Policija įspėja: ruošiantis blokuoti vogtus mobiliuosius, gali suaktyvėti prekyba jais

Policija įspėja: ruošiantis blokuoti vogtus mobiliuosius, gali suaktyvėti prekyba jais

Tokius būgštavimus pareigūnai grindžia faktu, kad nors telefonų, planšečių ir kitų prietaisų vagysčių skaičius mažėja, jos vis dar išlieka vienos dažniausių Lietuvos gatvėse.

„Spėjame, kad likus kelioms savaitėms iki IMEI kodų blokavimo, bus siekiama parduoti tokius įrenginius. Gyventojai privalo išlikti atidūs ir budrūs“, – policijos pranešime teigia Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis.

Preliminariais duomenimis, liepos 25 dieną mobiliojo ryšio bendrovėms policijos prašymu pradėjus blokuoti visus Lietuvoje bei užsienyje pavogtus, pamestus ar neteisėtai įsigytus mobiliojo ryšio įrenginius, bus užblokuota maždaug 10 000 įrenginių, kurių IMEI kodai yra įtraukti į tarptautinę ryšio operatorius vienijančios asociacijos GSMA sistemą.

Policijos atstovų teigimu, lombarduose, socialiniuose tinkluose, skelbimų portaluose, laikraščiuose gali padaugėti skelbimų, siūlančių įsigyti mobiliojo ryšio prietaisus, planšetinius kompiuterius už patrauklią kainą.

Suvedęs kombinaciją *#06#, vartotojas gali sužinoti savo mobiliojo ryšio prietaiso IMEI kodą. Taip pat IMEI kodą galima rasti ant prietaiso pakuotės ar lipduko po telefono baterija.

„Po liepos 25-osios mobiliojo ryšio prietaisų vagystės nebeturės prasmės. Į vogtą įrenginį įdėjus SIM kortelę, jis paprasčiausiai neveiks, todėl gyventojai turėtų nesusižavėti prieinama kaina. Nusipirkus tokį prietaisą, pinigai bus tiesiog išmesti. Prieš įsigyjant naudotą įrenginį būtina patikrinti jo IMEI kodą ir sužinoti, ar jis nėra vogtas“, – pataria R. Matonis.

Suvedęs kombinaciją *#06#, vartotojas gali sužinoti savo mobiliojo ryšio prietaiso IMEI kodą. Taip pat IMEI kodą galima rasti ant prietaiso pakuotės ar lipduko po telefono baterija.

Perkant mobiliojo ryšio prietaisą rekomenduojama prašyti pateikti dokumentus, įrodančius, kad prietaisas įgytas teisėtai.

Savitarnos portale www.manoimei.lt įvedus IMEI kodą galima sužinoti, ar įrenginys nėra įtrauktas į „juodąjį sąrašą“.

Pasitikrinti rekomenduojama visiems įrenginių savininkams, pirkusiems naudotą įrenginį pagal skelbimą, besinaudojantiems užsienyje iš nežinomo tiekėjo įsigytu įrenginiu, jis įsigytas be pirkimo dokumentų, buvo rastas. Taip pat įrenginys gali būti užblokuotas, jei užsienyje buvo naudotas su kitos šalies operatoriaus kortele ir toje šalyje nebuvo atsiskaityta už visas suteiktas ryšio paslaugas.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų