Poliklinikos medikai nebevakaros

Poliklinikos medikai nebevakaros

 

Panevėžio miesto poliklinikos lankytojams nuo lapkričio 1-osios teks pasiskubinti – gydytojai iki vėlumos jų nebelauks. Medicinos įstaiga planuoja dirbti valanda trumpiau.

Iki šiol pas Panevėžio poliklinikos gydytojus pagalbos kreiptis buvo galima iki 20 val. Tačiau šios įstaigos kolektyvas vis garsiau ėmė kalbėti, kad dirbti iki tokio laiko beveik nėra naudos nei medikams, nei pacientams. Ypač žiemos vakarais, kai poliklinika ištuštėja jau iki 19 val., o darbuotojai dar visą valandą privalo sėdėti darbo vietose.

„Kolektyvas apie tai jau seniai kalba susirinkimuose, prašymą trumpinti poliklinikos darbo laiką pateikė ir darbuotojų taryba. Artėja žiema, vakarai ilgėja ir iš tiesų panašios įstaigos po 19 val. lieka tuščios“, – teigė poliklinikos direktorius Karolis Valantinas.

Į darbą ateis anksčiau

Direktorius planuoja nuo lapkričio 1-osios sutrumpinti įstaigos darbą iki 19 val. Toks sprendimas nebūtų laikinas – tokiu grafiku poliklinika nusiteikusi dirbti ir vasaros sezonu. Pasak K. Valantino, darbo laiką būtų galima nebent laikinai pakoreguoti per gripo epidemiją ar iškilus kitoms nenumatytoms aplinkybėms.

„Kai reikės, dirbsime ir ilgiau. Dėl naujo darbo laiko talonų pas medikų skaičius nesikeis, darbuotojų krūviams ir atlyginimams tokie pokyčiai irgi neturės įtakos. Tik šiek tiek persidėlios priėmimo valandos – dabar visi pacientai anksčiausiai bus priimami 7.30 val., o po pietų pamaina prasidės nebe 14, o 13 val.“, – aiškino vadovas.

Panevėžio rajono poliklinika jau seniai dirba nuo 7.30 iki 19 val. Tiek laiko, pasak įstaigos direktorės Neringos Šinkūnienės, pacientams visiškai pakanka. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Šeštadienį miesto poliklinika dirbs, kaip ir anksčiau, nuo 8 iki 12 val.

„Tai tiesiog žmogiški darbo laiko pakeitimai atsižvelgus į darbuotojų poreikius“, – pabrėžė vadovas.

Panevėžio poliklinikos gydytojams savo sveikatą yra patikėję apie 35 tūkst. joje prisirašiusių gyventojų, iš jų vaikų iki 18 m. – beveik 6000. Per dieną čia apsilanko apie 1500 pacientų, kuriais rūpinasi per 160 įstaigos darbuotojų.

Steigėjai naujiena

Galutinį sprendimą dėl poliklinikos būsimo darbo laiko dar turi patvirtinti jos steigėja – Panevėžio miesto savivaldybė. Šiai poliklinikos vadovas prisipažino naujienos dar nepranešęs. Tą padaryti ir viską suderinti žada artimiausią savaitę.

Todėl apie permainas gydymo įstaigoje teigė nieko negirdėjęs ir Panevėžio savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba. Iš žurnalistų apie planuojamus pokyčius išgirdusiam valdininkui pirmiausia parūpo, ar Savivaldybė iš viso turi žodį dėl įstaigos darbo laiko, ir pažadėjo tuo pasidomėti.

O Panevėžio rajono poliklinika jau seniai dirba nuo 7.30 iki 19 val. Tiek laiko, pasak įstaigos direktorės Neringos Šinkūnienės, pacientams visiškai pakanka.

„Mūsų pacientai – kaimo žmonės. Pailginus darbo laiką, jie neturėtų kuo grįžti namo, nes autobusai vakarais į kaimus nebeveža. Jau ir 18 val. poliklinika beveik tuščia. Dauguma reikalus stengiasi susitvarkyti pirmoje dienos pusėje, sėdėti gydytojams darbe iki vėlumos nebelabai verta“, – kolegas mieste užtarė rajono poliklinikos direktorė.

Komentarai

  • Tai kodėl pas šeimos gydytoją registruoja po mėnesio?

  • Kodėl pas šeimos gydytoją reikia laukti du mėnesius? Kodėl gydytojams trumpesnės darbo valandos, nei visiems kitiems dirbantiems kitus darbus?

  • daktarai visai ispindejo. Kai reikia negali patekti, uzregistruoja po mėnesio, kai jau pati pasveiksti. Tai per dieną užregistruokit keturis pacientus, tada galesit sakyti, kad nuo 12val. nebėra pacientų. Ir galesit eiti namo.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų