Po prokuratūros apeliacinio skundo – apkaltinamasis nuosprendis treneriams

Po prokuratūros apeliacinio skundo – apkaltinamasis nuosprendis treneriams

Aukštesnės instancijos teismui sutikus su Panevėžio apygardos prokuratūros apeliacinio skundo argumentais, du Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneriai pripažinti kaltais dėl sukčiavimo bei dokumentų klastojimo veikiant bendrininkų grupėje. Pedagogams taip pat reiks darbovietei grąžinti nesąžiningu būdu gautą atlyginimą – daugiau nei 10 tūkst. eurų.

Panevėžiečiai dviračių sporto treneriai Vitalija Breivienė ir Vytautas Indreliūnas į teisėsaugos pareigūnų akiratį pateko dėl 2015-2016 metų Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrui pateiktų dokumentų. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas.

Tyrimo metu buvo surinkta duomenų, kad minėti treneriai, veikdami bendrininkų grupėje, sukčiavo ir klastojo dokumentus – įrašydavo į auklėtinių sąrašus nebesportuojančius ar kitur sportinę karjerą tęsiančius dviratininkus, kūrė realiai neegzistuojančias didelio meistriškumo grupes, tokiu būdu pasigerindami savo darbo rodiklius. Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad dėl to pedagogai gavo didesnį piniginį atlygį – Vitalijai Breivienei buvo išmokėta 5 tūkst. 125 eurai, o jos kolegai ir gyvenimo draugui Vytautui Indreliūnui – 4 tūkst. 980 eurų.

Šiemet balandį Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai abu trenerius dėl jiems pareikštų kaltinimų sukčiavus ir klastojus dokumentus išteisino kaip nepadariusius veikų, turinčių nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Šį teismo nuosprendį Panevėžio apygardos prokuratūra apskundė aukštesnės instancijos teismui. Panevėžio apygardos teismas liepos 3 dieną paskelbė nuosprendį, kuriuo abu treneriai pripažinti kaltais dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo. Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad pirmosios instancijos teismo išvados prieštarauja byloje surinktų įrodymų visetui, pirmojo teismo proceso metu buvo netinkamai įvertinti byloje surinkti įrodymai ir padarytos išvados, kad teisiamųjų veiksmuose nėra nusikaltimo požymių.

Aukštesnės instancijos teismas abiem treneriams skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams. Teismo sprendimu nuteistieji taip pat turės sumokėti 10 tūkst. 105 eurus Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrui, pateikusiam civilinį ieškinį.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų