P. ŽIDONIO nuotr.

Po ketvirčio amžiaus lauks naujo lyderio

Po ketvirčio amžiaus lauks naujo lyderio

Panevėžio švietimo strategų olimpe – netikėtas posūkis. Nuo trečiadienio miesto Švietimo skyriaus vedėjo pareigas paliko jas kone ketvirtį amžiaus ėjęs Dainius Šipelis.

Nors skyriaus vadovas teigia pats pasiprašęs į laisvą pavaduotojo pareigybę, Savivaldybės administracijos vadovai prasitaria, jog šis sektorius turi būti stiprinamas ir jam reikalingas naujas lyderis.

Kol toks atsiras, pavaduotoju likęs D. Šipelis paliktas laikinai eiti ir vedėjo pareigas.

Iš vedėjo į pavaduotojus

Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, D. Šipelio prašymas pervesti į žemesnę pareigybę atsirado diskutuojant apie miesto švietimo perspektyvą.

„Ateina labai sudėtingas metas, ypač kas susiję su švietimo tinklo pertvarka, su strateginio plano įgyvendinimu, kuris teikiamas tvirtinti Tarybai. Vyko diskusija, kad vis dėlto reikėtų ieškoti būdų, kaip sustiprinti Švietimo skyrių. Dėliojant pareigybinius etatus, vedėjas paties prašymu perkeliamas į pavaduotojus. Jo patirtis ir žinios labai svarbūs“, – teigė administracijos vadovas.

„Tikimės sulaukti žmogaus lyderio, kuris dės maksimalias pastangas, kad švietimo sritis būtų dar labiau sustiprinta.“

T. Jukna

Savivaldybė rengiasi skelbti konkursą likusiai laisvai skyriaus vedėjo vietai užimti.

„Tikimės sulaukti žmogaus lyderio, kuris dės maksimalias pastangas, kad švietimo sritis būtų dar labiau sustiprinta. Laukia daug strateginių darbų, kuriems reikia daugiau jėgos“, – sako T. Jukna.

Situacija nėra pavydėtina

Naujasis vedėjas susidurs su daug iššūkių. Jam teks įgyvendinti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotą „Tūkstantmečio mokyklos“ programą, kurios keliamas tikslas – nuosekliai atnaujinti visas mokyklas, taip pat laukia miesto naujo strateginio plano įgyvendinimo etapas, švietimo tinklo peržiūra.

Nors, pasak administracijos direktoriaus, D. Šipelis į pavaduotojo vietą perėjo savo noru, visgi T. Jukna prasitaria skyriuje esant problemų.

Miesto Švietimo skyriui nuo 1997-ųjų vadovavęs Dainius Šipelis pasiprašė į pavaduotojo vietą. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Miesto Švietimo skyriui nuo 1997-ųjų vadovavęs Dainius Šipelis pasiprašė į pavaduotojo vietą. „SEKUNDĖS“ nuotr.

„Švietimo skyriuje nėra pavydėtina situacija, buvo metas, kai keitėsi per daug darbuotojų. Dalis jų išėjo dėl pensinio amžiaus, bet buvo ir šiaip pakeitusių darbą. Ir dabar jame yra laisvų etatų. Naujo darbuotojo atėjimas visada šiek tiek sulėtina darbus, nes jam reikia laiko išmokti, suprasti“, – pastebi direktorius.

Visgi, anot jo, skundų dėl vedėjo vadovavimo metodų administracija nėra gavusi.

Buvęs vedėjas renkasi tylą

D. Šipelis patvirtino, kad nuo trečiadienio jis – vedėjo pavaduotojas. Kokios priežastys lėmė sprendimą pereiti į žemesnes pareigas, ilgametis vedėjas atsisakė komentuoti.

„Prašymą parašiau pats. Spaudimo nejaučiau. Daugiau nenoriu to komentuoti“, – „Sekundei“ kalbėjo D. Šipelis.

Tačiau jis nesutinka, kad Švietimo skyriuje pernelyg dažna darbuotojų kaita. Pasak dabar jau buvusio vedėjo, šįmet iš pareigų valstybės tarnyboje pasitraukė du specialistai, sulaukę 65-erių. Vis dėlto D. Šipelis patvirtino, kad neseniai teko atsisveikinti ir su ikimokyklinio ugdymo specialiste.

„Jos išėjimo priežasčių nenoriu komentuoti, ji pati parašė prašymą“, – atvirauti nenorėjo buvęs vedėjas.

Ar pats yra gavęs savo tiesioginių vadovų pastabų dėl darbo, D. Šipelis irgi neatsakė.

Švietimo skyriuje D. Šipelis dirba nuo 1997 metų rugpjūčio, kai laimėjo konkursą vedėjo vietai užimti. Iki tol darbavosi istorijos mokytoju Panevėžio rajone.

Komentarai

  • apie sito buvusio vadovo arbus nera ka pasakyti,nes per vis kadencija nebuvo visiskai jokiu darbu, dabar ir toliau sekmingai trins kede iki pencijos

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų