mano atsistatydinimą Rasa Juknevičienė? Juk tuose Seimo rinkimuose, kuriuose balotiravosi ir V. Matuzas, nors jo įgaliojimai partijoje buvo sustabdyti, jo finansavimas buvo antras, po Kubiliaus! Negana to, ji buvo iš tų, kurie baudė Panevėžio merą konservatorių V. Satkevičių už tai, kad jis išdrįso iškelti savo kandidatūrą ten, kur kandidatavo V. Matuzas. Dvejopų standartų taikymas konservatoriams būdingas. Aš ir dabar matau, kad tas politinės inkvizicijos laužas yra kuriamas nepartiniams judėjimams. Ir matau, kad tą laužą kuria ne kas kitas, o konservatoriai“, – dar prieš aštuonetą mėnesių žiniasklaidai dėstė P. Urbšys.

Rinkimuose žvangėjo ginklai

P. Urbšio santykiai su TS-LKD visais laikais atrodė komplikuoti.

Regis, nesutaikomais politiniais oponentais jie virto po to, kai Aukštaitijos sostinės dešiniųjų lyderiui V. Matuzui buvo pareikšti įtarimai korupcija, tačiau šis, palaikomas partijos, tuomet atkakliai stojo į kovą dėl vietos Seime. Tuose pačiuose rinkimuose dėl vietos parlamente kovėsi ir iš Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pasitraukęs P. Urbšys, ir V. Satkevičius. Rinkimuose triumfavo P. Urbšys, o pralaimėję politiniai oponentai kaltino jį kelią prasiskynus nemenką įtaką TS-LKD turėjusio V. Matuzo reputacijos sąskaita.

Maždaug prieš pusmetį Šiaulių apygardos teismas nuteisė V. Matuzą dėl piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo. Balandžio pradžioje savo verdiktą šioje byloje paskelbs ir apeliacinis teismas.

Teisiamųjų suolo neišvengė ir pats V. Satkevičius. Jo meravimo kadencija pažymėta byla, susijusia su Panevėžyje vykusio Europos vyrų krepšinio čempionato užkulisiais. Šiuo metu byla nagrinėjama Lietuvos apeliaciniame teisme.

Šešėlio nebemato

Dabar, kai iki Panevėžio mero regalijų P. Urbšiui liko įveikti lemtingąjį antrąjį turą, ilgamečiame kare tarp jo ir TS-LKD skelbiamos paliaubos. Seimo narys kreipėsi į dešiniuosius prašydamas politinio palaikymo ir jo sulaukė.

„Mūsų nuomonių išsiskyrimo pagrindinė priežastis buvo požiūris į skaidrumą. Jei kalbame apie dabartinį konservatorių požiūrį, jie manė, kad aš galiu būti susijęs su mero korupcinėm veikom, dėl kurių pradėjo bylą STT. Bet buvo pakankamai laiko įsitikinti, kad nesu su tuo susijęs“, – aiškino P. Urbšys.

Panevėžio meru siekiantis tapti seimūnas tvirtina matantis bendrų bruožų su TS-LKD: sutampa požiūriai dėl esminių nuostatų – skaidrumo, žmonių įgalinimo ir požiūrio į miesto perspektyvą.

„Man visada buvo labai svarbios vertybės. Su konservatoriais sutampa mūsų ne tik politinės programinės nuostatos, bet ir vertybinės – pagrindinis žodis skaidrumas“, – pabrėžė P. Urbšys.

Politikas sutinka, jog gali kilti klausimas, ar deklaruojamas skaidrumas nėra su dvigubu dugnu, nes jam paramą garantavusios TS-LKD sąraše į miesto Tarybą išrinktas V. Satkevičius, kurio byla tebenagrinėjama teisme.

„Mano nuostata, kad žmogus, priverstas minti teismų slenksčius dėl korupcinio atspalvio bylų, negali užimti vadovaujamos pozicijos. Neina kalba, kad tokią poziciją galėtų užimti V. Satkevičius“, – pabrėžė P. Urbšys.

Anot jo, nors R. Račkauskas įtariamas korupcija, o V. Satkevičius jau ir teisiamas, esminis skirtumas, kad pastarasis nėra dešiniųjų sąrašo lyderis.

P. Urbšys TS-LKD nebemato ir V. Matuzo šešėlio.

„Mane pasiekė informacija, kad konservatoriai įvertino, jog buvo klaidinga toleruoti V. Matuzo korupcinę bylą. Logiška, kad galėjo manyti, jog V. Matuzas yra P. Urbšio auka. Bet buvo pakankamai laiko atskirti grūdus nuo pelų ir įsitikinti, kaip iš tiesų vyko“, – aiškino P. Urbšys.

Į Panevėžio merus pretenduojantis seimūnas neslepia palaikymo prašęs ne tik konservatorių. Kvietimą bendradarbiauti sako išsiuntęs ir kitoms į miesto Tarybą išrinktoms partijoms.

„Politikoje niekas nesivadovauja asmeninėmis nuoskaudomis. Logiška, kad antrame ture kandidatas susitinka su įvairiomis jėgomis ir kalbasi apie galimybę dirbti bendrai“, – partijų palaikymo ieško P. Urbšys.

Be konservatorių neišsivers

TS-LKD Panevėžio skyriaus pirmininkė R. Juknevičienė, ne kartą raginusi P. Urbšį prisiimti politinę atsakomybę dėl merui R. Račkauskui pateiktų įtarimų korupcijos byloje, teigė ir dabar savo žodžių neišsižadanti. Anot jos, pasirinkimas remti P. Urbšį skyriaus taryboje priimtas vienbalsiai „išeinant iš tų pozicijų, kad tikrai negalime remti korupciniais nusikaltimais įtariamo kandidato“.

„To nesuprastų mūsų rinkėjai ir visa Lietuva. Todėl apsvarstę visas aplinkybes nutarėme paremti antrame ture P. Urbšį išlikdami su ne vienu atveju skirtingais požiūriais. Jei neparemsime P. Urbšio, bus pagalba R. Račkauskui. Mūsų žmonių neatėjimas balsuoti būtų balsavimas už R. Račkauską“, – teigė R. Juknevičienė.

Ji pabrėžė, kad nors priimtas sprendimas remti P. Urbšį, TS-LKD laikosi pozicijos, kad geriausiai mero pareigas būtų ėjusi į antrą turą nepatekusi jų kandidatė Indiana Grigienė.

R. Juknevičienė tvirtino, jog susitikime su P. Urbšio komanda apie valdžios postų dalybas po rinkimų, jei šiuos laimėtų seimūnas, nebuvo kalbėta. Visgi, anot Seimo narės, akivaizdu, kad be TS-LKD paramos P. Urbšio sąrašas negalės sudaryti „efektyviai veikiančios vadovybės“.

Panevėžio dešiniųjų lyderės teigimu, su P. Urbšiu sutarta dirbti ir valdančiojoje koalicijoje, ir opozicijoje, jeigu meru būtų išrinktas R. Račkauskas.

Kaltina desperatiškai siekiant valdžios

R. Račkauskas teigia nesąs nustebintas P. Urbšio ir konservatorių sąjungos, esą toks bendradarbiavimas – vienadienis, rodantis desperatišką siekį patekti į valdžią.

„Po pirmojo rinkimų turo rezultatų, kai rinkėjai parodė menkesnį nei bet kada pasitikėjimą ir TS-LKD, ir Povilo Urbšio judėjimu, tokio scenarijaus buvo galima tikėtis. Tačiau toks aršių politinių oponentų susibičiuliavimas prisidengiant menama kova su korupcija daugiau nei aiškiai parodo rinkėjams, kad ir įsitikinamai, ir viešai deklaruojamos vertybės be skrupulų nustumiamos į šalį, kai desperatiškai bandoma rasti galimybę patekti į valdžią. Atrodo, kad P. Urbšiui nebetrukdo, jog su TS-LKD į Tarybą pateko korupcijos byloje teisiamas Vitalijus Satkevičius, o TS-LKD gali dirbti su tuo, kuris jų Panevėžio skyrių ir skyriaus pirmininkę ne kartą yra išvadinęs pačiais spalvingiausiais epitetais“, – teigė R. Račkauskas.

Anot jo, akivaizdu, kad toks bendradarbiavimas turi vienintelį tikslą – „pasiimti“ valdžią mieste.

R. Račkauskas teigė, jog irgi kalbasi su politinėmis jėgomis, patekusiomis į miesto Tarybą, dėl bendro darbo.

Komentarai

 • Kaip šlykštu, kad dėl posto išsižadama savo politinių pažiūrų. Kokie tada jie politikai, žmonių atstovai, jeigu net savo partijos požiūrio negali tvirtai atstovauti. Kad tik į postą atsisėsti. Su bet kuo už parankių eina.

  • Tik sujungus jegas matyt galima isvaduoti savivaldybe, nuo ja apraizgiusios korupcijos

   • Atsakyti
   • Tarybos nario (mero) teisė prisiekti yra LR Konstitucijos saugoma teisė, todėl LR teisės aktai nenumato jokių galimybių uždrausti ar kitaip apriboti, nuolatinių gyventojų išrinktam savivaldybės bendruomenės atstovui – tarybos nariui (merui), prisiekti. Atvirkščiai, yra draudžiama tarybos narį (merą) persekioti ar kitaip kliudyti realizuoti jam įstatymo suteiktas teises. Teisininkai pabrėžė, kad Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 157 str. numatytas laikinas nušalinimas nuo pareigų, neturi nieko bendro su asmens kaltumu.

    • Atsakyti
    • Vaikščioti pas teisininkus, nes šitas nušalintojo teisininkų komentaras skirtas žmonėms klaidinti. Prisiekti gal ir prisieks, bet pareigų eiti negalės, praktika tokia jau yra Lietuvoje. Dar kartą paskaityk ką ten rašo, apie pareigų ėjimą kalbos nėra, tik pilsto iš tuščio į kiaurą teisiniais terminais. Žodžiu, nestabdo plauti smegenis.

     • Atsakyti
   • Jau ir eiliniam rinkėjui teks pas teisininkus pradėt vaikščiot, kai šitiek purvo pila ir meluoja. Ačių už išaiškinimą.

  • Esminis Urbšio principas – beprincipingumas.

  • Sigita, jūs gi suvokiate, kad politikoje turi būti demokratija ir reikia bendradarbiauti su įvairių rinkėjų atstovais, kad siekti bendro tikslo – miesto gerovės. Nejau tikėjotės, kad palaikys koncervatoriai Račkauską? Tikrai ne. Jų kandidatas nepraėjo – tokia rinkėjų valia, tačiau Povilas gali dirbti kartu su tais, kurie deklaruoja skaidrumą ir žmogų kaip vertybę (ne trinkeles ir asfaltą). Ir socialdemokratai palaiko Urbšį … Siūlyčiau susipažinti iš arčiau, kokie skirtingi žmonės taip gražiai atsiliepia apie Povilą https://www.facebook.com/kurkimemiestakartu/?epa=SEARCH_BOX

 • Konservartoriai, viskas kaip ir gerai būtų, tik nebebrukit tos Indianos Grigienės, ne merė ji, net ne vicemerė, tegul savo rogesė sėdi. Ir Vitalijus Satkevičius galėtų būt jau partijos narys, o ne atstovas tarybose ar kur kitur. Sėkmės.

  • Seniausiai jau reikejo visiems pries rackauska vienytis. Turi kada nors kysininkams ateiti galas.

   • tai kad konservatoriu merai ir yra apkaltnti korupcija.

    • bos nario (mero) teisė prisiekti yra LR Konstitucijos saugoma teisė, todėl LR teisės aktai nenumato jokių galimybių uždrausti ar kitaip apriboti, nuolatinių gyventojų išrinktam savivaldybės bendruomenės atstovui – tarybos nariui (merui), prisiekti. Atvirkščiai, yra draudžiama tarybos narį (merą) persekioti ar kitaip kliudyti realizuoti jam įstatymo suteiktas teises. Teisininkai pabrėžė, kad Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 157 str. numatytas laikinas nušalinimas nuo pareigų, neturi nieko bendro su asmens kaltumu.

 • 🙂

 • Logiska, kad vieni kitus remia. Butu keista jeigu kriminaliniu nusikaltimu padarimu itariama Rackauska remtu, tada tai skandalas butu.

  • Pritariu. Daug išsilavinusių ir protingų žmonių remia Urbšį https://www.facebook.com/kurkimemiestakartu/?epa=SEARCH_BOX

   • Nu dėl tų protingų ir išsilavinusių, tai ne tiek jau ir daug. O ir tie keli ne iš Panevėžio. Konservai jau bandė importuot politikų, ne kas gavosi, dabar šita importuojasi paramą. Ar neatsirado, kas Panevėžy norėtų paremt?

 • Kaip sudas prie bato, taip rackauskas prie lovio prilipo ir nukrapstyti niekaip neina.

  • Lygis aukštas, bet net ir tai jūsų patronui nebepadės… Repetuokit užuojautos tekstus palydėtuvėms atgalios į seimą ir į politikos užmarštį. Ten, kur nusibaigia politinis gyvenimas visų, paminančių visus ir viską dėl savo bukų ambicijų

 • Tas Račkauskas be jokios gėdos jausmo. Nušalintas, įtarianas ir dar taip lenda visur. Na, tokio naglumo žmonių reta. Juk jis visvien nušalintas, nirs žmonės už jį netyčia ir balsuotų, bet netikiu…. gal runkeliai….

  • Tai kaip išeina su urbšio palaikytojais. Tai jie sako, kad miestas visiems. Tai paskirsto, kaip balsuojantys runkeliai, kaip – ne. Tai pats vadas paskirsto kada ir koks žmogus per senas, su per negražia gyvenimo istorija, dar kaip nors per prastas. Neįtikinamos jūsų kalbos, bet dar kai patys viena kalbat iš rašto, kitą iš galvos – jau ne tai, kad nebejuokinga, bet daros ir šiek tiek neramu. Gal padėtų šiek tiek poilsio? 😉

 • P.Urbšys – sąžiningas ir gudrus politikas,šiuo metu jam ištikrųjų reikalinga kitų politinių partijų parama,kad ir konservatorių. P.Urbšys rinkimus laimės,tai faktas,esu įsitikinęs,kad prie vadovaujančių postų neprileis visokių luomanų irsatkevičių,tai būtų nepagarba mums,tavo rinkėjams. Sėkmės ir – su pergale rinkimuose !!!!!

  • Atsakyti
  • Užuojauta Jums…

 • Jei esi nekaltas, turi elgtis taip, kaip nekaltas. O gal komentatoriai norėtų kitaip? Jie parašė, apteršė, kiaule pavadino, o žmogus turi pradėti kriuksėti? Neturite tokių galių, murziai!

  • Tik ne politikoje, kai esi įtariamas korupciniais nusikaltimais. Jei jau pasirinko kiaulės akių gynybą, tai tegul išklauso ir kritiką. Ne visiems tai priimtina, ne visi yra šlovintojai, kaip pats.

   • Gal kada nors gyvenime atsiverskite Lietuvos Respublikos Konstituciją, nes tamstos komentarai labai kvailai atrodo.

    • Daug kam čia reikėtų paskaityti Lietuvos Konstituciją ir kas yra nekaltumo prezumcija.

     • Atsakyti
   • Žmogus net ir politikoje juo turi išlikti. O kad jau tamstai nenusikaltusio žmogaus elgesys yra tik „kiaulės akių gynyba“, tai kokia esat fėja? Boba ir tiek!

    • Atsakyti
    • Henrikas Daktaras buvo parašęs knygą „Išlikti žmogumi“. Irgi nekaltas dėl nieko žmogus, kaip pats sako. Bet meras gali didžiuotis, turėdamas tokių fanatikų gerbėjų.

     • Lyginate nepalyginamus dalykus, kur žmogus nuteistas, o kur pateikti tik įtarimai

     • Kokia vargšė, neaišku kada gimusi.

    • Šiaip svarbiausia taika. Aš gerbiu jūsų teisę palaikyti korupciniais nusikaltimais įtariamą (niekur nesakau, kad kaltą, nekiškit tų savo prezumpcijų) kandidatą. Jūs gerbkite mano teisę nepalaikyti nusikaltimais įtariamo kandidato.

     • Dabar konkrečiai viską gerai surašėte gerb. Fėja

 • Jei valdžioje bus P.Urbšys ir konservatoriai, tai žinant Lietuvos politinę situaciją ir P.Urbšio charakterį, Panevėžio laukia ilgi keturi finansinės dietos metai. Pažiūrėjus diskusijas, susidarė nuomonė, kad P.Urbšys nesigaudo ką turi veikti miesto Meras. Jis tik tikrins, skaidrins ir prižiūrės :). Pagal tokį supratimą gal jam užtektų vietos savivaldybės kontrolės skyriuje?

 • Ir Urbšio, bei Juknevičienės. Visai panevėžiečiams smegenys ištirpo ,kartu su žiemos sniegu.Nebent vien „megztos beretės“ Panevėžyje beliko, tai ir remia tokius apgailėtinus kandidatus.

  • Atsakyti
  • sutinku su Jumis, vienas apdergė valstiečius, kitas panaikino Lietuvos kariuomenę. Visą žiemą dergė vienas kitą, vos ne į atlapus kibo, o dabar jau susikibo valso šokiui. Galime įsivaizduoti, kas nutiktų Panevėžiui, jei būtų išrinktas Poviliukas

 • Neseniai pasirodė knygutė apie tai, kaip vilkolakiai iš STT ir prokuratūros laužo žmonių likimus. Čia kalbama apie į mėsmalę pakliuvusius gydytojus, advokatus, politikus…Vieni iš jų palūžo, kiti iki šiol dirba savo darbą (net ir merais), nes per daugybę metų niekas taip ir neįrodė jų kaltės. Neleiskime struktūroms susidoruoti su mūsų meru. Tikiu – Panevėžys savų neatiduos.

 • Toks tokį pažino ir prie stalo merijoj pavadino. Šlykštu ir žema kai išduodami bet kokie principai, kad tik būti valdžioje. Urbšį visadfa vertinau kaip intrigantą ir partijų kiršintoją. Niekada nepagalvojau, kad konservatoriai gali taip žemai pulti. Neklaidinkite žmonių dėl korupcijos.Meras kaltinamas pasamdęs kompaniją kuriai reikėjo sumokėti tik keliais eurais brangiau, bet tai patikimesni darbuotojai. Štai čia pasirodo įžvelgta korupcija ir įdomiausia, kad ją įžvelgia pats urbšys ir kila ši visa erzelynė dėl korupcijos.

 • https://www.facebook.com/search/top/?q=kurkime%20miesta%20kartu&epa=SEARCH_BOX
  Povilą palaiko visi Lietuvis politikai, kaip S.Skvernelis, I.Degutiene. Tad su p.Račkausku miestas ateities neturi. Pagalvokite ką darote prieš balsuodami.

  • Jei taip būtų, nebūtų jis nušveistas į pakampes pačiam seime į neaiškią grupę.

   • Tai labai svarbus argumentas. Panevezys nera atskira respublika. Daug jo pletojimui skiriamu lesu skiria respublikos vyriausybe. Be ju ir NESTABDANT reikes sustoti.

  • Skvernelis uz urbsi? Pateikite nuoroda i sia info. Arba tai melas.

   • Facebook paskyra KURKIME JAUKŲ MIESTĄ KARTŲ cituoju:„Pirmiausia, Povilą vertinu kaip kolegą – teisėsaugininką. Dėl darbo Specialiųjų tyrimų tarnyboje, teisėsaugoje, matyt, yra susiformavęs jo, kaip politiko, tvirtas požiūris. Povilas tikrai yra nepakantus neskaidriems veiksmams, galimai korupcijai. To skaidrumo principo jis, kiek jį pažįstu, visada laikydavosi.“

    LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis

    *Politinė reklama.

    • Bet kur čia parašyta, kad remia jį kaip merą? Aš matau, kad sako, koks urbšys geras teisėsaugininkas. Tai nėra tas pats, kiek aš įsivaizduoju 😉

  • Skvernelis ir Degutienė= visi?
   Kas nepalaikytų, jeigu būtų galimybių atsikratyti?
   Jeigu Urbšį rinktų į Šiaurės Karolinos valstijos gubernatorius – palaikyčiau, agituočiau, balsuočiau. Kad tik toliau nuo mūsų…

 • Urbšys dėl mero posto tai ir š ..o gabalą suvalgytų, nu taip nori juo būti

 • Politikoj visos sąjungos priemonės – praslenka. Už ką bebalsuotume mes būsime be mero, greičiausiai, jau pateiktas įstatymas Matelio Seimui šiamdien šalinti įtariamus korupcija. Konservatoriai įtakos nenori prarasti, nes naujas meras ne toks pavojingas, kaip senas ir įsiutęs už galimai neteisėtus įtarimus.

  • Atsakyti
 • JP.lt „Teisininkai įvertino, ar teisėsaugos įtarimų sulaukę kandidatai į merus gali prisiekti ir eiti pareigas“ (Valio!Oi kaip ilgai teko laukti teisininku paaiskinimo)

  • Su ovacijomis dar siulyciau palaukti.Cia nera taip paprasta kaip is karto atrodo. Kiekvienas atvejis individualus.

   • Tarybos nario (mero) teisė prisiekti yra LR Konstitucijos saugoma teisė, todėl LR teisės aktai nenumato jokių galimybių uždrausti ar kitaip apriboti, nuolatinių gyventojų išrinktam savivaldybės bendruomenės atstovui – tarybos nariui (merui), prisiekti. Atvirkščiai, yra draudžiama tarybos narį (merą) persekioti ar kitaip kliudyti realizuoti jam įstatymo suteiktas teises.

    Teisininkai pabrėžė, kad Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 157 str. numatytas laikinas nušalinimas nuo pareigų, neturi nieko bendro su asmens kaltumu.

    • Atsakyti
    • Reiketu skirti priesaika nuo galejimo atlikti mero pareigas.Juk ir dabar yra priesaika duota, o mero pareigos neatliekamos.

     • Paskaityti atidžiau. Teisiniai tekstai tai ne romanas, kurį brač ir pervertei. Viskas surašyta – ir apie nušalinimo pasibaigimą.

     • Viešoje erdvėje informacijos apie tai, kad įtarimai būtų panaikinti ir baudžiamoji byla nutraukta, nėra. Gal jūs turite kitą INFO? Todėl siūlyčiau atkreipti dėmesį apie tai

 • Urbšys akcentuoja skaidrumą, bet juk Račkausko kkmandoj tai tik tas ir yraįtariamas, o visi kiti – protingi žmonės, kurie jau buvo Taryboj ir žmonės juos vėl išrinko. Tai kodėl Urbšys su tais žmonėm nesitaria, sąjungos nesudarinėja? Kodėl jam geriau konservatoriai, gavę mažiau panevėžiečių balsų? Va šito niekaip nesuprantu.

  • yra žmonių grupė, kuri sutaria tik su naujais pažįstamais, bet niekada neturi senų draugų. Kur koją kėlė, ten pykosi, pykstasi ir pyksis.

 • protingai veikiančio mero, kuris sugebėtų panaikinti pačioje savivaldybės sistemoje kai kurių profesijų darbuotojų vergišką išnaudojimą, kuris labai akivaizdus ten dirbantiems žmonės, lyginant su šalia esančių žmonių darbu ir apmokėjimu…
  Reikia, kad miestas puoštųsi ne tik pats, bet gerėtų kiekvieno žmogaus gyvenimas .
  „Panevėžys atsinaujina“ – parodija mūsų gyvenimo.
  Kai žmogus jaus tą atsinaujinimą ir savo gyvenime ir jo darbo įvertinime, tada gal ir bus vienas pliusiukas, o iki šiol tėra tik riebūs minusai!!!

  • Atsakyti
 • You tube / mazoji povilo ispazintis. Paziurekit.

  • Atsakyti
 • Palaikau Povilą! Gerai, kad moka susitaikyti ir peržengti savo ambicijas ir NESITAIKSTO su KORUPCIJA!!! Tai politikas, kuris dirbs žmonėms, kurio tikslas nevogti iš biudžeto prisidengus gerais darbais, bet iš tikrųjų dirbti miestui. Ką darė Romos imperatorius, kai jo žmonės badavo – davė jiems pramogų (gladiatorių kovos), kad jie TIKĖTŲ, kad gyvena gerai. Seni bajeriai veikia ir šiandien. Už EU pinigus savivaldybė sutvarkė dalį gatvių (čia ne Račkausko nuopelnas), padarė keletą nepigių koncertų ir štai, jis „didvyris“. Kvaili provincialai net nesuvokia, kad juos tampo už virvučių. Matyt tas miestas to ir nusipelnė

  • „Kvaili provincialai net nesuvokia, kad juos tampo už virvučių. Matyt tas miestas to ir nusipelnė“Puikus palaikymas ponia Vida!Gerai,kad moku rusu kalba …..,nes sedeciau zada prarades.O tikriesiems Panevezio konservatoriams-uzuojauta.

 • Konstitucinis teismas neišaiškino, taigi, teisininko komentaras – pacituoti nušalintam ir jo komandai . Taip, žinant socialinę padėtį, tai žmogui tobulėti yra į kurią pusę.O jam siūlo į teisinę pusę tobulėti? Kokia komanda, toks ir nušalintasis. Ir Darbo p-jos įšstojusių veikėjų savo naujoje aplinkoje jau turi. „Tobulės“?

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (60)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų