Policijos ir muitinės pareigūnai metus baigia rekordu

Policijos ir muitinės pareigūnai metus baigia rekordu

Panevėžio apylinkėse sulaikyta vieną didžiausių šiemet nelegalių cigarečių siuntų

Iki pat penktadienio (gruodžio 21–osios) vakaro muitinės pareigūnai skaičiavo didžiulę, dar pirmadienį (gruodžio 17 d.), Panevėžio apylinkėse sulaikytą nelegalių cigarečių siuntą. Tądien Panevėžio policijos ir Lietuvos muitinės pareigūnai Panevėžio aplinkkelyje sulaikė Baltarusijos piliečio vairuotą krovininį vilkiką, vežusį net 1329 dėžes (664 tūkst. pakelių) cigarečių. Daugiau nei 2 mln. eurų vertės nelegalūs rūkalai gabenti ypač įžūliai – cigarečių dėžės temaskuotos medinėmis lentomis vilkiko puspriekabės gale.

Į Latviją magistraliniu keliu A17 važiavusį krovininį vilkiką „Renault Magnum“, Panevėžio aplinkkelyje sustabdė Panevėžio apskrities policijos patrulių rinktinės pareigūnai. Policininkus nustebino vairuotojo, Baltarusijos piliečio A. F. pateikti dokumentai, kuriuose buvo nurodyta, jog tranzitu per Lietuvą iš Baltarusijos į Vokietiją gabenamos lentos. Toks kelionės maršrutas pasirodė nelogišku, o įtarimai, kad gabenamas nelegalus krovinys tik sustiprėjo, paaiškėjus, kad vairuotojas neturi ir jokių bilietų į keltą. Į įvykio vietą iškvietus Muitinės mobiliųjų grupių pareigūnus, vilkikas buvo palydėtas detaliam patikrinimui iki Medininkų kelio posto. Ten greitai paaiškėjo, jog pareigūnų įtarimai pagrįsti: puspriekabė buvo pilnutėlė cigarečių dėžių, teužmaskuotų medinėmis lentomis iš puspriekabės galo.

Iš viso vilkike rasta 664 500 (13 mln. 290 tūkst. vnt.) pakelių trijų rūšių baltarusiškų cigarečių „NZ 10“, „NZ Gold Super Slims“ ir „Premier“. Preliminariais duomenimis, jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 2 mln. 113 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) dėl šio įvykio (neteisėto disponavimo akcizinėmis prekėmis) buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, vilkiko vairuotojas suimtas. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Šis nelegalaus krovinio sulaikymas puikiai iliustruoja sėkmingą įvairių Lietuvos teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą kovoje su šešėliu.

Tai jau antras stambus cigarečių kontrabandos sulaikymas pastarosiomis savaitėmis. Gruodžio 7 d. Lietuvos – Lenkijos pasienyje muitinės pareigūnai sulaikė medinėse sijose slėptą 224 tūkst. pakelių cigarečių kontrabandą.

Kartu tai ir viena didžiausių šiemet Lietuvoje sulaikytų nelegalių cigarečių siuntų. Didžiausią cigarečių kontrabandą – 931 tūkst. pakelių cigarečių – muitinės kriminalistai sulaikė gegužės 25 d., Medininkuose.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų