Politiko užnugaryje sužvango STT antrankiai

Politiko užnugaryje sužvango STT antrankiai

 

Per dvi savivaldybes – Kupiškio ir Panevėžio dirbančiam konservatoriui Mariui Mališauskui stojo sunkus metas. Pro pat jo nosį antradienį išvestas partijos bendražygis, Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas. Panevėžio tarybos narys ir Kontrolės komitetui vadovausiantis M. Mališauskas nežinojo, kas vyksta už jo nugaros Kupiškio savivaldybės administracijoje, kuriai pats vadovauja.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Kupiškio savivaldybėje galbūt vykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų – piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu. Įtariama, kad kupiškėnai neskaidriai organizavo ketvirtus metus vykusį, kaip šio krašto vizitinė kortelė pristatomą renginį „Stichijos“. Į jį vasaroms Uošvės liežuvio saloje Kupiškio mariose paklausyti populiarių Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertų suvažiuoja minios. O Panevėžyje ši šventė reklamuojama ant miesto autobusų.

Tačiau teisėsauga suabejojo šio didelio renginio mažame rajone finansiniais užkulisiais.

Meras sulaikytas

STT ir prokurorai teigia turintys pagrindo įtarti, kad Kupiškio rajono meras galėjo imti kyšį grynaisiais pinigais iš verslininkų, sukurdamas jiems palankesnes prekybos sąlygas šventėje ir kartu mažindamas galimybes jų konkurentams užsidirbti populiarioje šventėje.

STT Panevėžio valdyba tiria šių metų liepos 6-ąją vykusio kūrybos ir menų festivalio „Stichijos“ organizavimo aplinkybes. Įtariama, kad kai kuriems asmenims buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vykdant prekybą minimame renginyje, o už tokių išskirtinių sąlygų sudarymą piktnaudžiavimu įtariami asmenys gavo neteisėtą atlygį. Taip pat įtariama, kad dalis šiam festivaliui reikalingų paslaugų buvo įsigyta neteisėtai – piktnaudžiaujant tarnyba, klastojant viešųjų pirkimų dokumentus“, – teigė STT Panevėžio valdybos Ikiteisminio skyriaus viršininkas Gediminas Vizbaras.

Kupiškio rajono savivaldybėje bei šio rajono mero ir kai kurių asmenų namuose antradienį atliktos kratos. Meras darbovietėje sulaikytas ir 48 val. praleis areštinėje, kol prokurorai nuspręs, ar skirti jam kardomąsias priemones.

Įtariant piktnaudžiavimu taip pat sulaikyta Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro vadovė Jolita Janušonienė. Dar du privatūs asmenys yra įtariami prekyba poveikiu ir dokumentų klastojimu.

Atliktos kratos asmenų darbo vietose bei namuose, iš Kupiškio rajono savivaldybės, Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

STT duomenimis, pats M. Mališauskas atliekamame tyrime nefigūruoja. Ar tarp kyšį Kupiškio rajono merui dėl geresnių sąlygų šventėje davusiųjų buvo panevėžiečių, pareigūnai neatskleidžia.

STT Panevėžio valdyba prašo atsiliepti asmenis, nukentėjusius nuo galbūt neteisėtų veiksmų, organizuojant festivalį „Stichijos“.

Direktorius nieko neįtarė

Teisėsaugos stichijos sulaukusioje Kupiškio rajono savivaldybėje vakar įsivyravo suirutė, sutriko ir administracijos direktoriaus, Panevėžio miesto tarybos nario M. Mališausko darbas. Jis kaip tik tą dieną ketino su festivalio „Stichijos“ organizatoriais aptarti šventės rezultatus.

Dėl šios situacijos žinau tik tiek, kiek skelbiama viešai. Administracija nesikišo į tos šventės virtuvę, mes tik padėjome, kam ką reikėjo padaryti pačioje renginio vietoje: tualetus atvežti ir t. t. O kas vyko užkulisiuose su atlikėjais ar prekybininkais, tikrai nežinojau ir net jokių ženklų apie blogus dalykus nemačiau“, – kalbėjo direktorius.

Nors M. Mališauskas tvirtino tikrai nepastebėjęs „Stichijose“ vykstant nusikalstamų veikų, kuriomis įtariamas jo politinis bendražygis meras. Neskaidriai, kaip įtaria teisėsauga, vykdytų viešųjų pirkimų nepastebėjo ir M. Mališausko vadovaujamai administracijai priklausantis bei administracijos direktoriui pavaldus Viešųjų pirkimų ir strateginio planavimo skyrius.

Administracijos vadovas teigia nenorintis spėlioti, kas čia iš tiesų vyko. Jo teigimu, vasaros festivalis Uošvės liežuvio saloje nebuvo pelningas jį kartu su privačiais rėmėjais finansavusiai Kupiškio rajono savivaldybei. Ketvirtą kartą vykusios „Stichijos“ surinko tiek pajamų, kiek patyrė išlaidų – apie 74 tūkst. eurų.

Į liepos 6-osios renginį buvo išpirkta daugiau nei 2000 bilietų, kurie kainavo po 18 eurų.

Komentarai

 • be kregždučių?

  • Atsakyti
 • “ M. Mališauskas tvirtino tikrai nepastebėjęs „Stichijose“ vykstant nusikalstamų veikų, kuriomis įtariamas jo politinis bendražygis meras. Neskaidriai, kaip įtaria teisėsauga, vykdytų viešųjų pirkimų nepastebėjo ir M. Mališausko vadovaujamai administracijai priklausantis bei administracijos direktoriui pavaldus Viešųjų pirkimų ir strateginio planavimo skyrius. “
  Gerai gi kad nieko nejautė ir nieko nematė nes man toks kontrolės vadas Panevėžio mieste tinka. Pasičirškinsiu šašlykiuką.
  https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/stt-krecia-kupiskio-savivaldybe-ir-kulturos-centra/

  • Atsakyti
 • Urbšio darbas, dabar pradės savo bendražygius skandinti

 • O ,,Panevėžio kraštas“ ir vėl rašys apie iš medžių iškėlinėjamus katinukus…

 • o nuotaika – kaip užkurinio

 • Buvo toks R.M. Račkauskas išvestas STT, dabar teisiamas, tai sekundė tokio straipsnio nei pro kur nesugebėjo suregzti. O čia aiškiai parašyta, kad šis net nefigūruoja tyrime, bet kaip gi šūdo nepapilsi? Gal ir nieko tokio, bet minčių kyla įvairių.

  • Gal nereikia provokacijų, žmonės? Toks straipsnis buvo, ir ne vienas. Ir foto iš savivaldybės išvedamo mero buvo, ir iš teismo. Ir merui buvo leista pasisakyti. Žiniasklaidos darbas – patekkti faktus, o ne juos interpretuoti, kaip kad norite jūs, šlykštūs, nes savo meluose skęstate, provokatoriai.

   • Atsakyti
  • apie kregždutes geriau tik gerai

 • nuo kada Urbšys turėjo,turi ar tures bendrazygiu????? tik trumpalaikiai instrumenteliai savo planams igyvendinti.Jau pats laikas Urbsiui kisti koncervus po velena,seimo rinkimai nebe uz kalnu

 • Man atrodo, kad „“pastukalino“ savivaldybės kontrolierė keršydama ,kad meras ne toliaruoja jos darbelių….

Rodyti visus komentarus (12)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų