Lietuvoje gyventojų daugėja, bet Panevėžys traukiasi

Lietuvoje gyventojų daugėja, bet Panevėžys traukiasi

Pirmą kartą po 28 metų pertraukos Lietuvos gyventojų skaičius per metus didėjo, tai lėmė migracijos tendencijos, antradienį pranešė Statistikos departamentas. Visgi Panevėžiui ir šiam regionui demografinės tendencijos kol kas optimizmo neteikia.

Išankstiniais duomenimis, šių metų sausio 1 dieną Lietuvoje gyveno 2 mln. 794,3 tūkst. nuolatinių gyventojų – tai 145 žmonėmis daugiau negu prieš metus.

Departamentas teigia, kad Lietuvos gyventojų skaičius padidėjo pirmą kartą po 28 metų. Paskutinis nuolatinių gyventojų skaičiaus augimas buvo fiksuotas 1991 metais.

Gyventojų augimą lėmė tai, kad 2019 metais 10,8 tūkst. daugiau žmonių atvyko į Lietuvą, nei išvyko. Daugiau nei pusė imigravusiųjų yra Lietuvos piliečiai.

Gimstamumas toliau išliko mažesnis nei mirtingumas – 10,7 tūkst. daugiau žmonių mirė negu gimė kūdikių.

„Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas naujienų agentūrai BNS komentavo, kad augančią imigraciją į Lietuvą daugiausiai lemia ekonominės priežastys – tai augantis darbo užmokestis, didėjančios investicijos ir „galimybės realizuoti savo potencialą Lietuvoje“.

„Todėl paspartėjo tiek Lietuvos piliečių reemigracija, tiek asmenų iš trečiųjų šalių imigracija į Lietuvą“, – teigė ekonomistas.

Visgi Panevėžio kraštui statistiniai duomenys toliau negailestingi. Praėjusių metų pradžioje visoje apskrityje, į kurią įeina Panevėžio, Pasvalio, Biržų, Kupiškio, Rokiškio miestai ir rajonai, gyveno 214 617 žmonės, o šių metų pradžioje – 211 162, tai yra per metus šiame regione gyventojų sumažėjo 3455.

Gyventojų toliau mažėja ir Aukštaitijos sostinėje. Statistikos departamento duomenimis, 2020 m. sausio pradžioje Panevėžyje gyvena 85 878 žmonės, o 2019 m. tuo pačiu metu panevėžiečių buvo suskaičiuota 87 139, 2018 m. – 88 678.

 

 

Komentarai

 • Taip jau yra, kad Panevėžys nesugebėjo laiku susitvarkyti! Nebeturi miestas ateities visiškai. Viskas daroma ir kuriama tik dvejuose miestuose, tai Vilnius ir Kaunas! Studentai tik tenai studijuoja ir pasilieka gyventi, net nebežada grižti i gimtaji miesta! Panevėžys yra žemiausios grandies miestas! Tai dauguma profkinio lygio miestas! Jokios kūrybos, jokiu idėju miestiečiai nebeturi. Vilnius viska daro, kad būtu tik Vilniuj, valdžia nebegalvoja apie kitus miestus ir miestelius. O su laiku ir kaimai išnyks, nebeliks ir pavadinimu.

  • Atsakyti
 • Mieste trūksta gyvybės ir gerai apmokamų darbų. Nėra, ką veikti ir kur nueiti,apart kas 400m. pastatytų prekybos centrų.

 • Mieste vis statomi prekybos centrai. Yra šūkis – Kiekvienam panevėžiečiui po parduotuvę!

  • Atsakyti
 • Priminsime, kad tarpukaryje (1923 m. gyv. surašymas) Panevėžyje gyveno 1902 tūkst. žmonių. 54 proc. lietuvių. 36 proc žydų. 2020-01-01 Panevėžyje gyveno 85878 žm. Tai 10,8 tūkst daugiau negu 2019 m.

  • Atsakyti
 • 19,2 tūkstančių

 • Viskas gerai su tuo Panevėžiu. Baigs tvarkyti parkus, ims žmonės grįžti, ką emigrantai jau ir daro. O darbo Pnvž tikrai nesunku gauti.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų