Nuriedėjęs sunkiasvoris vilkikas sunkiai sužalojo du klasės draugus – abu berniukai šiuo metu gydomi Santaros klinikose. P. ŽIDONIO nuotr.

Po neįtikėtinos nelaimės – gyvenimas apvirtęs aukštyn kojomis

Po neįtikėtinos nelaimės – gyvenimas apvirtęs aukštyn kojomis

Rugsėjo paskutinę dieną Panevėžį sukrėtė siaubinga avarija.

Paliktas nenuspaustu rankiniu stabdžiu vilkikas, kirtęs keturių eismo juostų judrią J. Basanavičiaus gatvę, nuriedėjo į kitoje pusėje esančią stotelę ir tiesiog nušlavė ją nuo žemės paviršiaus su autobuso važiuoti namo laukusiais dviem moksleiviais.

Abu sunkiai sužaloti berniukai šiuo metu gydomi Santaros klinikose Vilniuje. Nors pavojus jų gyvybei jau praėjęs, vaikų laukia dar ilgas kelias, kol jie galės grįžti į namus ir „Žemynos“ progimnazijos suolą.

Nelaimei neabejingi žmonės ėmė aukoti nukentėjusiųjų šeimoms. Prie sūnaus lovos nuolat budinti Asta Lipinskienė graudinasi, kad nebūtų pagalvojusi, jog Lietuvoje yra tiek gerų žmonių, kurie liko neabejingi jų šeimos skausmui.

Lėkė tiesiai ant vaikų

Nuo siaubingos nelaimės praėjo ]pora savaičių. Joje sužaloto septintoko mama Asta Lipinskienė iki šiol negali susitaikyti su tuo, kas atsitiko sūnui. Baisiausia, anot mamos, matyti kenčiantį vaiką ir negalėti jam padėti. Ji guodžiasi nors tuo, kad sūnus iš reanimacijos jau perkeltas į palatą, kur gali būti ir vienas artimas žmogus. Kol Lino tėtis rūpinasi namais ir dar dviem broliais, ligoninėje prie sūnaus lovos budi mama.

„Dabar aš esu sūnaus rankos ir kojos“, – atsidūsta A. Lipinskienė.

„Dar spėjo išgirsti, kaip supypsi pravažiuojanti mašina, tačiau nebespėjo pasprukti – vilkikas rėžėsi į stotelę, kur sėdėjo vaikai.“

A. Lipinskienė

Anot jos, sūnus po operacijos jau po truputį atsigauna.

O tą lemtingą popietę jis su klasės draugu laukė autobuso, vežančio į namus Pažagieniuose. Abu berniukai sėdėjo ant suolelio atsisukę į tą pusę, iš kur turėjo atvažiuoti autobusas. Laukdami buvo pasinėrę į savo mobiliuosius telefonus ir tiesiog nepastebėjo, kaip judria gatve tiesiai į juos atrieda krovininis automobilis.

„Dar spėjo išgirsti, kaip supypsi pravažiuojanti mašina, tačiau nebespėjo pasprukti – vilkikas rėžėsi į stotelę, kur sėdėjo vaikai. Mano sūnus buvo nublokštas po mašinos ratais“, – pasakojo A. Lipinskienė.

Kenčia nuolatinį skausmą

Abu nukentėjusieji sąmonės nebuvo praradę, tačiau ištikti šoko. Berniukai atsidūrė Respublikinės Panevėžio ligoninės reanimacijoje, paskui – Santaros klinikų medikų rankose. Anot A. Lipinskienės, Panevėžyje nėra žandikaulio specialistų, todėl sūnus jau antrą parą buvo pervežtas į sostinės gydymo įstaigą.

„Jam operuotas žandikaulis, nosis, sutvirtinti dantys. Po operacijos sūnus dar labai sutinęs, kenčia baisius skausmus, bet po truputį atsigauna. Artimiausiu metu sužinosime, ar operacija pavyko, ar nereikės dar kartą gultis ant operacinio stalo. Žandikaulio specialistė teigė, kad su tokiu lūžiu susidūrė pirmą kartą – kaulai lūžo dviejose vietose, teko sutvirtinti titano plokštelėmis“, – kokias kančias kenčia berniukas, pasakojo mama.

Vaikas vos gali kalbėti, mama jį maitina tik skystu maistu per šiaudelį. Berniukui taip pat lūžusi ranka bei dubens kaulai. Kol šie sugis, jam teks dar ilgai gulėti lovoje nejudant.

„Vaikui išgulėti nėra lengva, o juolab kad jis buvo itin aktyvus. Ir pyksta, kai pats kažko negali padaryti, ir verkia, kai skauda. Be galo sunku matyti, kaip vaikas kenčia, o jam negali niekuo padėti“, – graudinosi mama.

Po nelaimės ir pats vilkiko vairuotojas, ir įmonės vadovas susisiekė su nukentėjusių vaikų artimaisiais ir atsiprašė. P. ŽIDONIO nuotr.

Po nelaimės ir pats vilkiko vairuotojas, ir įmonės vadovas susisiekė su nukentėjusių vaikų artimaisiais ir atsiprašė. P. ŽIDONIO nuotr.

Galerija

Anot A. Lipinskienės, kol kas medikai jokių prognozių neteikia. Tėveliai jau susitaikė su tuo, kad pasveikimo kelias bus ilgas. Sugijus kaulams, berniukui reikės odontologinių paslaugų. Vienas dantis buvo išmuštas, likusius per operaciją medikai sutvirtino, tačiau neduoda jokių garantijų, jog jie prigis. Tokiu atveju bus reikalingos ir brangios implantavimo procedūros, kurias Ligonių kasos kompensuoja tik iš dalies.

„Dar nežinia, ar nereikės vėliau šalinti ir kitų dantų. Mažais žingsneliais, bet po truputį sūnus juda į priekį, tačiau jo emocinė būklė lieka sunki. Visas kūnas nuo patirto šoko iki šiol taip įsitempęs, kad net miegant lašinės nustoja lašėti, nuolat krūpčioja. Jam dar labai sunku suvokti, kas įvyko“, – pasakojo A. Lipinskienė.

Nelaimė suvienijo

Ši nelaimė visai šeimai yra didžiulis išbandymas, net mažasis broliukas kasdien išgyvena dėl brolio sveikatos. Tačiau, pasak A. Lipinskienės, nelaimė parodė, kiek iš tiesų yra gerų žmonių. Klasės draugai, jų tėvai, auklėtoja, mokyklos direktorius nuolat domisi sužalotų berniukų sveikata. O įvairiose socialinio tinklo grupėse pasirodžius Pažagienių bendruomenės, „Žemynos“ progimnazijos bei nelaimei nelikusių abejingų panevėžiečių prašymui aukoti nukentėjusiųjų šeimoms, atsiliepė nemažai žmonių. Visi suaukoti pinigai bus skirti berniukų gydymui ir sveikatai.

„Esu be galo dėkinga pažįstamiems ir visai nepažįstamiems, kurie aukoja sūnaus gydymui. Kol nesusidūriau pati, negalėjau patikėti, kokių gerų žmonių yra Lietuvoje“, – ašarą braukia A. Lipinskienė.

Atliekamas tyrimas

Avarijoje nukentėjusio kito berniuko mama teigė, kad sūnus taip pat po truputį atsigauna, tačiau apie šiuos išgyvenimus viešai kalbėti nepanoro.

Po nelaimės ir pats vilkiko vairuotojas, ir įmonės vadovas susisiekė su nukentėjusių vaikų artimaisiais ir atsiprašė.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialisto Tado Martinaičio teigimu, šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl eismo įvykio. Vilkiką nenuspaustu rankiniu stabdžiu palikusiam vairuotojui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

„Dar nėra išvadų dėl vaikų sveikatos būklės, jeigu paaiškės, kad sužalojimai sunkūs, kaltinimai gali būti perkvalifikuoti“, – teigė T. Martinaitis.

Komentarai

 • bet ar vaiku gydymo neapmokes furos draudimas?

  • Atsakyti
 • Draudimai tik pinigus surenka,išmokėti jie nenori !

  • Atsakyti
  • Netiesa. Jeigu vaikai būtų apdrausti traumų draudimu gyvybės draudimo bendrovėje-išmokos būtų išmokėtos nuo pasirinktos draudimo sumos. Labai užjaučiu vaikus ir tėvelius. Sveikatos Jums!

 • Viskas per tuos kompus. Greičiausiai, buvo užmaukšlintos ausinkės ir sukištos nosys į kompus.

  • is tikruju ne per tuos kompus kaip rasote, bet per neatsakinga vairuotoja.

 • kad tik sveikata pgeretu berniukams

 • Tai niekas ir negina vairuotojo. Bet nepastebėti furos, tikrai reik mokėti. Kitaip tariant sukisus nosis į telefonus, vis gi reik stebėti ir kas vyksta aplink

 • ar kas nustatė iš kurios vietos konkreciai vilkikas atriedejo? kelintu metu vilkikas? kaip niekas nespejo i tik pradejusi riedeti vilkika isokti? klausimu daug. belieka tiketis, kad policijoje zmones ismano savo darba.

  Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/po-neitiketinos-nelaimes-gyvenimas-apvirtes-aukstyn-kojomis/?fbclid=IwAR0uc5XX_i5JN_916GpBSbod7NCms4uBsAosZiDcVV4d8pDXPMEjbZDhbiA

 • ar kas nustatė iš kurios vietos konkreciai vilkikas atriedejo? kelintu metu vilkikas? kaip niekas nespejo i tik pradejusi riedeti vilkika isokti? klausimu daug. belieka tiketis, kad policijoje zmones ismano savo darba.

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų