Pirmoji kova tarp FK „Panevėžio“ ir „Koralo“ Aukštaitijoje baigėsi lygiosiomis 1:1.

Po pertraukos – nesėkmė uostamiestyje

Po trijų savaičių pertraukos praėjusį savaitgalį į šalies stadionus grįžo LFF Pirmos lygos kovos.

Nemažas permainas išgyvenęs „Panevėžio“ klubas šeštadienį keliavo į Klaipėdą ir susitiko su „Koralo“ ekipa. 17-ojo turo rungtynėse uostamiestyje 2:1 (1:1) laimėjo aikštės šeimininkai.

Prieš mačą FK „Panevėžys“ pristatė naujokus, kurie pakeis klubą palikusius keturis jaunuolius ir legionierių Charlesą Atsiną. Kol kas dar neaiškus ukrainiečio Eduardo Grigorenkos likimas. Šiuo metu futbolininkas išvykęs į Šveicariją ir dalyvauja šios šalies antrosios pagal pajėgumą lygos vieno klubo peržiūroje. E. Grigorenka nuolat palaiko ryšius su FK „Panevėžys“ direktoriumi Broniumi Vaitiekūnu ir informuoja jį apie esamą padėtį. Jeigu ukrainiečiui pavyks pasirašyti sutartį su naujuoju klubu, jis atsisveikins su „Panevėžiu“, o jeigu nepavyks – sugrįš ir rungtyniaus toliau. Pasak E. Grigorenkos, viskas turėtų paaiškėti artimiausiomis dienomis.

FK „Panevėžį“ papildė septyni naujokai – trys lietuviai ir keturi užsieniečiai. 27-erių metų vartininkas Šarūnas Kazlauskas bei 26-erių Domantas Nebilevičius pirmąją sezono dalį praleido „Pakruojo“ klube. Septyniolikmetis Ignas Pūžė – Panevėžio futbolo akademijos auklėtinis. Keturi legionieriai rungtyniaus skirtingose pozicijose. Du iš jų žais saugų grandyje, vienas – gynyboje ir vienas – puolime.

22-iejų metų gynėjas iš Brazilijos Ricardo Carvalho, prieš atvykdamas į „Panevėžį“, žaidė Ispanijoje „Alameda de Osuna“ klube. Dvidešimtmetis saugas anglas Temitayo Famosaya iki šiol atstovavo „Witham Town“ komandai, saugui iš JAV Daquanui Kingui – 23-eji metai, jis žaidė „Hartford City“ ekipoje. 26-erių metų puolėjas iš Ukrainos Rolandos Bilala paskutiniu metu rungtyniavo „Ternopil“ komandoje. Tiesa, tik vienas ukrainietis R. Bilala turėjo teisę išbėgti į aikštę. Kitų trijų legionierių paleidimo dokumentai iš buvusių žaidėjų klubų dar nepasiekė Lietuvos.

Be to, Klaipėdoje dėl viršyto geltonų kortelių limito ekipai negalėjo padėti patyrę Povilas Lukšys ir Žilvinas Banys.

Rungtynes aktyviau pradėjo panevėžiečiai. Susitikimo pradžioje veiksmas beveik visą laiką vyko šeimininkų aikštės pusėje. 16-ąją rungtynių minutę klaipėdiečiai prasižengė prieš Edvardą Tamulevičių ir į „Koralo“ vartus buvo paskirtas baudos smūgis. Iš 20 metrų nuotolio Manto Savėno smūgiuotą kamuolį šeimininkų gynėjas sugebėjo nukreipti į kampinį.

Iškart po to „Koralo“ komanda surengė žaibišką kontrataką. Tuomet jau „Panevėžio“ vartininkas Marius Suvaizdis išgelbėjo savo komandą, kai vienas prieš vieną buvo išbėgęs klaipėdietis. Po šio epizodo žaidimas išsilygino. Vis dėlto pirmasis įvartis krito į svečių vartus. Legionierius iš Baltarusijos Maksimas Lukašievičius surengė solo reidą ir 21-ąją mačo minutę pasiuntė kamuolį į „Panevėžio“ vartus.

Netrukus Tadas Markevičius ir Ronaldas Misiūnas turėjo puikias galimybes išlyginti rezultatą, bet jų smūgiai tikslo nepasiekė. 28-ąją susitikimo minutę panevėžiečiams pavyko išlyginti rezultatą. Arnas Ribokas tiksliai pakėlė kamuolį, o E. Tamulevičius tiksliu smūgiu galva jį pasiuntė į uostamiesčio komandos vartus. Pirmajame kėlinyje dar po vieną puikiausią progą turėjo T. Markevičius ir R. Misiūnas, bet jomis nepasinaudojo. Vieną labai gerą progą turėjo ir šeimininkai.

Po pertraukos svečiai iš Panevėžio perėmė iniciatyvą, tačiau nesėkmingai: po kontratakos 53 min. „Koralo“ ukrainietis Sergejus Lozinskis išvedė klaipėdiečius į priekį.

60 min. R. Misiūno smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į „Koralo“ vartų skersinį, kirto vartų liniją ir išskriejo atgal į aikštę. Rungtynių arbitras užskaitė įvartį ir parodė į aikštės vidurį. Su šiuo sprendimu nesutiko „Koralo“ futbolininkai. Tuomet klaipėdiečiai pribėgo prie linijos teisėjo ir pradėjo jam įrodinėti, kad kamuolys nebuvo įskriejęs į vartus. Po kelias minutes trukusios diskusijos aikštės teisėjas, pasitaręs su linijos arbitru, savo pirminį sprendimą pakeitė ir įvarčio neįskaitė.

Kiek vėliau „Koralo“ baudos aikštelėje buvo pargriautas M. Savėnas, tačiau teisėjas pražangos neįžvelgė.

70-ąją susitikimo minutę E. Tamulevičius iš 16 metrų nuotolio šovė visiškai šalia „Koralo“ vartų virpsto. Jau po minutės klaipėdiečio Jono Bičkaus smūgiuotas kamuolys sudrebino „Panevėžio“ vartų konstrukciją. Po nesėkmės su 18 taškų FK „Panevėžys“ turnyro lentelėje nukrito į 10 vietą.

Besibaigiant rungtynėms E. Tamulevičius ir T. Markevičius turėjo puikias progas išlyginti rezultatą, bet jomis vėl nepasinaudojo.

Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Džiugas Petrauskas (84′ Rigobertas Songas) , Yura Podo, Domantas Nebilevičius, Arnas Ribokas (76′ Rokas Lazdinauskas) , Mitani Tsubasa, Mantas Savėnas, Ronaldas Misiūnas, Tadas Markevičius, Rolandas Bilala (69′ Mindaugas Butkus), Edvardas Tamulevičius.

Artimiausias rungtynes „Panevėžio“ komanda žais rugpjūčio 5 dieną namuose su Kėdainių „Nevėžiu“. Susitikimas „Aukštaitijos“ stadione prasidės 13 valandą.

Kiti Pirmos lygos 17 turo rezultatai: „Utenis B“ – Vilniaus „Žalgiris B“ 1:0, Kėdainių „Nevėžis“ – Tauragės „Tauras“ 2:0, „Šilutė“ – „Palanga“ 2:3, „Pakruojis“ – „Vilniaus Vytis“ 2:2, Telšių „Džiugas“ – Kauno „Stumbras B“ 0:0, Alytaus DFK „Dainava“ – „Trakai B“ 2:1.

LFF Pirmos lygos turnyro lentelė: (vieta, komanda, įvarčių sanktykis, taškai):