P. Židonio nuotr.

Po krepšininko mirties prokurorų akys nukrypo į greitąją

Po krepšininko mirties prokurorų akys nukrypo į greitąją

Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis pavedė šios prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriui nustatyti, ar Anykščių rajone yra tinkamas greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo teisinis reglamentavimas, ar teikiant bei užtikrinant šių paslaugų teikimą laikomasi įstatymų bei kitų teisės aktų reikalavimų.

Panevėžio apygardos prokuratūros vadovas tyrimą inicijavo reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie spalio 7 dieną Anykščių sporto arenoje per krepšinio varžybas mirusį 39 metų sportininką. Straipsniuose rašoma, kad tuo metu Anykščių mieste nebuvo nei vieno greitosios medicinos pagalbos ekipažo, todėl medikai skubiai atvykti pagal iškvietimą ir suteikti būtiną pagalbą prastai pasijutusiam krepšininkui negalėjo. Kai už 30 kilometrų buvęs greitosios pagalbos medikų ekipažas atvyko, vyras jau buvo miręs.
„Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorams pavedžiau išsiaiškinti, ar tinkamai buvo ir yra organizuojamas greitosios medicinos pagalbos teikimas Anykščių rajone, kad ateityje galbūt pavyktų išvengti panašių skaudžių atvejų“, – teigė D. Skrebiškis.
Teisės aktai numato, jog skubiais atvejais greitoji mieste turi atvykti per 15 minučių, už miesto – per 25 minutes.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų