Po rungtynių – emocijų audros

Akistata. Lietuvos salės futbolo čempionato 6-ojo turo centrinė dvikova tarp nugalėtojų titulą ginančios Panevėžio „Baltijos“ ir Kauno „Vyčio“ baigėsi lygiosiomis.

Išsprūdo pergalė

Šiemet šalies salės futbolo lygą kaip reikiant pagyvino Kauno „Vytis“, kurio gretose pirmaisiais smuikais griežia gausus brazilų desantas. Be pralaimėjimų žengianti Kauno „Vyčio“ ekipa Panevėžyje atsimušė į tvirtą „Baltijos“ gynybą ir buvo arti savo pirmosios nesėkmės.

Abi ekipos po sunkios kovos išsiskyrė lygiosiomis 3:3 ir tai leido artimiausiems persekiotojams juos prisivyti.

Panevėžiečiai pirmame kėlinyje atrodė grėsmingai ir jau šeštą minutę juos į priekį išvedė Tautvydas Švelna. Po dešimties minučių persvarą padvigubino Tomas Salamanavičius, bet netrukus rezultatą po paskirto šešių metrų baudinio sušvelnino Tijagas Brandao.

Po pertraukos „Baltija“ vėl bandė pasprukti į priekį, 25 minutę pasinaudojo oponentų neapdairumu – vartininką nesunkiai nuginklavo Edgaras Stankevičius. Tačiau kėliniui persiritus į antrą pusę, „Vyčio“ brazilai įjungė aukštesnę pavarą. 32 minutę T. Brandao iš toli paleido galingą šūvį į apatinį dešinį vartų kampą.

Dramatiškoje rungtynių pabaigoje „Vytis“ metė visas pajėgas į puolimą ir likus vos pusei minutės išlygino rezultatą, Klebertas Fereira pasižymėjo iš aštraus kampo. „Baltija“ nepasinaudojo proga atitrūkti, bet išsaugojo pirmąją vietą ir taško persvarą prieš kauniečius.

Tuo metu duetą beveik prisivijo Vilniaus „Bekentas“. Namuose žaidę sostinės futbolininkai permainingoje kovoje su Mažeikių „VIP“ daugiau nei pusę rungtynių vijosi varžovus, bet pademonstravo charakterį ir šventė pergalę 6:5. Net keturis įvarčius nugalėtojams įmušė Arsenijus Buinickis.

O Radviliškio „Lokomotyvas“ net 11:1 sutriuškino „Vievio žiedą“, o laikinosios sostinės klubų dvikovoje „Celsis“ 4:1 pranoko „Arsenalą“.

Statistika. Panevėžio „Baltija“ – Kauno „Vytis“ 3:3 (2:1)

Įvarčiai: 6 min. T. Švelna (1:0), 16 min. T. Salamanavičius (2:0), 16 min. T. Brandao (2:1), 25 min. E. Stankevičius (3:1), 32 min. T. Brandao (3:2), 40 min. K. Fereira (3:3).

„Baltijos“ sudėtis: vartininkas Aurimas Žirgulis, Donatas Paulauskas, Marius Butėnas (kapitonas), Arūnas Šteinas, Tomas Salamanavičius. Atsargoje: Lukas Drasutis, Tadas Markevičius, Gytis Žilinskas, Edgaras Stankevičius, Domantas Nebilevičius, Tautvydas Švelna, treneris Aurelijus Vekerotas.

Emocijų pliūpsnis

Po emocingų Panevėžio „Baltijos“ ir Kauno „Vyčio“ brazilų akistatos aistros persikėlė į internetą. Vienas „Baltijos“ lyderių Tomas Salamanavičius feisbuke dėkojo komandai, kuri atidavė visas jėgas mače su „Vyčio“ ekipa ir parodė čempionų charakterį.

„Labai apmaudu, kad nepavyko pasiekti pergalės, kurios, mano manymu, buvome verti. Matau mūsų komandos potencialą. „Vytis“, tiksliau sakant, brazilai, mūsų nesužlugdė, tik dar labiau užgrūdino. Linkime stiprybės „Vyčio“ antrajam ketvertui – nebūkite brazilų skudurais!“ – štai tokią žinutę futbolininkas pasiuntė Kauno „Vyčiui“ atstovaujantiems lietuviams, tūnantiems brazilų šešėlyje.

Futbolininką citavo futbolo portalas „Futbolas.lt“, o jo feisbuko paskyroje užvirė nauja diskusija tarp „Baltijos“ žaidėjo Donato Paulausko ir Lietuvos rinktinės trenerio Kęstučio Rudžionio: futbolininkas kritikavo strategą už paramą Kauno „Vyčiui“ bei už keistus salės futbolo rinktinės sudėties formavimo principus, kai joje vos vienas ar du žaidėjai iš čempionu tapusio klubo.

„Tik nereikia kelti į viršų tų brazilų ir nevadinti stipriausiais, kol nesibaigė čempionatas. Tą įvardina K. Rudžionis, kurio treniruojama Lietuvos salės rinktinė smunka vis žemyn. Matosi, kad nemėgsta „Baltijos“. Ar normalus treneris iš čempionų komandos kviestų tik 2 žaidėjus? Vertėtų susimąstyti ir atsistatydinti tam, kad sugrįžtų visi aukšto lygio salės futbolininkai ir pasiektų didesnių laimėjimų, nei dabar. Gal dėl mūsų šalies vertėtų tokį žingsnį žengti ir užleisti (red. vietą) kitam strategui?“ – K. Rudžionio klausė „Baltijos“ žaidėjas D. Paulauskas. Treneris įsivėlė į diskusijas, tačiau netrukus ištrynė savo komentarus.

„Sekundės“ montažas Komentarai. Donatas Paulauskas (dešinėje) piktinosi Lietuvos salės futbolo stratego sprendimais formuojant rinktinės sudėtį ir palankumu brazilų vedamam Kauno „Vyčiui“.

„Sekundės“ montažas

Strategas vėliau atsakė į futbolas.lt jam užduotus klausimus. „Nuomonės apie kažkokias meiles yra juokingos. Aš tiesiog manau, kad su brazilų atvykimu Lietuvos futsal lygis pakils į viršų. Jau keleriose rungtynėse matėme, kad prieš juos visi žaidžia su dviguba energija, o tai yra labai gerai. Mums trūksta geros, kietos kovos, o brazilai tą įneša“, – minėtame portale teigė K. Rudžionis. Anot jo, į rinktinę visada kviečiami tuo metu stipriausi žaidėjai, taip pat atsižvelgiama ir į tai, su kuo jau yra tekę dirbti rinktinėje. „Jokių antipatijų neturiu ir būti negali, tačiau naujus žaidėjus visada būna sunkiau įlieti į rinktinės stilių, todėl jų nebūna daug. „Baltija“ yra stipri komanda ir dažniausiai rezultatą pasiekia komandiniu žaidimu, o ne vieno ar dviejų žaidėjų individualiu meistriškumu. Rinktinėje yra buvę ir daugiau „Baltijos“ žaidėjų, ne tik Arūnas Šteinas ar Tomas Salamanvičius. Rinktinėje buvo ir Aidas Skeiverys, ir Marius Butėnas, ir Tomas Nemanis bei kiti“, – teigė K. Rudžionis.

Žvelgiant į salės rinktinės pasirodymus, per pastaruosius dvejus metus reguliariai į salės futbolo rinktinę yra kviečiamas tik A. Šteinas, šiemet kvietimo sulaukė ir T. Salamanavičius.