Po pamokų – į darželį

Po pamokų – į darželį

Panevėžyje mažėjant gimstamumui ir vaikų darželiams nebesurenkant pilnų grupių, ieškoma, kaip išnaudoti laisvas patalpas.

Miesto Savivaldybė turi planą, kad darželiai jau nuo kitų mokslo metų galėtų po pamokų priimti pirmaklasius. Demografijos diktuojamais pokyčiais švietimo įstaigose domėjosi Lina DRANSEIKAITĖ.

Jau treji metai, kai Panevėžio mokyklose pailgintos dienos grupę gali lankyti ne tik pirmokai, bet ir antrų–ketvirtų klasių moksleiviai.

Tėvai tvirtina, kad tai didžiulė pagalba šeimoms, tačiau tokiose grupėse vietų užtenka ne visiems vaikams.

Pavardės viešinti nenorėjusi panevėžietė Kristina pasakojo, kad jos dukters mokykloje tėra dvi pailgintos dienos grupės, o vien pirmokų – keturios klasės.

Jau rugsėjo pradžioje tėvai buvo informuoti šią grupę rinktis atsakingai, mat norinčiųjų daugiau nei mokykla turi galimybių priimti.

„Mes gyvename miesto pakraštyje, dukra viena po pamokų į namus neparvyktų. Pailgintos dienos grupė man tikras išsigelbėjimas, tačiau mano vaikas jos negavo“, – pasakojo Kristina.

Ji neslėpė, kad mokslo metų pradžia buvo tikras iššūkis ne tik pirmokei, bet ir visai šeimai. Neturėdama kur palikti vaiko, panevėžietė buvo priversta kaskart atsiprašyti iš darbo, kad galėtų paimti savo atžalą.

„Visa laimė, kad lapkričio pradžioje pailgintos dienos grupėje atsirado laisva vieta, nes nežinau, kiek dar būčiau pajėgusi taip važinėti. Kai dukra lanko grupę, žinau, kad ji saugi, o ir pamokos visuomet bus paruoštos. Man po darbų nebereikės dirbti dar ir mokytoja“, – sako pirmokės mama.

Visą straipsnį skaitykite vasario 13 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Komentarai

  • Tai kad mums sakė kad grupių formuoja tiek kiek yra tėvų poreikis. Vaiko mokykloj gal kiek klasių tiek grupių. Jokių bėdų pakliūti į grupę. Veskit į pradinę ir nereiks po pamokų vežti atgal į darželį.

  • Jau eile metu Panevėžio pradinė mokykla formuoja prailgintų grupių tiek, kiek tėvams reikia. Dabar jų net 9. Telpa visi norintys.

  • Pradinėje mokykloje nėra jokių bėdų dėl prailgintos grupės: visiems vaikams sudarytos sąlygos ją lankyti. Namų darbai visada paruošti, mokytojų patikrinti. Po darbo parsivežu vaikus namo ilsėtis.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų