Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Policijos užkulisiai sudomino prokurorus

Policijos užkulisiai sudomino prokurorus

Lietuvos policijai teks ne tik visuomenei, bet ir prokurorams aiškintis dėl ant jos kritusių protu nesuvokiamų kaltinimų.

Policijos departamento Imuniteto valdybai atlikus patikrinimą dėl šią vasarą prieš policijos pareigūnę galimai įvykdyto seksualinio nusikalstamo ir gavus duomenų apie kitą nusikalstamą veiką, Generalinė prokuratūra priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą.

Kaip rašoma prokuratūros pranešime, bus siekiama surinkti visus reikšmingus duomenis apie faktines įvykių aplinkybes, nustatyti, ar nusikalstama veika buvo padaryta, ir išsamiai bei objektyviai ištirti visus kylančius įtarimus.

„Siekiant nepakenkti ikiteisminiam tyrimui bei užtikrinti asmens privataus gyvenimo apsaugą išsamesnė informacija apie atliekamą ikiteisminį tyrimą šiuo metu negali būti teikiama“, – rašoma pranešime.

Seimo narys metė kaltinimus

Skandalo epicentre Lietuvos policija atsidūrė, kai šią savaitę Seimo narys Remigijus Žemaitaitis savo paskyroje socialiniame tinkle pareiškė, kad Kaune vykusiuose mokymuose, skirtuose kriminalinės policijos pareigūnams, tiriantiems sunkiausius nusikaltimus, girti pareigūnai, antrankiais surakinę kolegę, galimai ją išprievartavo.

Parlamentaras teigė turintis informacijos, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Arūnas Maskoliūnas ir jo pavaduotojas Saulius Briginas netgi važiavo pas pareigūnės tėvus, kur ji buvo apsistojusi, prašė nerašyti pareiškimo, galimai siūlė paremti finansiškai ar net paaukštinti pareigas.

Iškart po mokymų pareigūnė pasiėmė atostogas, o vėliau įteikė prašymą atleisti iš darbo.

Policija neigia

Tokią Seimo nario viešai paskelbtą informaciją policijos vadovybė vadina neatitinkančia tikrovės ir nesuvokiama.

„Viešai paskelbta informacija apie tai, kad mokymų metu juose dalyvavę pareigūnai kolegės atžvilgiu įvykdė nusikaltimą, visiškai neatitinka tikrovės. Ši viešai eskaluojama situacija ar įvykis, tuo labiau seksualinės prievartos nusikaltimas, tariamai įvykdytas pareigūnės atžvilgiu, galėjo būti žinomas aukščiausiai centrinės kriminalinės policijos vadovybei ir galėjo būti slepiamas ar dangstomas, yra protu nesuvokiamas ir neįmanomas nei iš moralinės, nei iš teisinės pusės“, – socialiniame tinkle paskelbė Lietuvos policija.

Ten pat rašoma, jog viešai paskleista informacija, kad Lietuvos policijos kriminalinio biuro vadovybė susitikinėjo su pareigūnės artimaisiais, prašė nerašyti pareiškimo dėl tariamai įvykdyto nusikaltimo ir siūlė paremti finansiškai ar net paaukštinti pareigas, visiškai neatitinka tikrovės.

Pasak Lietuvos policijos, S. Briginas niekada nėra susitikinėjęs ar kontaktavęs su pareigūnės artimaisiais. Jo susitikimas ir pokalbis su šia pareigūne, kaip teigia Lietuvos policija, susijęs tik su jos pateiktu prašymu dėl atleidimo iš vidaus reikalų sistemos.

Pasak policijos pranešimo, tokio pobūdžio susitikimai ir pokalbiai yra ne tik suformuota ir nusistovėjusi praktika, bet taip pat ir reglamentuota policijos generalinio komisaro nurodymu dėl individualių pokalbių su tarnybą paliekančiais policijos pareigūnais vykdymo.

Susitiko Panevėžyje

Visgi pripažįstama, kad A. Maskoliūnas yra susitikęs su pareigūne ir jos artimaisiais pastarųjų iniciatyva ir prašymu.

„Šis susitikimas Panevėžio mieste įvykęs vien dėl tos priežasties, kad LKPB viršininko gyvenamoji vieta yra Panevėžyje ir pareigūnė tuo metu taip pat buvo Panevėžyje“, – socialinio tinklo paskyroje pasiaiškina Lietuvos policija.

Apie ką Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovas kalbėjosi su pareigūne ir jos artimaisiais, policija neatskleidžia. Tačiau jos pranešime teigiama, jog per šį susitikimą pareigūnės ir jos artimųjų pateikta informacija yra užfiksuota ir oficialiai įforminta bei perduota tyrimą atliekantiems pareigūnams.

„Atsižvelgiant į pareigūnės interesų ir privataus gyvenimo apsaugos reikalavimus, taip pat, vadovaujantis Visuomenės informavimo įstatymu, detalesnės informacijos teikti negalime. Kol vyksta tyrimas, visa informacija, duomenys ir komentarai bus teikiami tik tyrimą atliekantiems pareigūnams“, – tašką kol kas deda Lietuvos policija.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų