Po kauke – nusikaltimas ir bausmė

Po kauke – nusikaltimas ir bausmė

Kad veido apsaugos kaukių dėl sveikatos negalintys dėvėti neįgalieji viešumoje išvengtų pastabų ir įžeidinėjimų, Vyriausybė jiems per pandemiją pritaikė išimtį. Tačiau panevėžietės Danguolės Skukauskienės pavyzdys parodė, jog ir toks karantino taisyklių atlaisvinimas ne visada gelbsti nuo akylai viešąją tvarką prižiūrinčių policijos pareigūnų bausmės.

D. Skukauskienė vasario 14-osios nepamirš dar ilgai. Pavakarę grįžtant į namus Nemuno gatvėje, likus vos keliems metrams iki daugiabučio laiptinės, 62-ejų moteris pasijuto silpnai. Dešimt metų neįgalumą turinti Danguolė iš karto suprato, kad tuoj gali nualpti – taip jau ne kartą yra buvę.

„Kaip tik dėl to turiu siuntimą į Vilnių. Gydytojai neranda priežasties, kodėl man šitaip nutinka. Staiga kraujyje krenta cukraus kiekis, pasidaro labai silpna, ima trūkt oro ir iškrentu“, – pasakoja panevėžietė, turi ir daugiau sunkių ligų.

Tą vakarą vėl pasijutusi blogai, D. Skukauskienė puolė kišenėse ieškoti specialiai tokiems atvejams su savimi nešiojamų saldainių. Šie padeda šiek tiek stabilizuoti savijautą.

„Nuo veido nusimoviau šaliką, kurį nešiojau kaip kaukę, ir greitai įsidėjau į burną saldainį. Bet čia ištiko antras šokas. Prie manęs prieina du policijos pareigūnai, aiškindami, kad padariau karantino pažeidimą  – viešumoje nedėvėjau veido apsaugos kaukės ir taip sukėliau visuomenei grėsmę plisti COVID-19 ligai“, – apie tai kalbėdama susijaudina Danguolė.

Visą straipsnį skaitykite vasario 24 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Daro daro , bet iki galo nieko nepadaro ! Juk yra tokių sergančių žmonių , kuriems ne tik oro trūkumas , bet ir baimės jausmas nuo kaukės priepuolius sukelia.Turėtu ginti tokius žmones…, o čia tik pildo biudžetą , o žmoniškumas turbūt tarp baudų į dugną nuėjo.Medikams turėtu rūpėti jų sergantys žmonės …iš užsenio kopijuojama tik tas kas paranku!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų