Rūta Brazdžionytė ir treneris Remigijus Olšauskas

Po pauzės – čempionės karūna

Po pauzės – čempionės karūna

Metus pailsėjusi Rūta Brazdžionytė skambia pergale grįžo į kiokušin karatė kovas: panevėžietė iškovojo šalies čempionės titulą

Nepatikėjo žinia apie varžovės traumą

Geriausia Lietuvos 2015-ųjų kiokušin karatė kovotoja Rūta Brazdžionytė po įspūdingo sezono nusprendė pailsėti. 2015-aisiais ji tapo Europos vicečempione, o pasaulio pirmenybėse užėmė 6-ą vietą, tai aukščiausia pozicija, kurią iškovojo mūsų šalies kovotojos. Pertrauka buvo reikalinga išsigydyti smulkias traumas, be to, pauzę privertė daryti ir asmeninės priežastys.

Užtat 2017-uosius Rūta pradėjo su nauja energija ir motyvacija. R. Brazdžionytė kovojo itin konkurencingoje iki 60 kg svorio kategorijoje.

Tačiau joje pritrūko didžiausios žvaigždės – Ingos Mikštaitės. 2016-aisiais visas tarptautines varžybas, kuriose dalyvavo, laimėjusi sportininkė šį kartą kovas dėl traumos stebėjo iš šalies. Tuo metu kelią į finalą prasiskynė Lietuvos čempionės titulą gynusi Gabija Gudeliauskaitė ir panevėžietė R. Brazdžionytė.

Patyrusių sportininkių finalas pateisino savo vardą. Labai intensyvioje dvikovoje prireikė 3 pratęsimų, o jiems pasibaigus teisėjai 2017 metų Lietuvos čempione paskelbė Panevėžio kiokušin karatė klubo „Argus“ auklėtinę R. Brazdžionytę.

Tik ryte sužinojau, kad čempionate nedalyvaus Inga, iš pradžių ta žinia net nepatikėjau. Manau, ji būtų daug kam sumaišiusiu kortas, – sakė naujoji šalies čempionė. – Manau, kad man buvo naudinga pernai padaryta pertrauka. Po jos nusprendžiau treniruotis Vilniuje, visą laiką dirbame kartu su aukščiausio lygio sportininke Rita Pivoriūnaite ir tai atneša rezultatą“, – po pergalės džiaugėsi R. Brazdžionytė.

Sportuoju su pačiais geriausiais, negaliu praleisti nė vienos treniruotės, iš trenerių sužinau naujų dalykų, tobulinu taktiką, ištvermę. Ta patirtis, kurią sukaupiau trijuose klubuose Panevėžyje, Kaune ir Vilniuje, man šiandien ir padėjo laimėti“, – teigė sportininkė.

R. Brazdžionytė tvirtino sąmoningai pasirinkusi svorio kategoriją, kurioje laimėti buvo sunkiau. „Galėjau išgerti daugiau vandens prieš sportininkių svėrimą ir patekti į aukštesnę svorio kategoriją, kurioje buvo mažesnė konkurencija. Tačiau toks kelias nėra mano kelias“, – tvirtino antrą kartą šalies čempione tapusi kovotoja. Ji pirmuoju numeriu pateko į nacionalinę rinktinę.

Moterų varžybose dvi pripažintos kovotojos pirmiausia susitiko svorio kategorijos iki 55 kg finale. Deja, kova tarp Ritos Pivoriūnaitės ir Dianos Mačiūtės vyko vos 49 sek. Dėl draudžiamo D. Mačiūtės smūgio ranka į veidą dvikova buvo nutraukta, o pergalė atiteko R. Pivoriūnaitei.

Svorio kategorijos iki 70 kg finale 18-metė Monika Ryžkovaitė pateikė didžiausią čempionato staigmeną – po pratęsimo palaužė daugkartinę Lietuvos čempionę ir aukščiausio lygio tarptautinių turnyrų prizininkę Norą Vaznelytę.

Čempiono apsisprendimas

Lietuvos vyrų čempionate dėl kojos lūžio traumos čempionate negalėjo dalyvauti geriausias 2016 metų Panevėžio kiokušin karatė kovotojas Juras Sokolovas. Jurui vietą rinktinėje teks išsikovoti nacionalinės rinktinės atrankose pagal kovų ir varžybų reitingus.

Iš viso šalies pirmenybėse išdalinti net 15 medalių komplektų, todėl kai kuriose svorio kategorijose buvo vos po keletą dalyvių. Vis dėlto tokiu modeliu nenusivylė nei sportininkai, nei Lietuvos kiokušin karatė federacijos garbės prezidentas Romas Vitkauskas.

Einame olimpinio modelio keliu, o ir kovos buvo įdomesnės, – tvirtino vienas Lietuvos kiokušin karatė pasaulio vadovų. – Kai yra didesni svorių skirtumai, lengvesnis dažnai stengiasi siekti lygiųjų, kad laimėtų dėl svorio skirtumo. O dabar visų galimybės yra lygios, todėl kovos buvo dinamiškesnės, matėme nemažai efektingų smūgių.“

2017 metų Lietuvos kiokušin karatė čempionatą šeštadienį laimėjęs vienas talentingiausių šalies kovotojų Valdemaras Gudauskas savo gerbėjus nustebino mintimis apie karjeros pabaigą. Prieš turnyrą svarstyta, kad iš jaunimo amžiaus grupės atėję atletai gali mesti iššūkį pripažintoms žvaigždėms, tačiau dauguma patyrusių sportininkų savo pozicijų neužleido.

Vyrų varžybose daugiausia stiprių kovotojų šiemet užsiregistravo svorio kategorijoje iki 85 kg, o du labai patyrę sportininkai – Vytautas Cėpla ir Kęstutis Radvila – susitiko jau pusfinalyje. Atkaklioje dvikovoje po pratęsimo teisėjai pergalę skyrė V. Cėplai, kurio finale laukė 2 pastarųjų metų Europos čempionas Valdemaras Gudauskas.

Finale vyko lygi kova, tačiau pratęsimo metu V. Cėpla atliko draudžiamą smūgį ranka varžovui į veidą ir gavo įspėjimą. Toks teisėjų įvertinimas suteikė pranašumą V. Gudauskui, tačiau šis neketino ramiai laukti kovos pabaigos ir likusį laiką pats įnirtingai puolė. Pasibaigus pratęsimui teisėjai vienbalsiai čempionu paskelbė V. Gudauską.

Lietuvos čempionas po kovos bendraudamas su žurnalistais ne tik aptarė kovą, bet ir netikėtai paskelbė ketinantis baigti karjerą. „Manau, kad pasiekus Zenitą šiais metais reikėtų baigti karjerą. Jei tapsiu pasaulio čempionu, pasitrauksiu tą pačią akimirką. O jei užimsiu kurią nors kitą vietą, tikrai darysiu mažiausiai metų pertrauką ir tada galvosiu.“ Vilnietis tvirtino, kad karatė nėra vienintelis jo gyvenimo pašaukimas, o svajonėse sukasi mintys apie gyvenimą JAV – ten kur šilta ir yra jūra.

Lietuvos čempionatas buvo pirmosios šalies kiokušin karatė meistrų oficialios varžybos šį sezoną. Šiemet lietuvių laukia trejos svarbios tarptautinės varžybos. Geriausi meistrai dalyvaus 2017 metų Europos čempionate Kopenhagoje ir pasaulio – Astanoje, kuriuose bus kovojama 4 svorio kategorijose, bei planetos pirmenybės Tokijuje, kur bus kovojama tose pačiose svorio kategorijose, kaip šių metų Lietuvos čempionate.

Sekmadienį Vilniuje vyko Lietuvos jaunių (16-18 m.) čempionatas. Panevėžio klubo „Argus“ kovotojams ir čia pavyko iškovoti vietas nacionalinėje rinktinėje. Trečiąsias vietas iškovojo ir galimybę pretenduoti į nacionalinę rinktinę turi Aurelija Gegnerytė (sv. kat.virš 65 kg) ir Eglė Tičkūnaitė (– 60 kg). Antrąsias vietas iškovojo Radvilė Talačkaitė (virš 65 kg) ir Jokūbas Čyplis (– 65 kg). Abu sportininkai turi šansų išbandyti savo jėgas Europos čempionate Danijoje, kuris vyks balandžio mėnesį.

R. Olšausko nuotr. Panevėžio klubo „Argus“ kovotojai šalies jaunių kiokušin karatė čempionate.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų