Po istorinės šventės – žinių patikrinimas

Po istorinės šventės – žinių patikrinimas

 

Atšventę Valstybės dieną, abiturientai netrukus istorijos žinias turėjo pademonstruoti egzamine. Tiesa, šiemet laikiusiųjų istorijos egzaminą tiek mieste, tiek rajone buvo mažiau.

Panevėžyje moksleivių žinios tikrintos penkiuose egzaminų centruose. Dar rudenį, kai moksleiviai išreiškė savo pasirinkimus, buvo aišku, kad šiemet laikančiųjų šį egzaminą mieste bus 6 procentais mažiau, palyginti su praėjusiais mokslo metais.

Visgi realiai norinčiųjų sumažėjo dar labiau. Rudenį šį egzaminą laikyti norėjo 412 abiturientų, o antradienį jį laikė 369. Panevėžio savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Minolė Petronytė-Kairienė sako, kad abiturientai iki gegužės 16 dienos galėjo tikslinti savo pasirinkimus, kitaip tariant, rinktis naujų egzaminų nebegalėjo, tačiau kai kurių buvo leidžiama atsisakyti. Tad kai kurie moksleiviai pasinaudojo šia proga ir persigalvojo. Be to, dalis nebaigė mokslo metų, buvo išbraukti iš sąrašų. M. Petronytė-Kairienė sako, kad priežasčių būta įvairių, tačiau dalis abiturientų tiesiog rudenį rinkosi daugiau egzaminų, o pavasarį išsigrynino stojimo tikslus ir laiko tik jiems reikalingus.

„Gal atsižvelgdami ir į mokymąsi karantino metu įvertino savo galimybes ir egzamino laikyti ėjo jau tikslingai“, – svarsto ji.

Istorijos egzaminas reikalingas stojant į humanitarinius, socialinius mokslus, tarp jų ir politologiją, teisę. Nors laikančiųjų sumažėjo, teigti, jog daugiau abiturientų stos į tiksliuosius mokslus, o mažėja socialinių mokslų patrauklumas, būtų sudėtinga.

„Sunku apibrėžti priežastis“, – mano M. Petronytė-Kairienė.

Panevėžio rajone rudenį laikyti istorijos egzaminą buvo pasirinkę gerokai mažiau norinčiųjų nei pernai. Jį rinkosi 43 abiturientai, tai tik 29 procentai visų rajono laikančiųjų egzaminus, praėjusiais mokslo metais buvo 48 procentai laikančiųjų. Pasak Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Ilonos Čingienės, laikyti istorijos egzaminą atsisakė 5 rajono abiturientai, dar du į jį neatvyko, tad laikė 36.

Netrukus įpusės

Jau trečiadienį abiturientai laikys muzikologijos egzamino pirmąją dalį. Tokių mieste šiemet – 10, o rajone – nė vieno. Penktadienį 259 abiturientai keturiuose egzaminų centruose laikys biologijos egzaminą, rajone – 43. Išlaikius šiuos egzaminus, pagrindinė sesija iš esmės bus įpusėjusi. Pasak M. Petronytės-Kairienės, iš didesnių egzaminų bus likęs tik pirmadienį vyksiantis informacinių technologijų egzaminas. Nors šiemet sesija vyksta neįprastu laiku ir dalis – kas antrą dieną, tačiau nusiskundimų nei mieste, nei rajone dėl to negauta. Pirmieji egzaminų rezultatai paaiškės liepos pabaigoje.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų