Po pertraukos Senvagėje papildė žuvies atsargas

Po pertraukos Senvagėje papildė žuvies atsargas

 

Praėjus porai metų nuo paskutinio įžuvinimo, miesto Senvagė vėl papildyta baltaisiais amūrais.

Paskutinį kartą Senvagė įžuvinta dar 2016 metais, tąkart į vandenį paleista apie 41 kilogramą amūrų. Šį kartą Aukštaitijos sostinę pasiekė 31 amūras – iš viso apie 30 kilogramų žuvies.

Keturi nemaži, žuvų pilni maišai, atkeliavo iš Laikšių kaimo, Kelmės rajono.

Žuvis į Senvagę paleido Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas bei Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Valdemaras Jakštas.

Iš pažiūros kilni iniciatyva patiko ne visiems susirinkusiems smalsuoliams. Viena pro šalį ėjusi moteris piktinosi neatsakingu valdžios atstovų elgesiu, mat į ceremoniją buvo šiek tiek vėluota. To užteko, kad vienam amūrui kelionė į vandenis pasibaigė kiek anksčiau. Viltingai į Senvagę įleistą žuvį teko išgriebti.

Amūrai pasirinkti siekiant pagerinti vandens būklę. Šios žuvys padeda valyti vandenį, neleidžia Senvagei užželti žolėmis. Pavasarį amūrais papildant Senvagę kompensuojami žiemos padaryti nuostoliai, nes dėl didelių šalčių ir deguonies trūkumo dalis žuvų uždūsta.

Šiuo metu Senvagėje gyvena kuojos, ešeriai. Baltųjų amūrų, mintančių makrofitais ir neleidžiančių užželti vandens telkiniams, pirmą kartą įleista dar 2003 metais, o tam, kad žuvys saugiai įsikurtų Senvagėje, ribojama mėgėjiška žūklė.

Kiek šiuo metu baltųjų amūrų gyvena telkinyje, tiksliai suskaičiuoti negalima. Tai paaiškės rugpjūčio mėnesį vykstančios Baltojo amūro šventės metu, kai užkietėję žvejai varžysis dėl geriausiojo vardo ir miesto mero įsteigto prizo.

Komentarai

  • ne vienam amurui kelione pasibaige anksciau-kokius 10 suvalge biurokratai

  • Ateis Zukas su tevu ,viska isgaudys.

  • jei norma įžuvinti, tai reikia tyliai suleisti ten žuvis ir bus OK. O dabar susikvietė žurnalistus, meras pasifotografavo, visi portalai parašė ir px toliau. Šiandien mačiau visa pakrantė knibžda žvejais, per kelias dienas išgaudys visas tas žuvis. Na bet svarbu meras pasireklamavo, o daugiau tai ir nesvarbu niekas…

  • puiki ekologiška priemonė, nė vandeninių šienapjovių nereikia.

  • Amūrą beveik neįmanoma pagauti, kai šalta jie nekimba, o kai šilta neleidžiama žvejoti

    • Kai šalta, Senvegė pasidengia ledu ir jie patys išdvesia be oro

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų