Po vestuvių pokylio atsidūrė ligos patale

Po vestuvių pokylio atsidūrė ligos patale

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas antradienį iš Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų skyriaus gavo informaciją apie keturis ūmios žarnyno infekcijos atvejus, įtariant bakterinės kilmės žarnyno infekciją.

Simptomai panašūs į salmonelinio enterito susirgimą. Susirgusiųjų apklausos duomenimis, ligos priežastimi galėjo būti įvairūs maisto produktai: džiūvėsėliuose apkepta vištiena, naminės salotos, žuvies kepsneliai, įvairių rūšių tortai, užkandžiai ir kt., kurie buvo skanauti Rokiškio rajone vykusioje vestuvių šventėje.

Pirmieji ligos simptomai paprastai pasireiškia po 12-72 valandų po užsikrėtimo. Užsikrėtus Salmonella Enteritidis tipo bakterijomis, paprastai liga pasireiškia gastroenterito požymiais: pykinimu, vėmimu, viduriavimu bei karščiavimu, trunkančiu iki trijų dienų. Karščiavimas dažniausiai trunka 1-3 dienas, o viduriavimas praeina per 3-7 dienas. Dėl karščiavimo, vėmimo ir viduriavimo ligonis netenka daug skysčių, gali išsivystyti dehidratacija.

Salmoneliozės profilaktikai svarbu laikytis saugaus maisto tvarkymo taisyklių

Laikytis švaros. Visada plauti rankas prieš maisto ruošimą, kiekvieną kartą po sąlyčio su žalia mėsa, pasinaudojus tualetu ir prieš valgį, o visus virtuvės paviršius, įrankius, indus, kurie buvo naudoti maisto ruošimui, kruopščiai išplauti.

Atskirti žaliavą nuo paruošto maisto. Atskirai nuo kitų maisto produktų laikyti žalią mėsą, paukštieną, žuvį, jų dorojimui naudoti atskiras lenteles ir peilius, arba po sąlyčio su šiuo maistu juos gerai nuplauti vandeniu su indų plovikliu ir išdžiovinti. Šaldytuve svarbu laikyti maistą taip, kad jis nesiliestų su žaliava.

Termiškai gerai apdoroti maistą. Gerai išvirti arba iškepti gyvūninį maistą, iš mėsos ar paukštienos besiskiriantis skystis turi būti skaidrus, bet ne rausvas.

Tinkamai laikyti maistą. Nepalikti paruošto maisto kambario temperatūroje ilgiau nei 2 val., nedelsiant atvėsinti nesuvartotą arba greitai gendantį maistą, o karštus patiekalus iki pateikimo svarbu laikyti ne žemesnėje kaip 60 °C temperatūroje.

Rinktis šviežią ir nesugedusį maistą. Maisto gaminimui vartoti tik švarų geriamąjį vandenį, nevartoti nepasterizuoto arba nevirinto pieno ir jo produktų, kruopščiai nuplauti vaisius ir daržoves, ypač vartojamus be šiluminio apdorojimo.

Komentarai

  • Jukna prastai dirba, tai ir nėra linksmybių žmonėms per vargus tuos.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų