Policija atsiskaitė panevėžiečiams

Policija atsiskaitė panevėžiečiams

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariatas Panevėžio miesto gyventojams pristatė 2017 m. veiklos rezultatus.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Vidas Sabonis pristatė 2017 metų pradžioje pakeistą komisariato struktūrą, miesto ir rajono teritorijų paskirstymą, atsakingus pareigūnus. Aptarė kriminogeninę padėtį Panevėžio mieste ir rajone, analizavo dažniausias nusikalstamas veikas ir jų ištyrimą. Įvardijo šių metų užduotis ir prioritetines kryptis.

2017 m. Panevėžio mieste registruota 2 017 nusikalstamų veikų (2016 m. – 2005), ištirtos 1 123, arba 55,7 proc. (2016 m. ištirtos 1 008, arba 50,3 proc.), 2017 m. registruota 10 sunkių ir labai sunkių nusikaltimų (ištirti 27, arba 270 proc.). 2017 m. surašyta 2 671 administracinio nusižengimo protokolas.

Panevėžio mieste ir rajone prie policijos veiklos prisideda 57 policijos rėmėjai (31 iš jų jaunieji policijos rėmėjai). 2017 m. policijos rėmėjai dirbo 1 065 valandas. Saugių kaimynysčių grupių, palyginti su 2016 metais, tiek pat: 2017 m. iš viso veikė 139 saugios kaimynystės grupės: 48 Panevėžio mieste ir 91 rajone (2016 m. iš viso veikė 139 saugios kaimynystės grupės, iš jų 52 mieste ir 87 rajone).

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių kuopos vadas E. Raila aptarė Patrulių kuopos pareigūnų veiklą, paskirtį ir uždavinius. Paaiškino reagavimo į gautus pranešimus lygius, svarbumą bei vykdymą. Akcentavo, kad ne tik užtikrino viešąją tvarką, užkardė nusikaltimus, bet ir beveik 2 000 kartų suteikė socialinę pagalbą gyventojams.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininkas V. Mačėnas aptarė avaringumo situaciją mieste, analizavo eismo įvykių su žuvusiaisiais ir sužeistaisiais priežastis. Sakė, kad statistiškai pats pavojingiausias mėnuo pernai buvo gruodis, o saugiausias – kovas. Avaringiausia diena – penktadienis, ramiausia – sekmadienis.

Panevėžio miesto meras R. M. Račkauskas dėkojo pareigūnams už nelengvą kasdienį darbą. Pabrėžė gyvenąs saugiame ir gerai saugomame mieste.

Panevėžio apylinkės vyriausioji prokurorė S. Povilonienė aptarė policijos ir prokuratūros bendradarbiavimo kokybę, įvertino tai, kad vieni be kitų negalėtų pasiekti rezultatų. Džiaugėsi tyrėjų kompetencija ir gebėjimu tinkamai bendrauti su nukentėjusiaisiais.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas E. Lapinskas Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato darbą 2017 m. įvertino gerai. Aptarė sunkių ir labai sunkių nusikaltimų tyrimų niuansus, smurto artimoje aplinkoje problemą ir galimas darbo kryptis. Dėkojo nelegaliam alkoholiui nepakantiems gyventojams ir skatino juos būti nepakančius ir nelegaliems degalams ir cigaretėms.

Komentarai

  • 2017 m. registruota 10 sunkių ir labai sunkių nusikaltimų (ištirti 27, arba 270 proc.).
    Nesuprantu, kaip tai suprasti? Gruodžio 10 dienos žudynės irgi išaiškintas nusikaltimas?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų