M. GARUCKO nuotr.

Poliklinika traukia labiau nei kultūra

Poliklinika traukia labiau nei kultūra

Į savotišką krizę dėl įstaigų tuščių vadovų kėdžių patekusi Panevėžio savivaldybė gali guostis sulaukusi pretendentų dalyvauti konkursuose į du svarbius postus.

Varžytis dėl Panevėžio miesto poliklinikos direktoriaus kėdės paraiškas pateikė trys kandidatai, į Savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėjus taikosi du.

Išrinks vėliausiai kovą

Miesto poliklinika direktoriaus neturi nuo pernai birželio, kai baigėsi nuo pat jos įkūrimo, 1998-ųjų, vadovavusios Irenos Čeilitkienės antroji kadencija. Visgi Savivaldybė konkursą laisvai vietai užimti paskelbė tik artėjant sausio pabaigai. Pretendentų į šias pareigas dokumentų priėmimas baigtas ketvirtadienį.

Savivaldybės Vidaus administravimo skyriaus vedėjos Sonatos Vizorienės teigimu, naujas poliklinikos vadovas turėtų būti išrinktas vėliausiai iki kovo 5 dienos.

Iš kandidatų reikalaujama turėti ne mažesnę kaip dvejų metų vadovaujamo darbo patirtį ir biomedicinos ar socialinių mokslų srities aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą – magistro kvalifikacinį laipsnį. Pretendentas į poliklinikos direktorius privalo išmanyti teisės aktus, e.sveikatos politiką, sistemos veikimo principus ir pan. Taip pat turėjo pateikti savo, kaip poliklinikos vadovo, veiklos programą.

Varžytis dėl Panevėžio miesto poliklinikos direktoriaus kėdės paraiškas pateikė trys kandidatai.

Įstatyme numatyta, jog sveikatos priežiūros įstaigų, kuriose dirba 11 ar daugiau medicinos praktikos licenciją turinčių gydytojų (jas turi šeimos gydytojai, antrinio lygio specialistai), vadovams taikoma penkerių metų kadencija. Tad su naujuoju poliklinikos vadovu būtų pasirašoma terminuota sutartis.

Mažėja norinčiųjų

Savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėjo pareigoms eiti sausio pabaigoje paskelbtas jau antras konkursas. Vakar buvo paskutinė diena pateikti dokumentus. Ryte juos buvo atnešę tik du pretendentai. Nusiteikusiesiems vadovauti Panevėžio kultūrai privalu turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą socialinių mokslų studijų srities išsilavinimą, ne mažesnę kaip trejų metų darbo patirtį ir ne mažesnę kaip metų darbo patirtį struktūrinio padalinio veiklos organizavimo srityje. Pasak S. Vizorienės, pretendentai dar turės išlaikyti vadovavimo gebėjimų testus. Paskutinė konkursui numatyta diena – balandžio 20-oji, tačiau jis gali įvykti ir anksčiau.

S. Vizorienės teigimu, pastaruoju metu daug konkursų į laisvas darbo vietas neskelbta, tačiau, anot jos, matyti, kad pretendentų gretos akivaizdžiai mažėja.

„Iš praktikos matome, kad visuose konkursuose labai mažėja dalyvių skaičius – tiek į specialistų vietas, tiek į valstybės tarnybą. Turime problemą ir su švietimo įstaigų vadovų paieška“, – sako vedėja.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų