Po teismo verdikto svarsto apie piketą

Po teismo verdikto svarsto apie piketą

Dėl pačios įrengtų sporto aikštynų su valstybės institucija turėjusiai teisme susikauti Panevėžio rajono Skaistgirių bendruomenei tenka nuryti kartėlį.

Teismo sprendimas buvo palankus ne šio kaimo žmonėms, o valstybės turtą valdančiam Turto bankui.

Tokio verdikto šokiruoti skaistgiriečiai svarsto piketo prie Vyriausybės galimybę.

„Reikia piketo, kad visa Lietuva pamatytų. Gal iš Vyriausybės gautume atsakymą, ką jie galvoja, ar jiems Lietuva – tik Vilnius? Valstybė prieš kaimo žmogų. Bendruomenė aikštynus įsiregistravo, kad jie nebūtų parduoti, o liktų kaimui, kad jaunimas ne stotelėse parūkyti rinktųsi, o turėtų kur sportuoti. Net minčių mums nebuvo, kad tie aikštynai priklauso mokyklai. Tai bendruomenė už ES lėšas juos atnaujino, o dabar valstybė, privatizuodama mokyklą, iš kaimo žmonių nori atimti“, – piktinosi teismą pralaimėjusios Skaistgirių bendruomenės pirmininkas Alfredas Kaminskas.

Pripažino neteisėtai užvaldžius

Turto bankas praėjusiais metais kreipėsi į teismą, prašydamas sustabdyti Skaistgirių bendruomenės atstovų veiksmus ir grąžinti bendruomenės įregistruotus mokyklos aikštynus.

Turto bankas aukcione artimiausiu metu ketino parduoti uždarytą mokyklą Panevėžio rajone, Skaistgirių kaime. Ją, kaip nebereikalingą turtą, su visais aikštynais Turto bankui perdavė Panevėžio rajono savivaldybė. Mainais už tai šioji gavo kitą valstybės turtą – administracines patalpas mieste, rajono Savivaldybės pastate.

„Reikia piketo, kad visa Lietuva pamatytų. Gal iš Vyriausybės gautume atsakymą, ką jie galvoja, ar jiems Lietuva – tik Vilnius?“

A. Kaminskas

Rengiant mokyklą parduoti paaiškėjo, kad dalis jos priklausinių – sporto aikštynai, treniruokliai – nėra įregistruoti.

Turto banko atstovai teigia sutikę, kad bendruomenė įregistruotų treniruoklius, jais toliau naudotųsi, o ateityje jų likimą spręstų su naujuoju pastato šeimininku.

Visgi bendruomenė įregistravo visus mokyklos priklausinius: krepšinio aikštelę, automobilių stovėjimo aikštelę, tinklinio aikštelę ir mokyklos stadioną. Paradoksalu, tačiau nebuvo įregistruoti sporto treniruokliai, dėl kurių ir buvo susitarta.

„Suprasdami vietos bendruomenės lūkesčius stengėmės juos atliepti, tačiau buvo pasinaudota mūsų geranoriškumu ir pažeistas ne tik pasiektas susitarimas, bet ir, kaip konstatavo pirmos instancijos teismas, neteisėtai užvaldytas valstybės turtas. Lieka apgailestauti dėl situacijos, bet esame pasiruošę tęsti dialogą su bendruomene teismo sprendimui įsiteisėjus“, – sako Turto banko Komunikacijos skyriaus vadovas Karolis Vaitkevičius.

Valstybei nereikalinga buvusi mokykla Skaistgiriuose su visais sporto aikštynais toliau bus rengiama parduoti aukcione.

Skaistgirių bendruomenei pralaimėjus mūšį teisme, Turto bankas rengiasi parduoti uždarytą kaimo mokyklą su visais aikštynais. P. Židonio nuotr.

Mūšis dėl sporto aikštynų

Sporto aikštynai greta Skaistgirių mokyklos, dėl kurių likimo bus sprendžiama teisme, įrengti 2014 m. Už beveik 30 tūkst. eurų, kurių didžioji dalis buvo ES lėšos, atsirado krepšinio ir tinklinio aikštelės, naujas stadionas, dar vėliau ir treniruokliai.

A. Kaminskas tvirtina, kad jie įrengti bendruomenės iniciatyva.

„Pats vykdžiau tą projektą. Tuo metu bendruomenės vardu sporto aikštynų neregistravome ta intencija, kad kuo ilgiau gyvuotų mokykla, o ir nebuvo jokio tikslo. Juk naudosis ta pati kaimo bendruomenė – tiek mokyklą lankantys vaikai, tiek ir vietos žmonės“, – „Sekundei“ yra pasakojęs A. Kaminskas.

Tačiau dėl mažėjančio vaikų skaičiaus rajono valdžia Skaistgirių mokyklą nusprendė uždaryti, o pastatą su visu sklypu ir aikštynais jame perduoti Turto bankui mainais į administracines patalpas.

Skaistgiriečiai teigia apie tokį Savivaldybės planą sužinoję atsitiktinai.

Gyventojams sukilus, rajono Savivaldybė pažadėjo tarpininkauti su Turto banku tariantis dėl galimybės sporto aikštynus palikti bendruomenei.

Bendruomenės atstovai teigia apsidžiaugę, nes suprato, kad Turto bankas leido bendruomenės vardu įregistruoti stadioną, krepšinio ir tinklinio aikšteles, netgi automobilių stovėjimo aikštelę prie mokyklos.

Tačiau vėliau juos pasiekė laiškas, kad bendruomenė privalo šį turtą grąžinti Turto bankui, nes esą neteisėtai jį įsiregistravo.

Mat bendruomenei leista registruoti tik treniruoklius.

Dėl treniruoklių tiek nevargtų

Pasak A. Kaminsko, vien dėl treniruoklių bendruomenė net nebūtų pradėjusi šio kelio, mat tokius įrenginius nesunkiai galima perkelti į kitą vietą. Visai kas kita yra krepšinio ir teniso aikštelės bei stadionas.

„Kažkaip vaikiškai skamba argumentai, neva mums leido savo vardu užregistruoti tik treniruoklius. Nėra jokio tikslo prašyti įregistruoti treniruoklių, jeigu nesunkiai galima būtų juos tiesiog išsimontuoti ir perkelti į kitą vietą. Ne trys treniruokliai, o visas sporto aikštynas įrengtas bendruomenės iniciatyva už europines lėšas. Kokius aikštynus patys įrengėme, tuos ir įregistravome savo vardu“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkas.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų