P. Židonio nuotr.

Po kainų šoko prašo pagalvės

Po kainų šoko prašo pagalvės

Dėl trąšų gamybos gigantės „Lifosos“ netiesioginiam savininkui pritaikytų Europos Sąjungos sankcijų įmonei sustabdžius veiklą, šilumos tiekėjos „Panevėžio energijos“ drastiškai pašokusioms kainoms suvaldyti tikimasi pagalvės iš Vyriausybės.

Naują katilinę statyti planuojanti šilumininkė prašo valstybės finansinės pagalbos.

Šilumininkės išsiųstame Vyriausybei, Energetikos ministerijai, Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai, Seimo Ekonomikos komitetui bei septynioms savivaldybėms adresuotame rašte prašoma sudaryti galimybę gauti finansinę paramą naujos biokuro katilinės statybai Kėdainiuose.

Iš trąšų gamintojos „Lifosos“ nuperkama šiluma sudarė 15,4 proc. viso šilumos kiekio, „Panevėžio energijos“ tiekiamo jos aptarnaujamų net septynių savivaldybių vartotojams.

Dėl karo Ukrainoje Europos Sąjungai į sankcijų sąrašą įtraukus netiesioginį „Lifosos“ savininką ir trąšų gamintojai užgesinus savo katilus, „Panevėžio energija“, kad užtikrintų šilumos tiekimą Kėdainiams, buvo priversta šiame mieste įjungti gamtinėmis dujomis kūrenamą katilinę.

Tai kirto per kišenę ne tik patiems kėdainiškiams.

Kaip teigiama institucijoms išsiųstame šilumininkės rašte, dėl padidėjusių šilumos tiekimo sąnaudų Kėdainiuose išaugo visiems „Panevėžio energijos“ vartotojams tiekiamos šilumos kaina. Jau balandį ji šoktelėjo daugiau kaip 30 proc.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 20 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų