Plaukimo federacija gina U. Mažutaitytės apkaltintą panevėžietę trenerę

Plaukimo federacija gina U. Mažutaitytės apkaltintą panevėžietę trenerę

Lietuvos plaukimo federacija sureagavo į plaukikės Ugnės Mažutaitytės išsakytus teiginius apie ją įžeidusią panevėžietę plaukimo trenerę Iną Paipalienę.

Pasaulio plaukimo čempionate, kuris vyko Pietų Korėjoje, dalyvavusi 22 metų sportininkė pasidalijo įrašu, kuriame tikino, jog Lietuvos plaukimo rinktinės trenerė ją pažemino įžeidžia replika.

„Atėjo laikas, kai nebegaliu tylėti, ir kaip sportininkė, atstovaujanti visoms moterims sporto pasaulyje, jaučiu pareigą prabilti viena svarbia tema.

Dieną prieš startą pasaulio čempionate sulaukiau itin žeminančios replikos. Lietuvos plaukimo federacijos vyriausioji trenerė I. Paipelienė prieš mano komandą, draugus bei personalą garsiai pakomentavo mano išvaizdą, pavadindama mano „leškas“ storomis.

Tai buvo neprofesionalu ir žema, komentuoti apie mano išvaizdą DIENĄ PRIEŠ mano svarbiausią gyvenimo startą. Apskritai laidyti bet kokius komentarus apie žmogaus kūną prieš kitus yra NEPRIIMTINA. Kitą dieną po mano 200 m nugara starto aš sulaukiau trenerės atsiprašymo. Tik po mano plaukimo ji man pasakė, kad savo komentaru nieko blogo man padaryti nenorėjo…

Kai žiniasklaida išleido interviu apie šią situaciją, buvau šokiruota, kiek daug gavau žinučių iš merginų, kurioms teko patirti užgauliojimų dėl savo svorio per savo sportinę karjerą bei gyvenimą.

Tad pasakysiu trumpai ir aiškiai: TAI TURI BAIGTIS. Jokia moteris neturėtų tyčiotis iš kitų moterų dėl jų figūros, mes kaip tik turėtume viena kitą palaikyti. Ir jeigu kažkokia konstruktyvi kritika turi būti išreikšta, ji turėtų būti išsakyta diskretiškai ir pozityvioje aplinkoje.

Tad visoms savo bendražygėms sportininkėms ir visoms, kurios kada nors buvo gėdinamos dėl savo kūno, noriu garsiai ir aiškiai pasakyti: mes esame stiprios ir vertos būti ten, kur esame! Taigi, nebijokime prabilti, nes moterų balsas turi būti išgirstas ir kūno gėdinimo kultūra turi pasibaigti“, – feisbuke rašė U. Mažutaitytė.

Visgi Plaukimo federacija pirmadienio rytą pateikė atsaką, kuriame teigiama, jog plaukikė neteisingai perfrazavo trenerės jai pasakytus žodžius.

Pateikiame Lietuvos plaukimo federacijos pranešimą, kurio autorius nebuvo nurodytas:

„Reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl Lietuvos rinktinės trenerei I. Paipelienei plaukikės Ugnės Mažutaitytės metamų kaltinimų, informuojame, jog ji yra netiksli, šališka, klaidinanti ir šmeižikiška.

Spaudoje minimas pokalbis įvyko 2019 m. liepos 25 d. plaukikų apšilimo zonoje po pasibaigusios 4×100 m kombinuotos mišrios estafetės, kurioje Lietuvos rinktinės sudėtyje startavo ir U. Mažutaitytė. Pokalbis vyko viešoje erdvėje, bet jis nebuvo viešas. Pokalbyje dalyvavo plaukikė U. Mažutaitytė, trenerė I. Paipelienė ir Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis. Kiek atokiau stovėjo rinktinės masažuotoja Lina Katelytė, kuri neišgirdo pokalbio. Dar atokiau mankštinosi kiti rinktinės plaukikai.

Tai buvo darbinis atsakymas į U. Mažutaitytės užduotą klausimą: „Koks buvo mano startas?“ Į užduotą klausimą trenerė I. Paipelienė atsakė: „Su tokiom leškom gero starto nepadarysi, aš esu sena, ir tai mano leškos turi daugiau raumenų.“ Pokalbyje žodis „storos“ iš viso nebuvo vartojamas. Jokio tolimesnio pokalbio nebuvo.

Kitą dieną, po U. Mažutaitytės 200 m nugara parengiamųjų plaukimų, prezidentas E. Vaitkaitis kalbėjosi su plaukike. Prie jų priėjo I. Paipelienė ir atsiprašė už vakar dieną išsakytus žodžius ir dar kartą paaiškino, kad plaukiant nugara kojos yra pagrindinis varikliukas. Norint pagerinti rezultatą, būtina stiprinti kojas: daryti šuoliukus, daryti pritūpimus, visur vežiotis šokdynę. Negalima laukiant starto vien gulėti lovoje ir valgyti.

Merginų plaukikių organizmas skiriasi nuo vaikinų – vaikinus poilsis veikia vienaip, o merginoms, norinčioms pasiekti rezultatų, būtina nuolat būti aktyvioms, tokiu būdu kaip galima palaikant aukštą testosterono lygį. Trenerė paaiškino, kad nori tik gero, ir jeigu plaukikė nori įvykdyti normatyvą į olimpines žaidynes, ji turi įsiklausyti.

Plaukikė U. Mažutaitytė pasakė, kad priima atsiprašymą ir pykčio nelaiko. Taip pat pasakė, kad komentuoti kitų moterų kūnų nederėtų arba tai reiktų daryti kitokiu būdu. Pažymime, kad atsiprašymo pokalbis vyko iki žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos.

Pabrėžiame, jog Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymas įpareigoja žurnalistus ir žiniasklaidos priemones viešąją informaciją pateikti teisingai, tiksliai ir nešališkai, tačiau žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija buvo pateikta net nesistengiant gauti antros pusės komentaro.

Kartu pareiškiame, kad federacija netoleruoja diskriminacijos, priekabiavimo, šmeižto, fizinio ir psichologinio smurto bei kitokio piktnaudžiavimo apraiškų ir stengiasi užkirsti tam kelią.

Atsižvelgdama į išdėstytą informaciją, Lietuvos plaukimo federacija ketina kreiptis į atitinkamų žiniasklaidos priemonių leidėjus dėl klaidinančios ir šmeižikiškos informacijos platinimo ir paneigimo. Lietuvos rinktinės trenerė I. Paipelienė taip pat ruošiasi privačiai ginti garbę ir orumą teisme.“

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų