DELFI nuotr.

Po benefiso Seime O. Šurajevui užsiveria parlamento durys

Po benefiso Seime O. Šurajevui užsiveria parlamento durys

Komikui ir visuomenininkui Olegui Šurajevui neterminuotai apribota galimybė patekti į Seimą, trečiadienį pranešė kancleris.

O. Šurajevas Seime antradienį lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei atsakant į Seimo narių klausimus dėl per Vilniaus knygų mugę pašalintos Sveikatos teisės instituto pandemijos valdymą kritikuojančios knygos reklaminės instaliacijos.

Ji buvo pašalinta, kai į „Litexpo“ vadovybę dėl šios instaliacijos kreipėsi O. Šurajevas.

Po A. Armonaitės pasisakymo O. Šurajevas Seime filmavo jo kritikuojamus parlamentarus, uždavinėjo jiems klausimus ir palydėjo komentarais, pilnais keiksmažodžių.

Trečiadienį šis incidentas apsvarstytas Seimo valdybos posėdyje.

„Komisija surinko pakankamai duomenų ir rekomendavo neribotam laikui apriboti O. Šurajevui patekimą į Seimo rūmus, – pranešė parlamento kancleris Modestas Gelbūda. – Tai reiškia, kad jam nebus išrašomi leidimai, ir aš kaip Seimo kancleris jau patvirtinau ir pasirašiau įsakymą, patvirtinantį komisijos rekomendaciją.“

Pagal Seimo vidaus tvarkos taisykles jas pažeidęs asmuo Seimo kanclerio sprendimu gali būti įspėtas arba jam iki vienų metų gali būti apribotas leidimų įeiti į Seimo rūmus išdavimas.

Asmeniui, kuris pakartotinai pažeidžia reikalavimus, Seimo kanclerio sprendimu leidimų išdavimas gali būti apribotas neterminuotai.

Kancleris pranešė, jog leidimą O. Šurajevui patekti į Seimą išrašė A. Armonaitė.

„Kaip ir jau valdybą esu informavęs prieš šį posėdį, kad leidimą užsakė Seimo narė Aušrinė Armonaitė“, – sakė M. Gelbūda.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų