Didžiuliu greičiu lekiantis „Audi“ automobilis, išvertęs betoninius tvoros stulpus, rėžėsi į gyvenamojo namo sieną.

Po išgertuvių taranavo kaimynų namą

Po išgertuvių taranavo kaimynų namą

Ketvirtadienio vėlų vakarą Naujamiestyje neblaivių gyventojų pasiskraidymas automobiliu vos nesibaigė tragedija. 33-ejų panevėžietė, nesuvaldžiusi mašinos, didžiuliu greičiu rėžėsi į gyvenamąjį namą. Laimė, žmonių aukų išvengta, nors liudininkai pasakojo matę, kad automobiliu važiavo ir vaikai.

Naujamiestiečiai sako, kad nelaimės buvo galima tikėtis. Avariją sukėlusi moteris bei jos vyras jau kelios savaitės po gyvenvietę automobiliu lakstydavo milžinišku greičiu, nors šalutinės gatvelės gana siauros, dviračiais važinėja vaikai.

„Anksčiau ar vėliau taip ir turėjo būti. Kaimynai jau ne kartą skundėsi, bet pas mus vis dar nepriimtina apie tai informuoti atitinkamų tarnybų, nes iš karto būsi apšauktas skundiku. O ir į skundus ne visada reaguojama“, – kalbėjo netoli įvykio vietos gyvenantys žmonės.

Patyrė šoką

Tuo metu Vilma Brandišauskienė, kurios namus suniokojo automobilis, vis dar negali atsigauti po patirto šoko. Moteris pasakojo, kad ketvirtadienio vakarą ramiai laiką leido prie televizoriaus, kai išgirdo didžiulį trenksmą. Iš to išgąsčio ji net rankomis užsidengė galvą.

„Labai išsigandau, atrodė, kad koks lėktuvas nukrito ant namo ar žemės drebėjimas. Net nesupratau, kas įvyko. Tik pribėgusi prie lango pamačiau, kad kaip tarakonai iš mašinos, kuri pramušė mūsų namo sieną, pabiro žmonės. Sako, kad važiavo tik dviese, bet pati savo akimis mačiau, kaip iš automobilio iššoko ir būrys vaikų. Jie aiškino, kad vaikai atbėgo iš namų jau po avarijos, bet per porą sekundžių tikrai nebūtų suspėję“, – jaudulio neslėpė V. Brandišauskienė.

Linksmybių atomazga

Praėjus kiek laiko į duris paskambino ir avarijos kaltininkai. Nors automobilį vairavo moteris, prie savo durų slenksčio namo savininkė išvydo gerokai įkaušusį ir kruvina galva vyrą.

Namo rūsyje, kur šeimininkai buvo įsirengę sporto salę, dabar žioji didžiulės skylės, nuo smūgio išlakstė ne tik plytos, bet išjudintos ir betoninės pamato sijos.

„Išsišiepęs ir patenkintas tik išlemeno „Laba diena, ir vėl mes čia“. Pas mus jie buvo užsukę dieną prieš įvykį pasiskolinti domkrato, mat jau buvo kažkur įvažiavę – po automobilio ratais buvo prilindę žemių ir žolių“, – „Sekundei“ pasakojo naujamiestietė.

Nors avariją sukėlę kaimynai ir policijos pareigūnams bandė aiškinti, kad ji įvyko netikėtai kelyje pasirodžius kažkokiam pilkos spalvos automobiliui, V. Brandišauskienė tvirtino, kad tuo metu gatvelėje buvo visiškai tuščia. Žmonės jai esą sakė matę, kad įvykio kaltininkai važinėjosi po miestelį, kai pastebėjo, kad patruliuoja policijos ekipažas, prie automobilio vairo persėdo moteris. O netrukus didžiuliu greičiu, išvertusi betoninius tvoros stulpelius, mašina rėžėsi į namą.

„Svarbiausia, kad nėra aukų. Vyras buvo prasiskėlęs galvą, o moteris užsiėmusi už pilvo vaikščiojo, bet medikų pagalbos atsisakė. Policijos pareigūnų prašiau, kad pasižiūrėtų ir vaikus, nes mačiau, kad ir jie buvo automobilyje“, – sakė V. Brandišauskienė.

Kokie bus nuostoliai, nukentėjusieji dar neskaičiavo, tačiau akivaizdu, kad investicijų prireiks nemažų, nes nuo smūgio į šalis išlakstė ne tik sienų plytos, bet buvo išjudintos ir betoninės perdangos sijos. Namas nebuvo draustas.

„Visuomet drausdavau, o šiemet draudimo atsisakėme. Nežinau, ar nuostolius padengs avarijos kaltininkų draudimas, nes vairuotoja buvo neblaivi, o jie patys vargu ar galės atlyginti žalą. Dar iš vakaro nusipjovėme žolytę, pakalbėjome, kad tuoj savaitgalis, pasiimsime anūkytę, ramiai pabūsime, bet atrodo, kad dabar ramybės nebus“, – po patirto šoko vis dar negali atsigauti moteris.

Į eismo įvykį iškviesti policijos pareigūnai nustatė, kad vairuotoja buvo neblaivi, į alkoholio matuoklį jį pripūtė 1,14 promilės. Vyras taip pat buvo neblaivus – jam nustatytas 2,2 promilės girtumas. Suniokotas automobilis nutemptas į policijos aikštelę.

Pasak Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Rasos Meištės, moteriai gresia bauda, bus atimta teisė sėstis prie vairo, tačiau baudžiamosios atsakomybės išvengs, nes girtumas mažesnis nei 1,5 promilės.

Galerija

Komentarai

  • GALĖJO PRISIPLOTI, KITI RAMIAU JAUSTŲSI…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų