ALFA nuotr.

Policija stiprins vairuotojų kontrolę ties pėsčiųjų perėjomis

Policija stiprins vairuotojų kontrolę ties pėsčiųjų perėjomis

Daugėjant eismo nelaimių, kai pėstieji partrenkiami pėsčiųjų perėjose, Kelių policija žada vasario bei kovo mėnesiais jose griežtinti vairuotojų kontrolę.

Kaip antradienį pranešė Kelių policija, šalies keliuose šiemet jau žuvo 19 pėsčiųjų, aštuoni iš jų – pėsčiųjų perėjose. Iš viso perėjose registruotas 91 eismo įvykis.

Todėl vasario ir kovo mėnesiais ruošiamasi vykdyti tiek viešą, tiek ir neviešą eismo prie pėsčiųjų perėjų priežiūrą, kai bus fiksuojami Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kuriuos daro transporto priemonių vairuotojai. Pareigūnai naudos turimą stacionarią ir mobiliąją vaizdo fiksavimo įrangą, o užfiksavus pažeidimus ne vairuotojo akivaizdoje, nuobaudos bus siunčiamos paštu.

Pareigūnai kviečia pilietiškus asmenis prisidėti prie saugios aplinkos pėstiesiems gerinimo ir fiksuoti itin įžūlius pėsčiųjų nepraleidimo pėsčiųjų perėjose atvejus, perduodant juos policijai internetu, naudojantis policijos elektroninių paslaugų sistema ePolicija.lt.

Kelių policija primena, kad nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal taisykles, užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 90 eurų, už šį administracinį nusižengimą gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.

Šių metų sausis keliuose buvo itin tragiškas pėstiesiems, todėl pareigūnai nuo šių metų sausio vykdo prevencinę priemonę „Kiekvienas yra pėsčiasis“. Policijos duomenimis, šios priemonės metu įvyko 35 proc. mažiau susidūrimų su pėsčiaisiais, 40 procentų sumažėjo sužeistų pėsčiųjų skaičius.

Per vieną mėnesį trunkančią eismo dalyvių kontrolės priemonę pareigūnai šalies keliuose nustatė beveik šešis tūkstančius pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, 350 pėsčiųjų buvo nubausti už tai, kad tamsiuoju paros metu neturėjo atšvaitų, nedėvėjo rūbų su šviesą atspindinčiais elementais.

Taip pat išaiškinta 12 tūkst. vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, 159 vairuotojams gresia teisės vairuoti atėmimas iki 6 mėnesių už pareigų pėstiesiems nevykdymą.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

 

Komentarai

  • atsargumo reikia

  • O kur pėsčiųjų pareigos pagal KET? Kiek jų laksto juodai apsirengusių be jokių atšvaitų, ausys uždengtos ausinėmis, akys įbestos tapšnoklių vaizduoklius. Nieko nemato ir negirdi. Tai tokius va baust reikia kai patys kaip kėgliai po ratais lenda, jaučiausi nebaudžiami.

    • Atsakyti
  • O pėsčiųjų stebėti ir bausti nereikia? Jiems nereikia pažiūrėti ar važiuoja mašinos ar ne, šoka į perėją, tai vos spėji sustabdyti, tokius pirmiausia bausti reikia, ar pėstiesiems negalioja KET taisyklės?

  • Ne kartą stebiu situaciją – 1 kelio juostoje automobilis sustoja praleisti, o 2 – lekia net nemano sustoti. O jeigu pradinių klasių vaikui taip, tada pasekmės baisios.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų