P. Židonio nuotr.

Per mokyklas vilnija Paskutinio skambučio šurmulys (foto galerija)

Per mokyklas vilnija Paskutinio skambučio šurmulys (foto galerija)

Abiturientams nuaidėjo Paskutinis skambutis. Kaip ir pernai, šventės tradicijas pakoregavo griežti karantino reikalavimai. Vis dėlto beveik visus mokslo metus mokęsi nuotoliniu būdu, moksleiviai pasistengė Paskutinį skambutį atšvęsti kuo smagiau, nors ir su veido apsaugos kaukėmis.

Panevėžyje mokyklas, tarp jų ir profesinio mokymo, šįmet baigia 1156 abiturientai, rajone – 155.

Dvi miesto gimnazijos Paskutinį skambutį atšventė jau ketvirtadienį, likusiose jis nuskambėjo penktadienį. Tądien šventė ir dauguma gimnazijų rajone, tačiau Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos abiturientų dar laukia paskutinė pamoka, o Naujamiesčio gimnazija šiemet apskritai neturi dvyliktokų klasės.

Nuskriausta laida

Nors jau buvusių tradicinių abiturientų eisenų per miestą šįmet nebuvo, tačiau jaunystės šventė buvo jaučiama ne tik mokyklose.

Pasipuošę abiturientai, išpuošti automobiliai, virš veidus dengiančių kaukių besišypsančios akys ir slapčia nuriedėjusios ašaros paliekant mokyklą, gėlės mokytojams, balionai niekur nedingo net ir per karantiną.

Panevėžio J. Balčikonio gimnaziją baigia 174 moksleiviai. Paskutinį skambutį jie šventė padalyti į tris srautus. Tokią dieną savo kelionę gimnazijos link dvyliktokai kartu su auklėtojomis pradėjo nuo Sausio 13-osios skvero.

Pirmosios trys klasės su nedidelėmis pertraukomis rinkosi į paskutinę pamoką savo klasėse, vėliau surengta šventė vidiniame gimnazijos kiemelyje. Jai pasibaigus, viskas kartojosi kitam srautui.

„Būkime neturtingi, bet teisingi – nuskriausta šita laida. Pernai bent „Sidabrinė naktis“ buvo, o šiemet nei „Sidabrinės nakties“, nei dvyliktokų gimtadienio, nei šimtadienio, nei kitų švenčių nebuvo. Atvirai šnekant, ir Paskutinis skambutis toks ištaškytas. Jis bus, bet jie visi kartu nesusirinks“, – sako J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas.

Sunku išsėdėti

Iki egzaminų abiturientams liko visai nedaug – pirmąjį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikys birželio 7-ąją. Pasak R. Dambrausko, dauguma jų jau paskiepyti, tačiau tik pirmąja skiepo doze.

„Pirmą savaitę sugrįžę į mokyklą abiturientai kalbėjo, kad buvo fiziškai sunku išsėdėti pamokoje. Reikia priprasti, nes per per egzaminą reikės sėdėti dar ilgiau“, – sako direktorius.

Nors pamokos baigėsi, tačiau abiturientai rimtai mokysis – jiems bus rengiamos konsultacijos.

Direktoriaus žiniomis, tradiciškai apie 30 moksleivių galvoja apie studijas užsienyje.

Paskutinė pamoka kieme

Panevėžio „Minties“ gimnazija šiemet išleidžia 80 abiturientų. Trys klasės kas valandą rinkosi į paskutinę pamoką. Ji, kaip ir pernai, vyko vidiniame gimnazijos kiemelyje ir abiturientai sėdėjo saugiais atstumais sustatytuose suoluose.

„Prieš mėnesį turėjome ketvirtokų tėvų susirinkimą. Buvo daug emocijų ir daug kalbų, kad vaikai neturės tikrai svarbaus gyvenimo etapo pabaigos šventės, bet taip jau yra. Svarbiausia, kad būtume sveiki“, – sako gimnazijos direktorė Ramutė Stasevičienė.

Abiturientai jau keletą savaičių sugrįžę į klases, tačiau mokymasis buvo kitoks nei įprastai. R. Stasevičienės teigimu, dvyliktokai mokėsi mišriu būdu. Dalis pamokų buvo kontaktinės, bet viename kabinete per dieną nevyko daugiau nei viena pamoka. Nuo pirmadienio prasidės konsultacijos, per jas klasėje bus tik 10 mokinių.

„Stengsimės užtikrinti saugumą, kiek galime. Mums labai neramu prieš egzaminus“, – sako direktorė.

Anot jo, pasiskiepiję apie 30 procentų šios gimnazijos abiturientų.

R. Stasevičienė pastebi, kad daliai mokinių nuotolinis mokymasis buvo naudingas – galėjo mokytis savo ritmu ir gilintis savarankiškai. Tačiau buvo ir ne itin stropių.

 

 

 

Galerija

Komentarai

  • Sarah getting Paid upto $18953 in the week, working on-line at home. I’m full time Student. I shocked when my sister’s told me about her check that was $97k. It’s very easy to do. everybody will get this job.Go to home media tab for additional details……

    So I started______P­A­Y­B­U­Z­Z­1.C­O­M

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų