Policijos prioritetas – atvykusiųjų iš užsienio tikrinimas

Policijos prioritetas – atvykusiųjų iš užsienio tikrinimas

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) gerokai išplėtus paveiktų sąrašą šalių, iš kurių atvykus būtina saviizoliacija ir neigiamas COVID-19 testas, policija žada skirti prioritetą atvykėliams iš užsienio tikrinti.

„Mes tikrinime visus asmenis, kurie turi būti saviizoliacijoje. Remiantis naujausiais sprendimais, didesnį prioritetą teikiame asmenims, kurie yra atvykę iš paveiktų šalių“, – BNS pirmadienį sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Policija saviizoliuoti turinčius asmenis tikrina tiek namuose, tiek nuotoliniu būdu.

„Tiek fiziškai apvažiuojame nurodytas vietas, tiek galime per ryšio priemones. Vaizdo konferenciją galime padaryti – žmogus turi parodyti, ir jeigu mums kyla abejonių, mes galime atvykti papildomai į tą vietą“, – teigė šalies policijos vadovas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Rokas Pukinskas BNS teigė, kad pasieniečiams dėl pakeistos tvarkos darbo apimtys nepadidės.

„Mums užtenka dabartinių pajėgų ir realiai tai yra medicininiai dokumentai. Atvykimo sąlygos užsieniečiams iš principo nėra pakeistos (…) Krūvis pasienio patikros metu nepadidėja, be to, oro uostuose yra Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai. Tas išplėtimas mums funkcijų nepadidins“, – teigė pasieniečių atstovas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė spaudai Austina Vžesniauskaitė sakė, kad oro ir jūrų uostuose budintys specialistai susitvarko su dabartinėmis apimtimis.

„Tokio nurodymo, kad didintume apimtis, iš ministerijos nėra. Mūsų specialistai ten budi ir puikiausiai susitvarko su ta apimtimi atvykstančiųjų, nes mažas atvykstančiųjų srautas, bent jau oro uostuose ir jūrų uoste“, – BNS sakė NVSC atstovė.

Ji pridūrė, kad specialistai konsultuoja ir pasieniečius, tačiau tikrinimai prie Latvijos ir Lenkijos sienų nėra vykdomi.

Iš viso paveiktų šalių sąraše yra apie 200 valstybių. Į jį pateko praktiškai visos Europos valstybės, tarp jų ir kaimyninės Latvija, Lenkija, Baltarusija, Rusija.

Airija, Danija, Jungtinė Karalystė, Nyderlandai, Brazilija, Izraelis ir Pietų Afrikos Respublika išskirtos kaip šalys, kur nustatytas naujų SARS-CoV-2 viruso mutacijų plitimas.

Nuo pirmadienio, anot SAM, visiems keliautojams, atvykusiems iš šių valstybių, reikės turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą bei izoliuotis 14 dienų su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis dešimtą dieną atlikus tyrimą.

Visiems tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims nei izoliuotis, nei atlikti tyrimo nereikia.

Komentarai

  • Gal geriau ilsėkitėe,ilsėkitės, batai nediltu.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų