Po varžybų užsienyje – nemaloni žinia iš darbdavių

Po varžybų užsienyje – nemaloni žinia iš darbdavių

Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) mėnesiui nuo trenerio pareigų nušalintas seksualiniu priekabiavimu kaltinamas Antanas Jakimavičius to paties sulaukė ir iš savo darbdavio Panevėžyje – Kūno kultūros ir sporto centro (KKSC).

Gana aukštą, šeštą vietą neseniai vykusiame pasaulio čempionate iškovojusi trenerio A. Jakimavičiaus treniruota dviratininkė Olivija Baleišytė buvo lyg paguodos prizas savo mokytojui, kurio grįžtančio Lietuvoje jau laukė didžiulis skandalas. Ne vieną dešimtmetį dviračių sportui atidavusį trenerį pasivijo buvusių sportininkių kaltinimai nederamu elgesiu – psichologiniu smurtu, seksualiniu priekabiavimu.

LDSF, nelaukdama oficialių skundų ir kaltinimų, suskubo šalinti A. Jakimavičių nuo darbo su federacijos globojama sportininke O. Baleišyte.

Visą mėnesį federacija žada stebėti, kaip toliau rutuliojasi situacija, ar buvusios sportininkės kreipsis į teisėsaugą dėl trenerio elgesio ir kaip į skandalą reaguos pats treneris.

„Mes po mėnesio grįšime prie to klausimo ir jeigu A. Jakimavičius nesikreips į teisėsaugą, traktuosime kaip absoliutų jo kaltės pripažinimą ir tada imsimės pačių griežčiausių priemonių“, – teigė LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.

Lietuvos dviračių sporto federacija, anot jo, netoleruoja jokių moralės ir etikos normos pažeidimų sporte. Tačiau šią savaitę, federacijos prezidento žiniomis, į teisėsaugą vis dar nesikreipė nei pats treneris, nei nuo jo galėjusios nukentėti moterys.

Vis dar – tik kalbos

Netoleranciją darbo etikos pažeidimams demonstruoja ir Panevėžio KKSC, kur dirba A. Jakimavičius.

Sprendimą dėl nušalinimo mėnesiui nuo pareigų ir šioje įstaigoje, pasak centro vadovų, treneris gavo tuoj pat grįžęs iš pasaulio čempionato Lenkijoje. Iki tol darbdaviai elektroniniu paštu jo prašė pasiaiškinti dėl kaltinimų, bet atsakymo nesulaukė.

„Sprendimą apie nušalinimą nuo pareigų A. Jakimavičiui pranešėme išsikvietę po varžybų į Kūno kultūros ir sporto centrą“, – teigė centro direktoriaus pavaduotojas sportiniam ugdymui Mantas Kuchalskis.

Nušalinimo prireikė dėl KKSC atliekamo vidinio tyrimo trenerio etikos pažeidimams nustatyti. Išvadas darbdavys turėtų priimti per 30 dienų nuo tyrimo pradžios.

„Dar kartą noriu priminti, kad nesame gavę jokios oficialios informacijos iš policijos ar kitų institucijų dėl kaltinimų treneriui. Visa tai tebėra žiniasklaidos lygmenyje“, – pridūrė pavaduotojas.

Federacijos desantas Panevėžyje

Panašiai nemalonią situaciją dviračių sporte komentavo ir sporto klubo „El Eko Sport“, kuriame A. Jakimavičius taip pat dirba, vadovas Bronislavas Pliavga.

Jis savo ruožtu jokių sprendimų teigė priimti negalįs, nes klubas yra visuomeninė organizacija ir su treneriu nesieja įprasti darbiniai santykiai.

„O ką mes galime šalinti? Neturime tokių įgaliojimų, nes esame tiesiog organizacija, kurioje net ir atlyginimų negauname. Esame visiškai priklausomi nuo mums skiriamų programinių lėšų iš Lietuvos dviračių sporto federacijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto. Turėjome pinigų, tai ir ruošėme dviratininkę O. Baleišytę čempionatui“, – teigė B. Pliavga ir pridūrė, kad per pastarąją savaitę paties A. Jakimavičiaus nematė.

Pasaulio čempionate dalyvavusią dviratininkę dabar treniruoja Dmitrijus Leopoldas.

Besirūpinančios sportininkų, kuriems, nepaisant vykstančių skandalų, reikia toliau ruoštis svarbioms varžyboms, LDSF prezidentas ketvirtadienį ketina lankytis Panevėžio savivaldybėje. R. Bakutis teigia norintis pasitarti su Sporto skyriaus vadovais, kaip nepadaryti žalos jauniems ir gabiems dviratininkams, kol jų treneriai priversti suktis bjaurių kaltinimų verpetuose.

Su pačiu treneriu „Sekundei“ susisiekti nepavyko. KKSC kontaktuose nurodytu jo telefonu niekas neatsiliepė ir neperskambino.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų