Po „čekiukų“ skandalo – siūlymas didinti finansavimą STT

Po „čekiukų“ skandalo – siūlymas didinti finansavimą STT

Dėl savivaldybių tarybų narių „čekiukų“ skandalo išaugus Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) atliekamų ikiteisminių tyrimų skaičiui, kitų metų biudžete siūloma STT papildomai numatyti 373 tūkstančių eurų.

Tokį pasiūlymą 2024 metų šalies biudžeto projektui įregistravęs Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma sako, kad jau ne pirmi metai neužtikrinamas visų STT etatų finansavimas.
„Šiuo metu tam trūksta 373 tūkst. eurų. Tokią sumą ir siūlau papildomai skirti Specialiųjų tyrimų tarnybai. Lėšų šaltiniu siūlyčiau savivaldybių savarankiškoms funkcijoms skirtų asignavimų sumažinimą. Šis sumažinimas sudarytų labai mažą savivaldybių biudžeto dalį ir iš esmės tilptų į jų apskaičiavimo paklaidą“, – sako pasiūlymo autorius J. Razma.
Jo nuomone, savivaldybių politikai turėtų jausti moralinę atsakomybę dėl atskleistų piktnaudžiavimų veiklos išmokomis ir tokiam simboliniam sumažinimui neturėtų prieštarauti.
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Linas Pernavas interviu naujienų agentūrai ELTA yra sakęs, kad pritartų teisėsaugos finansavimo modelio keitimui, sumažinant politikų įtaką, skiriant lėšas institucijoms. Anot jo, šiuo metu egzistuoja tam tikras interesų konfliktas, kai teisėsaugos vadovai prašo Seimo narių skirti papildomas lėšas institucijų vykdomiems tyrimams, kurių akiratyje dažnai atsiduria parlamentarų bendražygiai.
L. Pernavas pasidžiaugė, kad STT gauna vis daugiau pranešimų apie galimai padarytus nusikaltimus. Pavyzdžiui, jei 2018 m. STT apie galimą korupciją pranešta beveik 2 tūkstančius kartų, tai šiemet tokių pranešimų gauta daugiau negu 5,3 tūkstančio.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų