G. KARTANO nuotr.

Policija rengiasi įkurtuvėms

Policija rengiasi įkurtuvėms

Daugiau nei pusė tūkstančio Panevėžyje dirbančių policijos pareigūnų nekantriai laukia rugpjūčio. Vasarai persiritus į antrąją pusę, Beržų gatvėje numatytas šiuo metu statomo naujojo policijos komisariato pastato atidarymas.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Rimanto Bobino teigimu, prieš metus prasidėjusios statybos vyksta pagal planą, kol kas joms netrukdo nei pandemija, nei karas Ukrainoje.

Didžiulį, 9 200 kvadratinių metrų būsimąjį komisariatą savo lėšomis stato verslininkai. Jį užbaigus, pagal pasirašytą sutartį per 12 metų nuo atidarymo pradžios iš statytojų išpirks valstybė, tad visus tuos metus policininkai pastate bus savotiški nuomininkai.

R. Bobinas tikina, kad tokia sutartis jam patinka. Mat pastato eksploatavimu ir kitais buitiniais dalykais visą tą laiką rūpinsis ne komisariatas, o patys statytojai.

Iš pirmykščių sąlygų

„Sulaukę įkurtuvių, išsikelsime iš pirmykštę bendruomeninę santvarką primenančių darbo sąlygų į šiuolaikiškas, europines“, – sako R. Bobinas.

Atkreipus dėmesį, kad gal teks keltis ne iš pirmykščių, o iš sovietinių sąlygų, viršininkas patikino: „Ir pirmykštės, ir sovietinės niekuo nesiskiria“.

Anot R. Bobino, dar nuo 2000-ųjų vyko svarstymai, kaip pagerinti policijos darbo sąlygas ir kaip pertvarkyti apgailėtinos būklės komisariato pastatus Tulpių, K. Binkio ir Molainių gatvėse.

„Buvo svarstymų aukštinti pagrindinį policijos pastatą Tulpių gatvėje. Taip pat svarstyta griauti buvusį vaikų darželį, kur dabar įsikūrusi Migracijos tarnyba, ir vietoje jo statyti naują policijos pastatą. Galiausiai nuspręsta Beržų gatvėje, vietoje, kur kitados veikė Panevėžio rajono policijos komisariatas, statyti visai naują pastatą policijai“, – vardijo R. Bobinas.

Pasak viršininko, visi žino, kad statyti naują daug pigiau, nei remontuoti, renovuoti, didinti ar kitaip pertvarkyti seną.

Policijos komisariato statybos šiuo metu Panevėžyje – vienos didžiausių. G. KARTANO nuotr.

Policijos komisariato statybos šiuo metu Panevėžyje – vienos didžiausių. G. KARTANO nuotr.

Galerija

Kabinetai“ keturkojams pareigūnams

R. Bobino teigimu, Beržų gatvėje vieta policijos būstinei pasirinkta ir dėl to, kad šalia yra didžiulė teritorija. Joje numatyta įrengti nemažą automobilių stovėjimo aikštelę, taip pat bus skirta vietos areštuotiems eismo pažeidėjų automobiliams laikyti.

Negana to, aptvertoje komisariato teritorijoje bus vietos treniruoti ir keturkojus pareigūnus – policijos šunis, čia stovės jiems skirti voljerai.

Sulaukę įkurtuvių, išsikelsime iš pirmykštę bendruomeninę santvarką primenančių darbo sąlygų į šiuolaikiškas, europines.

R. Bobinas

Areštantai laimi teismuose

Sutartis su vyriausiojo policijos komisariato statytojais – bendrove „Darnu Group“ pasirašyta 2019-aisiais, o pačios statybos startavo dar po poros metų. Pasak R. Bobino, šiokių tokių statybų korekcijų atsiranda, tačiau darbai dėl to nestoja.

„Svarbiausia, kad turėsime modernų pastatą, kuriame bus patogu dirbti pareigūnams ir bus sudarytos šiuolaikiškos sąlygos areštuotiesiems“, – dėmesį atkreipė R. Bobinas. Jis pripažino, jog policija ne vienam buvusiam areštantui yra mokėjusi teismo priteistą sumą už tai, kad areštinėje dėl netinkamų sąlygų buvo pažeistas jo asmens orumas.

„Esame žmonėmis besirūpinanti, gerovę jiems privalanti užtikrinti Europos Sąjungos valstybė. Dirbdami sovietiniuose pastatuose to padaryti negalime“, – teigė Panevėžio apskrities VPK viršininkas.

Ar areštantai naujose patalpose bus už grotų, policijos viršininkas neatsakė. Paaiškino, kad sulaikymo vietos bus ne tik saugios, bet tikrai modernios ir nežeminančios orumo.

Statė karo komendantūra

R. Bobinas teigė iš kolegų girdėjęs, jog dabartinį policijos pastatą Tulpių gatvėje praėjusio amžiaus 7-ajame dešimtmetyje statė tuometė karo komendantūra. Iškilęs pagal to meto projektą, pastatas atrodė modernus, tačiau daugiau nei per pusšimtį metų jis ne tik susidėvėjo, bet ir morališkai paseno, senokai nebeatitinka saugiam, taupiam, šiltam pastatui keliamų reikalavimų.

Pasak Rimanto Bobino, įsikėlę į naująjį policijos pastatą pareigūnai išsivaduos iš pirmykštę bendruomeninę santvarką primenančių dabartinių darbo sąlygų. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Pasak Rimanto Bobino, įsikėlę į naująjį policijos pastatą pareigūnai išsivaduos iš pirmykštę bendruomeninę santvarką primenančių dabartinių darbo sąlygų. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Pabus nuomininkais

Kadangi išlaikyti, o ypač šildyti susidėvėjusius pastatus itin brangu, įsikėlus į naująjį Beržų gatvėje tikimasi per metus sutaupyti kone po 300 tūkstančių eurų. Šie skaičiavimai atlikti prieš porą metų, taigi, jei didės šildymo kainos, didės ir pastatui išlaikyti reikalingos sumos.

„Jau ir dabar ant pastato Tulpių gatvėje esame sumontavę saulės elektrines, jos bus perkeltos ant policijos pastato Beržų gatvėje“, – pasakojo R. Bobinas.

Anot jo, pareigūnai naujame pastate dirbs ne tik šiltai, bet ir patogiai. Čia bus įrengti poilsio kambariai, virtuvėlės, grįžę iš operacijų pareigūnai prausis dušuose, turės sporto salę.

R. Bobinas sako laukiantis ne tik naujų patalpų, bet ir jose dirbsiančių pareigūnų. Šiuo metu Panevėžio VPK turi maždaug 150 laisvų etatų ir mielai priimtų bent 50 policijai reikalingų specialistų.

Prie stalo – su pirštinėmis ir striukėmis

Šiuo metu Panevėžio policijos pareigūnai išsibarstę keturiuose pastatuose skirtingose miesto vietose  – Tulpių, K. Binkio, Senamiesčio ir Molainių gatvėse. Jų bendras plotas siekia apie 16 000 kvadratinių metrų.

Šiems pastatams po 40 ir daugiau metų. Jie neremontuoti, persmelkti drėgmės ir pelėsio. Karštomis vasaromis temperatūra peršoka 30 laipsnių, žiemomis nukrenta iki 10 laipsnių ir dar mažiau. Pareigūnams tenka kabinetuose dirbti ir su pirštinėmis, ir su striukėmis.

Patalpas Senamiesčio gatvėje policija nuomoja iš verslininkų. Pastatą Molainių gatvėje pareigūnams išnuomojusi valstybės įmonė Turto bankas. Pareigūnams persikrausčius į naujas patalpas Beržų gatvėje, Turto bankui atiteks ir komisariato pastatas Tulpių gatvėje. O patalpomis K. Binkio gatvėje rūpinasi Migracijos departamentas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų