Policijos didžiulė operacija Panevėžyje ir Šiauliuose: purtyti „taškai“ ir tiekėjai

Policijos didžiulė operacija Panevėžyje ir Šiauliuose: purtyti „taškai“ ir tiekėjai

Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai rugsėjo pirmomis dienomis surengė operaciją šešėliniams prekiautojams kontrabandinėmis cigaretėmis sulaikyti. Operacijos metu į pareigūnų akiratį pateko tiekėjai, aprūpinantys nelegalios prekybos rūkalais „taškus“ Šiauliuose bei Panevėžyje ir šių „taškų“ savininkai.

Per operaciją iš apyvartos buvo paimta per 22 tūkst. cigarečių pakelių, nepažymėtų Lietuvos Respublikos banderolėmis, ir dar 1790 litrų alkoholio surogato.

Rugsėjo 2-ąją Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai apie 11 val. pradėjo operaciją dėl kontrabandinių cigarečių tiekimo Šiaulių miesto gyventojams užkardymo. Jie Šiauliuose, Gegužių g., sustabdė 27 metų Kauno gyventojo automobilį BMW ir jame rado bei paėmė 3004 pakelius kontrabandinių rūkalų. Bandydamas užsidirbti neteisėtomis priemonėmis, vaikinas pasmerkė save pirmajam savo gyvenime ikiteisminiam tyrimui, kuriame jam pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Iš vyro paimtų rūkalų bendra vertė siekia per 32 tūkst. eurų.

Tos pačios dienos popietę Šiaulių pareigūnai operacijos veiksmus perkėlė į Panevėžio rajoną. Šilagalio kaime jie sustabdė 58 metų panevėžiečio vairuojamą automobilį „Toyota Avensis“, kuriuo jis gabeno 8590 cigarečių pakelių, nepaženklintų mūsų šalies banderolėmis, o per kratas jo gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose buvo rasti dar 669 pakeliai. Iš vyro paimtų rūkalų bendra vertė siekia per 32 tūkst. eurų.

Prieš dešimtmetį už nužudymą bei kitas nusikalstamas veikas teistas ir bausmę atlikęs vyras, iš teisėsaugos prižiūrimų asmenų sąrašo buvo išregistruotas prieš dvejus metus. Tačiau dabar dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis jis vėl pateko į pareigūnų akiratį ir atsidūrė areštinėje. Jam pradėtas ikiteisminis tyrimas. Atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus, nustatyta, kad minėtas asmuo cigaretes tiekia Panevėžio ir Šiaulių gyventojams, todėl pareigūnai atliko kratas ir pas juos.

Šiaulių pareigūnai sulaikė nelegalia veikla užsiėmusius asmenis. Viename Panevėžio „taške“ buvo rasta 1500, kitame – 85 pakeliai, nepažymėti lietuviškomis banderolėmis. Kadangi rūkalų vertė nesiekė 150 MGL, tai minėtiems dviem panevėžiečiams pradėta ne baudžiamoji, o administracinė teisena.

Kitą dieną pareigūnų operaciją vėl tęsėsi Šiaulių mieste. Tikrindami vietas, į kurias, įtariama, panevėžietis veždavo nelegaliai įgytus rūkalus, buvo nustatytas „taškas“, kurio 56 metų savininkė disponavo 3299, o Šiaulių rajone veikiančio „taško“ 52 metų savininkas – 5743 cigarečių pakeliais su baltarusiškomis banderolėmis. Jiems abiem dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėti ikiteisminiai tyrimai. Antrajam pareikšti įtarimai dar ir dėl neteisėto nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) gaminimo ir laikymo. Mat per kratą jo gyvenamojoje vietoje buvo rastas alkoholio gaminimo cechas ir 1790 litrų stiprių alkoholinių gėrimų, įtariama, pagamintų praskiedus spiritą. Alkoholio surogatas buvo pilstomas į trijų litrų plastikinius maišelius su integruotais kraneliais, į kuriuos įprastai yra pilstomos sultys. Tik užrašas ant jų pakuočių bylojo, jog turinys – ne gaivusis gėrimas, o „Jelzin vodka“. Įtariama, kad šis alkoholio surogatas buvo tiekiamas perpardavinėtojams, pas kuriuos lankosi pigesnio alkoholio ieškantys asmenys.

Komentarai

  • „Operacijos metu į pareigūnų akiratį pateko tiekėjai“- tegul „netrina“ policija:
    pilnas miesto turgus kontrabandinių cigarečių jau dešimtmečius, kada nori, kiek nori ir bele kada gali nusipirkt.

    • Ale tu kvailas PATRIJOTAS Jaisusimoki duokle gali laisvai prekiauti cia gaudo tuos kurie labai skupus ir nenori dalintis pelnu

  • Besimeldzianciu uz tuos veikejus Panevezyje yra. Labai jau garsiai meldziasi, per visa gatve.

  • jo jo susimoka policijai ir dirba, panevėžio raj Petriškių kaime Algiukas metai iš metų tą darbą dirba, namus sau ir vaikams pasistatė ir įgaliotiniui užtenka

  • Ale kaip ten Lukašenka nesugeba įvesti tvarkos savo tabako pramonėje, kad taip gausiai vyksta vagystės ir kontrabanda.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų