J. Čerkeso-Besparnio sodyba ruošiama renesansui

J. Čerkeso-Besparnio sodyba ruošiama renesansui

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad projektas „Vienijantis kūrybiškumo centras – Pragiedrulių sodyba“ būtų teikiamas Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų investicijoms gauti.

„Džiugu, kad Centrinė projektų valdymo agentūra dar praėjusių metų pabaigoje šį projektą įvertino aukščiausiu balu – 95,5 iš 100 galimų. Tik atrinktos paraiškos įgijo teisę toliau dalyvauti konkurse. Šiandien pritarus Tarybai galutinę projekto paraišką teiksime Norvegijos investiciniams fondams. Jau esame suplanavę kultūrines veiklas, kurias įgyvendintumėme projekto sėkmės atveju. Norime, kad tai būtų dar vienas patrauklus, bendruomenei skirtas objektas, kuriame būtų užtikrintas kultūros prieinamumas vietos gyventojams, jie būtų skatinami aktyviai dalyvauti įvairiose veiklose“, – teigia Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Projekto sėkmės atveju numatyta įrengti stiklinį priestatą su 350 kv. m. ekspozicijų, kūrybinių veiklų, konferencijų, poilsio, higienos ir kt. patalpomis, sutvarkyti aplinką, įrengti ekologinį sodą. Planuojama įkurti šiuolaikiškas teatro, muzikos ir dailės studijų erdves. Jose vyktų vietos bendruomenės, miestiečių užsiėmimai, kurie skatintų ir plėtotų žmogaus verslumą, praktinius įgūdžius.

Planuojama įkurti menininkų rezidenciją, į kurią galėtų atvykti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių profesionalūs meno atstovai. Per metus galėtų būti apgyvendinami 6 menininkai, čia jie galėtų įsitraukti į bendruomenės veiklas, susipažinti su Panevėžio kūrėjais, kūrybiniais procesais, organizuoti edukacijas. Savivaldybė planuoja į bendrą veiklą įtraukti kultūros partnerius, verslo atstovus, vietos bendruomenės narius ir vieną partnerį iš užsienio šalies, kuris dalintųsi savo gerąja patirtimi. Taip bus siekiama skatinti gyventojų užimtumą bei bendruomeniškumą, vykdyti socialiai atsakingas ekonomines veiklas. Tikimasi, kad šis projektas kiekvienam panevėžiečiui leis atrasti sau įdomią veiklą, patys nariai įgaus naujų gebėjimų, žinių, patirties, kurias pritaikys visuomeniniame gyvenime. Projekto veikloms vykdyti planuojama pasitelkti partnerius – Panevėžio miesto dailės galeriją, Muzikinį teatrą, teatrą „Menas“, Panevėžio miesto Aukštaičių-Žemaičių bendruomenę, partnerį iš Norvegijos Nabolagshager.

Numatoma projekto vertė – šiek tiek daugiau nei 1 mln. Eur, kurių 960 tūkst. Eur sudarytų ES lėšos. Numatoma projekto įgyvendinimo trukmė – 36 mėn., ar projektas bus įgyvendinamas turėtų paaiškėti dar šį pavasarį.

 

Komentarai

  • Ir kaip gali nesidžiaugt tokiais šauniais sumanymais. Šitiek metų nieks nesugebėjo pajudint iš mirties taško. O čia -prašom. Laukiam Skaistakalnio renesanso. Ačiū dirbantiems!

  • Labai laukiu, daug geresnis projektas už SEMC 🙂

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų