Į policijos komisariatą atklydusiam riestaragiui Vasiai pareigūnai greitai apribojo laisvę – pririšo, kol jo išvaduoti atvyko savininkas. M. Garuckas

Policijos pareigūnai areštavo ožį

Policijos pareigūnai areštavo ožį

Panevėžio policijos komisariate to dar nėra buvę. Beržų gatvėje įsikūrusiems policijos pareigūnams teko areštuoti juos aplankiusį įspūdingą ožį didžiuliais ragais. Netikėto raguoto svečio vizitas akimirksniu sudrumstė nusistovėjusią rutiną ne tik komisariate, bet ir visame mieste. Paklydėlio globėjai tikina, kad policijai pasirodė tikrų tikriausias sėkmės ženklas.

Raguotas atklydėlis

„Va kur mano eks; Ko jis čia užsuko?“ – tokie ir dar šmaikštesni komentarai pylėsi socialiniame tinkle po Panevėžio gyvūnų globos draugijos pranešimu apie šalia Panevėžio komisariato Beržų gatvėje pririštą ožį.

Pasak pareigūnų, šis į atvirą policijos kiemą atklydo ryte. Policininkai svečiui tuoj pat apribojo laisvę – pririšo prie metalinio stulpelio ir apie keistą radinį pranešė gyvūnų globos organizacijai.

Įmonės simbolis

Netrukus atsirado ir gyvulio savininkai. Pasirodo, riestaragį Vasią jau ketverius metus augina šalia komisariato įsikūrusi įmonė „Kaukas“.

Jos savininkas – senųjų baltų kultūra ir filosofija itin besidomintis Viturys Giknius – „Sekundei“ aiškino, jog ožys yra tentų gamyba užsiimančios bendrovės simbolis ir neša jai sėkmę.

„Prieš 28 metus savo įmonei iš šimto vardų išrinkome kauko, mitinės senovės lietuvių būtybės, nešančios sėkmę ir turtus. Savo globėjui kieme pastatėme 5 metrų aukščio medinę skulptūrą ir teritorijoje pririšome ožį. Šis gyvulys ir gaidys yra „Kauko“ simboliai“, – po linksmo incidento aiškino verslininkas.

Ožį įmonė atsigabeno iš Baltarusijos. Pasak V. Gikniaus, ieškant tokio gyvūno buvo labai svarbu jo ragų dydis – „Kauko“ ožį puošia daugiau nei metro dydžio „vainikas“.

Anksčiau verslininkas sėkmei augino ir gaidį, kurio pentinai taip pat buvo įspūdingo dydžio – kaip ir priklauso pagal senovės lietuvių tikėjimą. Vargšą paukštį prieš kelerius metus nunešė kiaunės. Tačiau jau kitą savaitę V. Giknius žada įsigyti naują gaidį.

Policijai – ženklas

„Kai Panevėžyje apmusiję, niekas nevyksta, nors tokie dalykai praskaidrina nuotaiką“, – juokavo verslininkas, kalbėdamas apie įmonėje laikomo ožio nuotykį.

„Kauko“ ožys, pasak savininko, paprastai laikomas pririštas įmonės kieme. Bet naktį nutrūko kiemą saugojęs šuo, o su juo į laisvę panoro ir raguotasis.

„Štai ir policiją aplankė sėkmė“, – apie pareigūnams pasiųstą mitinės būtybės kauko ženklą juokavo pašnekovas.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų