R. Bobinas grįžta vadovauti Panevėžio apskrities VPK. "Sekundės" nuotr.

Policijoje – laukimo nuotaikos

Policijoje – laukimo nuotaikos

 

Artėjančios permainos šalies policijos viršūnėse gali reikšti įdomų posūkį ir Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate, jau ilgiau nei pusmetį neturinčiame nuolatinio vadovo.

Susitikime su šalies policijos pareigūnais premjero Sauliaus Skvernelio paviešinta žinia, jog Vyriausybė nepratęs generalinio komisaro Lino Pernavo kadencijos, atkreipė dėmesį ir į dviejų jo pavaduotojų veikiausiai laukiančius karjeros vingius. Lapkričio 11-ąją L. Pernavui atsisveikinus su aukštomis pareigomis, pareigas gali tekti palikti pavaduotojams Edvardui Šileriui bei panevėžiečiui Rimantui Bobinui. Pastarasis beveik šešerius metus, nuo 2008-ųjų, yra vadovavęs Panevėžio apskrities VPK, vėliau rotacijos būdu perkeltas vadovauti Šiaulių apskrities VPK.

Generalinio komisaro pavaduotoju R. Bobinas paskirtas 2017-ųjų vasarį. Jis atsakingas už administravimą, finansinę ir ūkinę veiklą.

Vis dėlto užėmęs aukštas pareigas sostinėje, pareigūnas neatsisveikino su Panevėžiu. Čia, anot R. Bobino, deklaruota jo gyvenamoji vieta.

Dviprasmiška situacija

Jis pats teigia nesvarstantis, kas laukia pasibaigus generalinio komisaro kadencijai.

„Sunku pasakyti, ar rytoj dirbsiu, o kaip bus lapkritį, tikrai negaliu atsakyti. Kol kas aš nieko nesvarstau. Einu pavaduotojo pareigas ir jas eisiu iki to momento, kol teisės aktai numato“, – „Sekundei“ kalbėjo R. Bobinas.

Visgi, anot jo, teisės dokumentuose nėra konkrečiai apibrėžta generalinio komisaro pavaduotojų situacija.

„Iš vienos pusės, pavaduotojų kadencija baigiasi kartu su generalinio komisaro, tačiau mes ne politinio pasitikėjimo, o statutinė organizacija“, – sako R. Bobinas.

Anot jo, veikiausiai pavaduotojų likimą teks spręsti L. Pernavą pakeisiančiam naujam vadovui.

R. Bobinas sako nesąs sulaukęs jokių pasiūlymų.

Tarnybą vidaus reikalų sistemoje R. Bobinas pradėjo dar 1992-aisiais Tardymo skyriaus prie Kėdainių rajono policijos komisariato tardytoju.

Pareigūnams pensija skiriama ištarnavus 25 ir daugiau metų.

Laikinumas nėra neįprasta

R. Bobino teigimu, tame, kad Panevėžio apskrities VPK nuo praėjusių metų kovo dirba be nuolatinio vadovo, nėra nieko neįprasto. Yra buvę, kad toks laikinumas kituose komisariatuose tęsėsi ir kur kas ilgiau.

Panevėžio apskrities policijos pareigūnai be nuolatinio vadovo liko, kai kadenciją baigė penkerius metus prie jo vairo stovėjęs Egidijus Lapinskas. Atsisveikindamas jis teigė apsisprendęs užbaigti tarnybą Lietuvos policijoje. Iš vidaus tarnyboje ištarnautų 33 metų pareigūnas tris dešimtmečius atidavė policijai.

Kėdainiuose gyvenantis E. Lapinskas prieš ateidamas dirbti į Panevėžį vadovavo Šiaulių apskrities VPK.

Šiuo metu maždaug 500–600 apskrities policijos pareigūnų laikinai vadovauti paskirtas Renaldas Žekonis.

Gandų nekomentuoja

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio teigimu, į Panevėžio apskrities VPK viršininko pareigas skiriamas pareigūnas, laimėjęs atranką. Šioji kol kas nėra paskelbta.

Departamento atstovas nekomentavo kadenciją baigiančio generalinio komisaro ir jo pavaduotojų situacijos.

„Nenorėtumėme komentuoti gandų. Jokių oficialų sprendimų nėra priimta, kai jie bus, apie tai bus paskelbta viešai. Teoriškai, nepaskyrus dabartinio policijos generalinio komisaro antrai kadencijai, tiek jis, tiek pavaduotojai turi teisę užimti bet kurias lygiavertes ar žemesnes pareigas policijos sistemoje“, – teigė R. Matonis.

Komentarai

  • Rezervavosi šiltą vietą, kai baigsis kadencija.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų